Найбільший оптиміст країни відвідав Дрогобич

Lutsenko1

У суботу, 14 вересня, до Дрогобича прибули відомі громадські і політичні діячі – Ю.Луценко, Т.Стецьків, І.Коліушко, Р.Білоцерківська, А.Юсов та ін. Вони взяли участь у всеукраїнському семінарі на важливу для подальшого поступу України тему – діяльність та перспективи місцевого самоврядування. Увечері лідер громадського руху «Третя Українська Республіка» Юрій Луценко провів прес-конференцію та зустрівся з громадськістю міста.

Скориставшись вільним часом між семінаром та зустріччю з громадськістю, Ю.Луценко попросив провести йому екскурсію Дрогобичем. У ролі гіда виступив Володимир Кондзьолка. Під час зустрічі з журналістами гість розповів, що пройшовся вулицями нашого міста, відвідав дві його перлини – старовинні дерев’яні церкви. Особливо його вразив храм Св. Юра, щоправда, панові Луценкові не сподобалася навколишня забудова сучасними котеджами, які «обступили» унікальну церкву. Він зауважив, що Дрогобич – чисте і гарне місто з привітними людьми, тож заслуговує на свою нішу в економіці області і Західної України. А майбутнє нашому місту варто пов’язувати з розвитком середнього бізнесу, залученням іноземних інвестицій та туризмом.

Та основними темами прес-конференції та зустрічі політика, громадського діяча та одного з найвідоміших в’язнів країни були проблеми загальноукраїнського масштабу, особливо президентських виборів 2015 року. Юрій Луценко розповів, що за 2 роки перебування у в’язниці передумав і переосмислив дуже багато. Причиною невдачі після Помаранчевої революції вважає те, що тоді усі ми голосували серцем за фігуру, а не розумом за програму і команду. А згодом з’ясувалося, що нема ні чіткої програми дій, ні єдиної команди, ні сильного лідера…

На його переконання, наше суспільство змінилося, виросло. Тож є надія, що на наступних виборах люди вимагатимуть від кандидатів не красиві солодкі запевнення про узаконення у правах воїнів УПА, єдину мову, єдину Церкву й т.ін., а саме конкретний план дій – як змінити суспільство. «У програмі повинен бути чітко прописаний алгоритм дій, має бути зрозуміло куди йдемо і що будуємо. А ще – навколо цих цілей і пріоритетів має бути команда тих, хто візьме на себе обов’язок виконати обіцяне», – наголосив Юрій Луценко.

Чи має шанси Юлія Тимошенко на участь у президентській кампанії 2015 року? «Конституція дає їй таке право, закон – забороняє. Конституція – це основний закон, тож в нормальній країні з цим не було би проблем. Але ж у нас – не зовсім нормальна країна. Попри те, що Ю.Тимошенко перебуває за гратами, вона залишається однією з найголовніших фігур внутрішньої і зовнішньої політики. Від її слова залежить багато. Коли приїжджають іноземні делегати, вони спочатку їдуть не на вулицю Банкову у Києві, а до в’язниці на Харківщині. Це про щось свідчить,», – резюмував Ю.Луценко. Взагалі ж на тему ймовірного звільнення Юлії Тимошенко і її ймовірної участі в Президентських виборах Луценко не був багатослівним. Зазначив, що знає багато, але боїться нашкодити тим процесам, які зараз відбуваються.

Коли мова йшла про майбутні президентські вибори, Юрій Луценко зазначив: щоб перемагати, опозиція має об’єднатися і запропонувати єдину кандидатуру. «Єдиний кандидат – це гарантія успіху, підуть окремо – будуть лише мати шанс». А українцям слід максимально тиснути «знизу» на ймовірних кандидатів у президенти від опозиції, вимагаючи висунення одного. Також слід заявити, що ми – європейська нація, ми – за членство у Євросоюзі, вимагати від влади підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. А після цього необхідно обрати главу держави із демократичного табору, щоб ця Угода не залишилася лише папірцем.

Також гість із Києва висловився за радикальне перезавантаження держави: «Це має бути правова, комфортна Українська Держава, а не перефарбований радянський барак, який будуємо уже більше двадцяти років». Щоб відновити довіру громадян до прокуратури, міліції, судів, Юрій Луценко запропонував радикальний план «Напалм». Після обрання демократичного президента він вважає за необхідне ліквідувати чинну сьогодні систему ГПУ, МВС та судів для їхньої реорганізації; прийняти у парламенті пакет європейських законів, що регулюватимуть цю систему; провести правову люстрацію правоохоронців, прокурорів, суддів на причетність до порушення прав людини; набрати новий персонал, використовуючи навіть детектор брехні (практика ЦРУ, ФБР, вітчизняних банків); надати право новим керівникам структурних підрозділів перевіряти через детектор своїх підлеглих при розгляді обґрунтованих скарг; нові службовці мають дати погодження на право провокації хабара щодо них та щорічне декларування доходів і видатків своїх сімей. Правоохоронцям слід забезпечити вищі зарплати – щоб руки не тягнулись за хабарем. Більшість із цих кроків свого часу здійснили у Грузії, зумівши у такий спосіб подолати корупцію у силових структурах.

Юрій Луценко процитував львів’янина Ярослава Грицака, котрий сказав, що жодна політична революція неможлива, якщо немає революції моральної. Тож щоб реально змінити країну маємо починати з себе. А ще Луценко сказав журналістам: «Я добре усвідомив, що свого часу теж робив помилки. Тож прошу вибачення у кожного із вас, у кожного із ваших читачів. Маємо зважити кожен свої помилки, переосмислити їх і рухатися вперед!»

Під час зустрічі опозиційного політика з дрогобичанами у Народному домі ім. І.Франка, попри розпал сезону копання картоплі, зала була заповнена людьми на дві третини. Разом з Юрієм Луценком на сцені був Євген Жовтяк – екс-губернатор Київщини, один з активістів Майдану. Після короткого виступу гість довго відповідав на письмові та усні запитання, жартував навіть на важливі теми, зауваживши, що «вирішив бути найбільшим оптимістом країни, щоб допомогти українцям подолати розчарування, зневіру та апатію».

Ярослав ГРИЦИК, Галицька зоря

Фото автора

  1. А.А.09-18-2013

    У Вас, шановний Ярославе, дуже елегантне перо.Приємно читати приємне.

  2. ADMINADMIN09-18-2013

    Увага всі дописи із ЗОБРАЖ. АВАТАР ідуть із однієї ip адр

  3. ADMINADMIN09-18-2013

    То Власенко, жидокоординатор “Батьківщини” симулює критику.

Leave a Reply