Народний депутат України Роман Ілик взяв участь в роботі сесії Дрогобицької районної ради

Vystup Ilyka Naka Sesiji Rajrady

У середу, 24 вересня, розпочала роботу 26 сесія Дрогобицької районної ради. Участь в пленарному засіданні райради взяв народний депутат України Роман Ілик.

Парламентар активно включився в процес обговорення важливих для Дрогобицького району питань, які насамперед стосувались медицини, освіти та інвестицій.

 Як перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я, Роман Ілик під час розгляду питання «Про функціонування системи екстреної медичної допомоги в Дрогобицькому районі» та «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Дрогобицького району» інформував районних обранців про загальний стан справ щодо цих питань в Україні. Парламентар наголосив: в час, коли вони – районні депутати, намагаються найраціональніше використати та перерозподілити навіть наймінімальніші бюджетні кошти, в країні реалізовуються широкомасштабні корупційні схеми. Так, наприклад, так звана реформа медичної галузі є не системною, а абсолютно популістською і загрожує невирішенням проблем медицини. Фактів – безліч. Наприклад, ініціатива влади закупити автомобілі швидкої допомоги. Для цього з держбюджету виділено близько 1 млрд грн. 55 млн. грн. має надійти на Львівщину. За ці кошти вдасться придбати 60- 80 автомобілів. Ідея, начебто добра, але… Забезпечити основне завдання – доїзду до хворих в межах міста впродовж 10 хвилин і в межах району впродовж 20 хвилин, ці авто аж ніяк не зможуть. Навіть з тієї причини, що дороги зруйновані і на доїзд до деяких сіл все-одно доведеться витрачати набагато більше дорогоцінного часу. Більше того, уже через півроку-рік роботи на таких дорогах, нові авто потребуватимуть капремонту, і місцевим радам доведеться вишукувати у бюджеті на це кошти. Ще один факт – на рівні держави прийнято рішення про створення диспетчерських служб екстреної медичної допомоги. Ідея гарна, але.. Як не дивно, цим питання опікується не Міністерство охорони здоров’я, а «підпільна агенція» Каськіва, яка тільки на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо цього задуму отримала 80 млн.грн. «Вдумайтеся – 80 мільйонів гривень лише на ПКД! Це в умовах, коли Ви тут, на місці, думаєте як найраціональніше розподілити 30-100 тисяч гривень чи вишукати додатково хоча б мінімальні кошти на місцеву освіту», – наголосив парламентар.

Роман Ілик також зауважив: з прийняттям рішення по питанню «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Дрогобицького району» взагалі поспішати не варто. «Те, що вони називають «реформою», насправді лише шкодить людям. Я був на Донеччині, Дніпропетровщині,  Київщині – там, де уже працюють ці «славнозвісні» пілотні проекти. Виглядає усе по-іншому. Суть «реформи» звелася до пристосування приміщень поліклінік у первинні медико-санітарні центри. При чому, на базі однієї поліклініки створили по три-чотири таких центри (до речі, з одним входом в приміщення), значно збільшивши таким чином адміністративну частину персоналу: був один головний лікар, стало 3-4. Кваліфікованих терапевтів, кардіологів, педіатрів та ін. нашвидкоруч перекваліфікували у сімейних лікарів. Ці лікарі приймають усіх гамузом: заходить спочатку хворий на туберкульоз, а потім – дитина на вакцинацію. Про яке здоров’я тоді можна говорити?

Відтак, перш, ніж ухвалювати подібні рішення, необхідно провести детальний аналіз ситуації. Наприклад, поспілкуватися  з колегами із тих регіонів, де уже діє цей пілотний проект, дізнатись як воно насправді «виглядає»… 

Звертаючись до районних обранців, депутат Верховної ради України наголосив: під час прийняття рішень маємо виходити з позиції потреб краю і краян та добре думати, чи принесуть ці рішення користь громаді.

Також під час пленарного засідання народний обранець інформував депутатів про новостворену Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край» та висловив впевненість, що завдяки спільним зусиллям цього колегіальному органу вдасться вирішити в тому числі й для Дрогобицького району  низку соціально-економічних питань.

Прес-служба народного депуата України Романа Ілика

 

  1. аговагов09-27-2013

    та кому ця стєлька жулі дозиметрівни тут потрібна? він нічого не рішає!

Leave a Reply