Народним депутатам міжфракційного об’єднання Львівщина довелось прориватись до Держказначейства

Vr

Народні депутати від Міжфракційного депутатського об’єднання «Львівщина» неодноразово намагалися зустрітися з головою Державної казначейської служби України Сергієм Харченком. Однак, ані запрошення, ні звернення результату не дали, тому представники депутатської групи Роман Ілик, Ігор Васюник, Степан Кубів, Василь Пазиняк, Лідія Котеляк, Михайло Хміль, Ярослав Дубневич, Ярослав Гінка, які, нагадаємо, представляють сотні тисяч виборців Львівщини, прийшли до Держказначейства, аби донести проблеми регіону щодо блокування Казначейством платежів для Львівщини його керівнику.

Народних обранців зустріли фразою «Він хворіє!» і просто не пропускали на зустріч до керівництва, порушуючи статтю 17 Закону України «Про статус народного депутата України» .

Попри те, парламентарям таки вдалося донести проблемні питання та скерувати спільне (та звернення щодо блокування платежів в округах, які вони представляють) звернення щодо катастрофічної ситуації, що склалася з проведенням у 2013 році касових видатків з місцевих та Державного бюджету у Львівській області Державною казначейською службою України та вжиття невідкладних заходів реагування. У Львівській області сума таких платежів вже зараз становить близько 300 млн грн.

«Це пряме порушення Бюджетного кодексу. Не фінансуються навіть захищені статті. Таким чином ігнорується думка народних депутатів, які представляють виборців усієї Львівщини. Але «дахування» коли-небудь має закінчиться», – наголосив парламентар, звертаючись до заступника служби Геннадія Леги, який так і не відповів на запитання парламентаря – чи ситуація з проплатою Казначейством на Львівщині є нормальною?

Роман Ілик передав у Казначейство депутатське звернення щодо фактичного блокування цією структурою проведення платежів за видатками місцевих бюджетів Дрогобицького районну, а також міст Стебник, Борислав і Трускавець.

Через блокування платежів Казначейством на Дрогобиччині недофінансовані лікарні, відділи освіти, культури, управління праці та соцзахисту населення, ЖКГ. Немає можливості відремонтувати дороги.

Внаслідок такої «роботи» Казначейства на Дрогобиччині під загрозою зриву опинилось виконання низки соціально важливих проектів. Зокрема, у м. Бориславі можуть так і не розпочати будівництво (повне відновлення) мосту через р. Тисмениця, який є важливою частиною транспортної розв’язки. На цей об’єкт за субвенцією з Державного бюджету передбачено 10 млн грн. Для початку робіт необхідно провести авансовий платіж у сумі 2,8 млн грн. Але управління Державної казначейської служби України у м. Борислав не проводить платіж..

Також через такі дії цієї служби не проводиться ремонт понад десятка доріг у селах Дрогобицького району, зокрема, – у Летні, Дережичі, Раневичі, Вороблевичі, Гаї Верхні та ін.

«Йдеться також про ремонт швидких, медичного обладнання, будинків, ліфтів. Реконструкцію пам’ятника Кобзарю у Стебнику до 200-річчя народження Тараса Шевченка також, швидше за все, провести не встигнуть. Багато об’єктивних факторів дозволяють зробити висновок, що влада неспроможна впоратися навіть з тими плановими завданнями, які прийняті відповідно до Бюджетного кодексу, навіть за захищеними статтями», – наголосив народний депутат.

Leave a Reply