“Відкритий доступ” у Дрогобичі

Vyidkrytyj Dostup

26 жовтня 2013 р. у суботу, о 16.00 год., в м.Дрогобич у Будинку вчителя – на вул. Осмомисла, 1 відбудеться показ та обговорення документального фільму-альманаху «Відкритий доступ».
Учасники дискусії – громадські діячі Олег Рибачук, Аліса Рубан, Тарас Кучма,журналістка Наталка Соколенко. Фільм складається з 5 частин – новел: “Межигір’я” (автор – В. Тихій), “Афганець” (автор – Д. Коновалов), “Школа” (автор – С . Андрушко), “Дім з химерами” (автор – Ж.Довгич), “У кутку” (автор – Д. Тяжлов).
Події, показані в стрічці і розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», за якого впродовж не одного року боролися громадські організації, журналісти та експерти.
«Відкритий доступ» – це хроніка становлення громадянського суспільства, але також історії з життя героїв фільму. Вони живуть у різних регіонах України, їхні цінності та переконання різняться, вони не знайомі один з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція.
Як відомо, в ряді міст демонстрація фільму провокативно зривалась і організатори презентації документального альманаху “Відкритий Доступ” заявляють, що до системних зривів показу фільму може бути причетна влада через те, що у першій новелі альманаху йдеться про журналістське розслідування щодо президентської резиденції “Межигір’я”.
Організатори показу:
ГО «Центр UA»
Рух «Стоп Цензурі!»
За участі : Руху “Третя Українська Респуліка в Дрогобичі”
Руху “Чесно в Дрогобичі”

Leave a Reply