Польська молодь врятувала у Підбужі прадідівські могили від забуття

Vidnovlennya Mohyl Pidbuzh

У с.м.т. Підбужі Дрогобицького району волонтери з Польщі провели акцію «Прадідівські могили врятуємо від забуття». В акції взяли участь учні трьох шкіл м.Валбжиха. Серед, хто трудився над відновленням римо-католицького цвинтаря у Підбужі, були нащадки колишніх мешканців цього мальовничого селища, які після Другої світової війни змушені були покинути його.

поляки з Вабжиха

Молодь та опікуни з І загальноосвітнього ліцею Валбжиха

Акція тривала більше двох тижнів і завершилася учора, 24 липня. Молоді люди під керівництвом викладача Адама Вронського не лише зробили благородну справу, впорядкувавши занедбане кладовище, а й мали змогу дізнатись чимало нового про свої родини, а також про історію свого народу.

Зі слів Адама Вронського, польський цвинтар у Підбужі дочекався відновлення завдяки рішучості пані Гражина Орловської-Сондей. Тепер волонтери працюватимуть на впорядкуванні римо-католицького цвинтаря у Бориславі.

Поїздці передувала організаторська робота зі збору коштів на харчування волонтерів. Протягом тижня на благочинний рахунок надійшло понад 600 злотих.

Як розповіли організатори акції «Прадідівські могили врятуємо від забуття», благородну ініціативу підтримало понад 500 добровольців з Нижньої Сілезії, які працюють на 50 цвинтарях поблизу Львова, а також у Івано-Франківській, Тернопільській областях, на Волині і Поділлі.

Світлини Єжи Думанскі, потомка передвоєнних підбужан. http://podbuz.pl

Іван Тихий, Дрогобицьке земляцтво

Leave a Reply