Українців закликають 23 серпня вдягти на роботу вишиванки

U Vyshyvankah

Громадян України закликають 23 серпня – в останній робочий день перед 22 річницею Незалежності України – підтримати вишиванкову ініціативу й одягти вишиванки.

За задумом організаторів, вишиванковий флешмоб сприятиме зростанню патріотизму серед українців.

«Впевнений, що одягнути вишиванку на це свято має кожен українець. Значення народних традицій особливо зростає у кризові часи. Відхід від традицій і втрата історичної національної пам’яті відкриває дорогу до маніпуляцій свідомістю громадян нашої країни. Звернення до традицій народу є природним механізмом самозахисту і самозбереження кожного українця», – вважає організатор акції Артем Стельмашов.

«Саме традиції об’єднують особистостей у суспільство, а не у простий натовп», – переконаний він.

Акція відбувається вже шостий рік поспіль. Протягом минулих років до цього флешмобу приєдналися тисячі людей.

Вже шостий рік ініціатори заходу закликають не лише на свято, а й днем раніше прийти до офісів у національному вбранні. Головна мета – підняти настрій та нагадати про власне походження.

«Коли держава переживає нелегкі часи дуже важливо пам’ятати хто ми є, звідки ми родом, і дуже важливо, щоб залишалося національне самоусвідомлення. Важливо пам’ятати про традиції, важливо пам’ятати про народні звичаї», – зазначив Стельмашов.

Учасники флешмобів минулих років розповідали, що найчастіше реакцією колег на вишиванку в офісі є приємне здивування. Однак усі визнають, що вдало обрана національна сорочка гарно вписується не лише у атмосферу свята, а й до передсвяткових офісних умов. Це символ України і сааме наша держава є однією з небагатьох країн світу, яка зберегла свій національний одяг, який можна абсолютно спокійно комбінувати з сучасним.

Патріотичні флешмоби напередодні свята триватимуть і надалі. Ініціатори впевнені, що кількість тих, хто скаже вишиванкам в офісі «так» зростатиме у геометричній прогресії та сягне масштабів усієї країни.

ЗІК

  1. RostykRostyk08-22-2013

    і маймурку вберіть на табачників і капітельманів

Leave a Reply