На Дрогобиччині створено Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край»

Kruhlyj Stil

 У вівторок, 24 вересня, на Дрогобиччині відбулась подія, на яку жителі регіону очікували десятиліттями, з часів створення Незалежності України.

За круглий стіл сіли міські голови мм. Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава, голова Дрогобицької районної ради, депутати Львівської обласної ради та народний депутат України, які, за ініціативи парламентаря, створили Асоціацію органів місцевого самоврядування під назвою «Франковий край».

Асоціація «Франковий край» – колегіальний орган, завдання якого – консолідація зусиль представників органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів задля досягнення кінцевої мети – вирішення проблемних питань краю, поступу і розвитку регіону.

Цього дня, власне, було ухвалено рішення про створення Асоціації, було обрано керівні органи, а саме Координаційну раду органу, до якої увійшли народний депутат України Роман Ілик, депутати Львівської обласної ради Володимир Голобутовський, Петро Іванишин та Михайло Задорожний, міські голови Олексій Радзієвський, Руслан Козир, Володимир Фірман, Василь Пецюх і голова районної ради Михайло Сікора. Відтак було обрано Президію Асоціації, її голову та заступників голови. Головою Асоціації «Франковий край» одноголосно обрали народного депутата України Романа Ілика.

Крім того, було обрано Ревізійну комісію та виконавчу дирекцію органу.

Впродовж найближчих днів юридичні служби міських рад та Дрогобицької районної ради мають погодити остаточну редакцію Статуту Асоціації, і вже на початку наступного тижня його буде затверджено, що відтак дозволить розпочати процедуру реєстрації новоствореного об’єднання в органах юстиції.

Нагадаємо, декларацію про намір створити Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край» з ініціативи народного депутата України ще на початку цього року підтримали усі голови міських рад та районної ради. Відтак, опісля депутати міських рад Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава та Дрогобицької районної  ради на своїх сесіях проголосували за відповідні рішення.

Новоутворене об’єднання інтегрує всю вертикаль і горизонталь органів місцевого самоврядування – мерів, депутатів районних, обласної, Верховної Ради України – задля розвитку регіону.

«Рік роботи в окрузі, прийоми громадян, зустрічі з мешканцями, керівниками підприємств, організацій, громадських об’єднань чітко показав, що проблеми нашого краю носять системний характер і є складними  для всіх територій Франкового краю. Саме тому ми  об’єднали зусилля – щоб працювати в одному напрямку та  системно долати проблеми і добиватися розвитку нашого краю», – зазначає голова Асоціації органів місцевого самоврядування «Франковий край», народний депутат України Роман Ілик.

Ініціатор об’єднання переконаний: Дрогобич, Стебник, Борислав, Трускавець, приміські села створюють одну велику систему з різними адміністративним статусами. Переваги кожного з цих населених пунктів необхідно використовувати для розвитку інших. «Так, наприклад, розвиваючи оздоровчий туризм у Трускавці та Східниці, ми забезпечуємо робочі місця для усього регіону, також розвиток туристичного напрямку сприяє розвитку малих сільськогосподарських підприємств, об’єктів харчування, транспортної мережі, тощо. Віримо: Асоціація стане тим майданчиком, який об’єднає все в одну систему та дозволить системно і впевнено вирішувати проблемні питання, які накопичувалися десятиліттями (а це – водопостачання, медицина, культура і т.д.), та розвиватися. Адже Дрогобиччина має потужний ресурс, потужний насамперед інтелектуальний потенціал. Наша мета – сприяти їх реалізації, їх втіленню в життя», – підкреслив Роман Ілик .

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина
 

Leave a Reply