Спроба затримати КамАЗа із річковим гравієм закінчилась провалом. Чому?

Kamaz

У Дрогобицькому районі підприємливі ділки вивозять повні КамАЗи незаконно видобутого гравію з русла річки Бистриця, вивозять нахабно, не криючись. І за тримати їх не так вже й просто. Правду кажуть, на місцях у них все «схоплено».

Інцидент, про який стало відомо Гал-інфо, стався 17 липня цього року біля села Мокряни. Того дня близько пів на дев’яту вечора державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Львівській області разом з громадським інспектором з охорони довкілля, при проведенні держконтролю на території Дрогобицького району , помітили на лівому березі річки Бистриця (власне поблизу села Мокряни) екскаватор, який вантажив гравій з русла річки на КамАЗ. Заскочені на місці злочину, водії вантажівки та екскаватора відмовилися будь-що пояснювати інспекторам, жодних документів теж не показали. Перекривши виїзд двома своїми легковиками, аби порушники не втекли з місця злочину, інспектори звернулися до правоохоронців.

Міліція, яку викликало керівництво Держекоінспекції, їхало більше як дві години. За цей час затримані порушники встигли пошкодити автомобіль інспектора, викрасти його речі, порвати одяг і чкурнути в невідомому напрямку.

А сталося все так. Чекаючи прибуття правоохоронців, держінспектор відібрав у порушників письмові пояснення, склав адміністративний протокол про порушення, обміряв яму, що залишилася після відбору гравію і сховав документи у сумку, яка знаходилася в машині. Стрілка годинника перейшла за десяту вечора, а міліція все не їхала. Мабуть, дороги в Дрогобицькому районі погані, добиратися довго…

Близько пів на одинадцяту на мобільному водія КамАЗа пролунав дзвінок. Поговоривши кілька хвилин з невідомим абонентом, той несподівано підняв кузов авто, вивантажив гравій, далі підбіг до інспектора, вдарив його дверцятами легковика, зірвав погони з форми, збив головний убір. Потім відштовхнув інспектора вбік,заліз всередину його авто, вхопив сумку з документами, протоколом, посвідченням, особистими речами і грошима, заскочив до вантажівки, натиснув на газ, і, зіштовхнувши на узбіччя службову “Славуту”, яка перекривала дорогу, зник у невідомому напрямку. Услід за ним «випарувався» і водій екскаватора. І лише після цього довгождані охоронці правопорядку прибули на місце злочину.

Цікаво, що того дня це був далеко не перший рейс «бойового» КамАЗу. Голова сусідньої Ступницької сільської ради Петро Стегняк засвідчив: добре знайомий екоінспекторам КамАЗ, вантажений гравієм, як мінімум тричі проїжджав територією села. При цьому, за словами сільського голови, того ж дня близько першої по обіді його зупинив дільничний інспектор Дрогобицького райвідділу Черхавський А. Після розмови КамАЗ поїхав. А потім був ще один рейс: машина,звісно, була вщерть навантажена гравієм.

Заява про інцидент, який трапився поблизу села Мокряни, наступного дня надійшла начальнику ГУ МВСУ у Львівській області Олександру Рудяку. Дрогобицький міськвідділ міліції порушив два кримінальні провадження: одне – за заявою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Львівській області про крадіжку документів та особистих речей (ч. 1 ст. 357 ККУ); друге – за заявою керівництва Держекоінспекції про незаконне видобування піщано-гравійної суміші (ч. 2 ст. 240 ККУ).

Нагадаємо, що 7 липня у Самборі під головування заступника голови Львівської ОДА Сергія Василенка відбулась розширена нарада щодо проблеми незаконного вивозу гравіюта піщано-гравійної суміші.Постановилипосилити боротьбу із антизаконним промислом, який може призвести до екологічного лиха: руйнації берегів та протиповеневих споруд, зміни русла річки і появи нових повеней. І екологи, і чиновники, і міліція, і прокуратура – усі дістали відповідні завдання і конкретні терміни їх виконання. У вересні має відбутись повторна нарада. І щ тут скажеш. Треба таки посилювати боротьбу, бо люди не відають, що чинять.

Андрій Возний. Галінфо

Leave a Reply