Рівень знань випускників дрогобицьких шкіл – один з найнижчих в регіоні

Osvita

На завершення комплексу досліджень за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року, проаналізуємо рівень знань випускників в розрізі територіально-адміністративних одиниць обласного значення. Проведення територіального аналізу було здійснено на основі середньостатистичних показників отриманих балів абітурієнтами серед 13 предметів у адміністративних одиницях обласного значення. Загалом за даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, для проходження зовнішнього незалежного оцінювання було зареєстровано 322 467 осіб, які виявили бажання скласти 1 152 419 тестів.

Результати територіального розподілу показників усередненого показника рівня знань з усіх навчальних предметів показали вищий рівень знань у західних областях, та урбанізованих територіях (обласних центрах та містах обласного підпорядкування). Наступна інтерактивна тематична карта детально виражає територіальний розподіл отриманих результатів.


Географія результатів ЗНО-2013 за усередненим показником усіх предметів


За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти


Примітка: розрахунок показників проведений на основі даних по загальноосвітніх школах, без врахування ліцеїв, гімназій та інших спеціалізованих навчальних закладів. Розрахунок усередненого показника здійснений без врахування вагових коефіцієнів – (кількості зданих іститів за навчальними дисциплінами).


Найкращі результати усередненого рівня знань з усіх предметів, продемонстрували Львівська – 155.33, Волинська – 152.53, м.Київ – 151.89, а найгірші Миколаївська – 145.65, Херсонська – 145.83 та Запорізька – 146.2 балів відповідно.

З числа територіально-адміністративних одиниць, найвищі результати належать м.Самбір Львівської області – 167.72, також до до п’ятірки увійшли м.Львів, Галицький район – 164.17, м.Ржищів Київської області – 162.78, м.Донецьк, Ворошиловський район – 161.37 та м.Львів, Франківський район – 161.79 балів відповідно. Найнижчі усереднені показники серед адміністративних одниць обласного значення належать Бобровицькому району Чернігівської області та Диканському району Полтавської області – по 135.02 та 137.92.

Територіальний розподіл усередненого показника рівня знань абітурієнтів підтвердив отримані результати за окремими навчальними дисциплінами. Лідерство Львівської області за рівнем знань абітурієнтів підтверджується першістю її територіально-адміністративних одиниць, адже в 5 найкращих – лідер та дві інші адміністративні одиниці саме з цієї області. Вцілому найвищі показники мають області західної України – Львівська (1) та Волинська (2), а найгірші належать південним – Запорізька (25), Херсонська (26) та Миколаївська (27).


 1. пенсіонерпенсіонер10-02-2013

  Дрогобич випереджає за рівнем знань аж два райони! Це означає, що
  вчителі,які працюють в школах,прийняті за гроші. Відповідно, які
  студенти навчаються в технікумах та в нашому славному університеті?
  Слабі, якщо не сказати -недовчені. Виходить,що дрогобицька освіта лиє воду на млин як Табачника -ставленика від Росії, так і нашого президента -Януковича. Їм обом життєво потрібні дебільні виборці,не здатні ні тверезо мислити, ні аналізувати, ні навіть читати.

 2. ОксанаОксана10-03-2013

  А що хотіти від освіти.яку очолює хабарник. За місце вчителя у місті треба дати від 500 і до 1000євро. А де їх взяти? А щоб вивчити було дитину у нашому педініверситеті то не хочу вам навіть говорити скільки грошей пішло. Бо там беруть всі. А ще скажу що давати гроші треба вже починаючи із садочку. Тоді школа і знову побори.подарунки і гроші. Тоді перевести зі школи в ліцей і знову треба добре заплатити. Хто сказав що освіта у нас безкоштовна? А результат такий плачевний що дитину після такої науки ніде не беруть на роботу бо кажуть що погана освіта!

Leave a Reply