Стебницька влада хоче забрати в людей городи

Stebnytskyj Holova Petsyuh

28 серпня мала відбутися чергова сесія Стебницької міської ради.

Як заявив міський голова Василь Пецюх, у зв’язку з відсутністю кворуму сесія не відбулася. Її перенесли на 6 вересня.

Звичайно, день для депутатського зібрання був обраний невдало. Велике релігійне свято – Успіння Пресвятої Богородиці – розхолодило багатьох народних обранців. Проте, як на мене, не це стало основною причиною зриву сесії.

Кворум якраз був. Просто деякі депутати, зареєструвавшись, вийшли із сесійної зали і більше туди не повернулись. Інші стояли перед приміщенням міської ради і не думали реєструватись.

Що ж налякало депутатів, що вони вдалися до зриву сесії? До міської ради прийшли мешканці Стебника, здебільшого пенсіонери. Вони заявили, що влада хоче відібрати у них городи, які вони обробляють вже декілька десятиліть. Й справді, одне з ключових питань сесії було присвячене саме цій проблемі. Напередодні Стебником поповзли чутки, буцімто окремі депутати хочуть викупити ці земельні ділянки, щоби потім їх перепродати за значно вищою ціною.

Коли з’ясувалося, що сесія все-таки не відбудеться, а в залі засідань вирували пристрасті, міський голова Стебника Василь Пецюх вирішив випустити, що називається, пару. Насамперед він надав слово помічникові-консультанту народного депутата України Романа Ілика, депутатові Стебницької міської ради від “Батьківщини” Андрієві Петруняку.

У своєму виступі той зазначив, що є рішення Державної інспекції сільського господарства у Львівській області щодо Стебника. В ньому зокрема сказано: “… рішення Стебницької міської ради “Про затвердження технічних документацій та проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок та передачу їх у власність” № 413 від 26 червня 2013 року та “Про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва” № 408 від 16 квітня та № 427 від 21 червня цього року суперечать законодавству України, ч.2 ст.19 Конституції України, ст.ст. 20, 118 Земельного кодексу України, ст.25 ЗУ “Про землеустрій”. Відтак, Держсільгоспінспекція постановила: Стебницька міська рада має переглянути та привести до вимог чинного законодавства свої рішення щодо виділення земельних ділянок під ведення садівництва, оскільки вони були ухвалені з порушенням закону”.

Незважаючи на це, міська рада внесла до порядку денного питання виділення земельних ділянок під ведення садівництва. Василь Пецюх заявив, що не отримував офіційного листа від Державної інспекції сільського господарства у Львівській області. Проте новина про цей лист гуляє Стебником тривалий час, так що можна було самому виявити ініціативу, звернутися до інспекції чи до народного депутата України Романа Ілика або його помічників, а не поспішати ставити це питання в порядок денний сесії. Маємо чимало прикладів, скажімо, в сусідньому Дрогобичі, коли спочатку виділяють земельні ділянки під ведення садівництва, а потім за місяць-другий змінюють рішення, з якого випливає, що людині дано дозвіл на будівництво житла саме на цій земельній ділянці, а про розвиток садівництва можна забути.

Чи не найбільш активною у протистоянні з міським головою була колишній депутат Стебницької міської ради, приватний підприємець Марія Губицька. Але їхня словесна перепалка звелася здебільшого не до з’ясовування істини, а до взаємного обвинувачення один одного мало не у всіх смертельних гріхах. Якщо Марія Губицька говорила про бурхливу підприємницьку діяльність сина міського голови, теж депутата Стебницької міської ради, і з її слів виходило, що все відбувається не зовсім законно, то Василь Пецюх пригадав їй приватизовані магазини, кімнату в гуртожитку і ще дещо. У відповідь на несправедливі, на її думку, обвинувачення Марія Губицька теж виголосила декілька міцних фраз, після чого Василь Пецюх сказав, що, мабуть, звернеться до юристів.

Повести розмову в конструктивному руслі намагався секретар міської ради Роман Івасівка, але йому це не вдалося, бо він фактично зайняв позицію міського голови. Попросивши Марію Губицьку не ображати Василя Пецюха, тут же наштовхнувся на опір багатьох жіночок-пенсіонерок, які прийшли на сесію. На їхню думку, саме міський голова ображає людей.

Депутат Стебницької міської ради Марія Беднарчик елегантно встала на бік міського голови. Вона зауважила, що бюджет Стебника поповнюється лише за рахунок продажу земельних ділянок, бо підприємства не працюють, а все, що можна було приватизувати, депутати зробили в минулій каденції. На її думку, Василь Пецюх зайнявся впорядкуванням земельних ділянок, а також поверненням тієї землі, яка раніше належала Стебнику. Чому заради цього треба забирати у людей городи, вона не пояснила.

Однією з тих, у кого стебницька влада хоче забрати городи, виявилася пані Наталія Андріяшин. Її виступ був емоційним, але справедливим. За її словами, вона віддала Стебнику двадцять п’ять років свого життя, причому працювала на нелегкій роботі. “Невже я не заслужила земельної ділянки?” – задала вона риторичне запитання. У тому що сталося, пенсіонерка звинуватила депутатів Стебницької міської ради. “Люди за них голосували, а вони тепер так нам відплачують”, – сказала вона. На закінчення свого виступу вона зачитала вірш, написаний недавно. Можливо, він недосконалий, але написаний щиро, від душі, звернений до совісті народних обранців. Подякою були оплески присутніх. За згодою п. Наталі, ми опублікуємо цей вірш в одному з найближчих номерів “Тустані”.

Василь Пецюх зауважив, що він, будучи вже вдруге міським головою Стебника, не взяв жодної земельної ділянки. У ситуації, що нині скалалася, він звинуватив Оксану Стечкевич, яка була землевпорядником у Стебнику, а нині очолює у Дрогобичі управління земельних ресурсів. За його словами, вона взяла дві земельні ділянки – для себе і для сина. Депутати радили міському голові застосувати вето до цих рішень, але він не зважився. Присутні у залі також скаржилися, що пані Оксана радила їм не продовжувати договір оренди земельних ділянок, бо, мовляв, це вже їхня земля, за яку вони платять податки. Можливо, останній факт і зіграв вирішальну роль, коли ласі до чужої землі депутати вирішили “приватизувати” те, що, на їхню думку, виявилось нічийним.

Зваженим і поміркованим був виступ колишнього міського голови Стебника, а нині депутата Стебницької міської ради Миколи Гориславського. На його думку, це питання виникло несподівано, люди й депутати не були попереджені про його розгляд. Він вважає, що це питання треба скасувати і взагалі не виносити його на порядок денний. Натомість слід дати можливість людям написати відповідні заяви, аби впорядкувати земельні відносини. До речі, багато хто дослухався до його слів і після закінчення розмови подав відповідні документи землевпоряднику.

Коли міський голова почав виправдовуватися, що це, мовляв, лише стартове рішення щодо виділення земельних ділянок під ведення садівництва, слово взяв депутат Стебницької міської ради Богдан Асафат. Він зауважив, що більше й не треба, бо у людей забирають городи, передають їх буцімто для садівництва іншим, а ті потім або будують житло, змінюючи на наступній сесії призначення земельної ділянки, або перепродують землю.

Насамкінець Василь Пецюх визнав, що він – не святий, але щось таки робить для міста, і багато, на його думку, вдається.

Вже після цієї розмови дехто з депутатів висловив думку, що міського голову підставляють їхні колеги. Але ж Василь Пецюх – не маленький хлопчик. Невже він не розуміє, що за все треба нести відповідальність? Невже він не усвідомлював, що, забравши у людей городи, найперше би позбавив стебничан можливості до більш-менш пристойного існування, адже всі знають, що на нинішні мізерні пенсії прожити неможливо? Не знаю як інших, але міський голова Стебника не переконав мене у своїй щирості.

Щоб захистити права людей, а не лише сподіватися на добру волю депутатів, у цій ситуації, як на мене, слід звернутися до прокуратури. Помічник-консультант народного депутата України Романа Ілика Андрій Петруняк сказав, що зробить це. А взагалі найкращим варіантом для стебничан і депутатів було би взагалі не виносити це питання на сесію. Вже шостого вересня побачимо, наскільки дбає про мешканців міста Василь Пецюх.

Анатолій ВЛАСЮК, Тустань

  1. демократдемократ09-05-2013

    а нашо стебничанам городи? і так скоро проваляться під землю

  2. бюрократбюрократ09-13-2013

    Земля-то гроші,гроші,гроші.А потім можна і під землю. Така вже природа стебничанина.

Leave a Reply