Революцію задумують романтики, здійснюють прагматики, а користають негідники

Hrynchyshyn Chesno

Нещодавно на  сайті ми передруковували з Української правди статтю “Пережити темні роки. Сіра піраміда, в якій  визначено, що Сіра Піраміда – це ієрархічна система самоорганізації малокомпетентної більшості, причиною і наслідком виникнення якої є соціальна деградація. Вона обмежує доступ до влади професіоналів, майстрів та інтелектуалів, гальмує розвиток та поширення знань в суспільстві, репресує та знищує дисидентів та людей з активною громадською позицією.

Рух Чесно в Дрогобичі став такою Сірою пірамідою у громадському житті міста. Доказом цього служить наступна публікація:

Звітує Рух «Чесно в Дрогобичі»
«Трускавецький вісник» є одним із небагатьох видань, яке послідовно надає інформаційну підтримку Руху «Чесно в Дрогобичі». Тож і сьогодні пропонуємо Вашій увазі цю статтю як своєрідний звіт роботи цієї громадської ініціативи небайдужих людей за останні три місяці. Весь вищенаведений текст – від Руху «Чесно в Дрогобичі».
Громадський Рух «Чесно в Дрогобичі» є добровільним об’єднанням активних і небайдужих громадян, мешканців Дрогобиччини, які згуртувалися на вимогу виклику часу, обставин та подій, які відбуваються в Україні і, зокрема, на Дрогобиччині. Рух «Чесно в Дрогобичі» не підігрує жодній політичній силі і не є під впливом жодного політика.
І. «Справа Солонця»
Рух «Чесно в Дрогобичі» тривалий час моніторить т.зв. “справу Солонця”. У травні 2013 року журналіст Руслан Солонець, прес-секретар ГО “Cпілка безпеки управління «Антикорупція»”, який є учасником Руху «Чесно в Дрогобичі» опублікував на двох дрогобицьких сайтах статтю про Богдана Пукала – помічника народного депутата Романа Ілика. Матеріал отримав значний резонанс, його стали публікувати львівські сайти. Очевидно, дана стаття не сподобалася команді Ілика – тому не забарився прийти на засідання Руху інший помічник нардепа – Володимир Кондзьолка для «розбору польоту» і з вимогою зняти цю статтю зі сайтів. Оскільки дії В. Кондзьолки не знайшли підтримки у більшості «чеснівців», то опісля була ще одна індивідуальна зустріч з Р. Солонцем, але уже в службовому офісі Кондзьолки, де останнім вчинявся психологічний тиск на журналіста. Рухові «Чесно в Дрогобичі» особливо прикро за такі неетичні і неморальні дії колишнього учасника Руху «Чесно в Дрогобичі» п. Кондзьолки.
29 травня 2013року відбувся звіт депутатів фракції «Батьківщина» Дрогобицької міської ради у присутності голови ЛОО ВО «Батьківщина» народного депутата Р. Ілика. Найбільшої критики на звіті зазнав депутат і головний лікар Стебницької міської лікарні (СМЛ) Роман Пукало (рідний брат Богдана Пукала). Наступного дня, 30 травня, відбулися збори трудового колективу СМЛ на яких по запрошенню як журналіст і громадський активіст був присутній Руслан Солонець, який з дозволу керівника установи здійснював відеозйомку. Але за ним «по п’ятах» в натовпі постійно снував лікар тієї ж лікарні Андрій Пукало, депутат Стебницької міської ради від «Батьківщини» і син головного лікаря Романа Пукала. Мабуть, маючи на меті завадити громадському діячу і журналісту Р. Солонцю здобути інформацію про неприглядний і сумний стан справ у лікарні, про ймовірні корупційні дії головного лікаря і депутата Р. Пукала (про що зазначено в Акті перевірки СМЛ проведеної Державною фінансовою інспекцією) його син Андрій Пукало “поведінка якого в присутності трудового колективу СМЛ була зухвалою і цинічною” (цитата з Ухвали апеляційного суду Львівської області) здійснив напад на Руслана Солонця у результаті чого він був травмований – перелом кістки стопи лівої ноги.
У зв’язку з цим 02.06.2013 було розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання діяльності журналіста), а вже через 4 дні 06.06.2013 постановою старшого слідчого Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області Тимчишина І. Я. кримінальне провадження за цією статтею було закрите. Кримінальне провадження за ст. 170 КК України (перешкоджання діяльності громадських організацій), як і за ст. 296 КК (хуліганство) взагалі не відкривалося. У відповідь на такі дії слідства потерпілий журналіст Руслан Солонець подав до Дрогобицького міськрайонного суду скаргу на постанову про закриття кримінального провадження за ст. 171. Відбулося 3 судові засідання на яких були присутні активісти Руху ЧЕСНО і представники преси. Слід відзначити те, яку спільну кругову оборону зайняли правоохоронні органи і правосуддя. Добре злагодженою командою працювали старший слідчий І. Тимчишин, прокурор Я. Цимбрила і слідчий суддя Л. Медведик, які, склалося враження, у судовому процесі виконували роль адвокатів правопорушника. І в результаті Ухвалою Дрогобицького суду дії слідчого були визнані правильними, а діяльність журналіста і громадського активіста Солонця була поставлена під сумнів, як і те, хто ж був потерпілим – либонь, чи не Андрій Пукало, у якого теж на нозі через 6 днів виявили три синці та садна (??!!) . . . Але 27 серпня 2013 року колегія суддів Апеляційного суду Львівської області ухвалила скасувати ухвалу слідчого судді Дрогобицького суду від 06.08 2013. Кримінальна справа щодо нападу на журналіста та активіста Руху «Чесно в Дрогобичі» триває і тепер передана до суду.
Рух «Чесно в Дрогобичі» вважає, що у т.зв. “справі Солонця” – стаття авторства Р. Солонця про діяльність Богдана Пукала, звіт дрогобицьких депутатів від “Батьківщини”, зокрема Романа Пукала від 29.05.13, збори трудового колективу Стебницької лікарні від 30.05.13, наявність Акта перевірки роботи СМЛ Держфінінспекцією і хуліганський напад під час цих зборів вчинений лікарем і депутатом Андрієм Пукалом (сином Р. Пукала і племінником Б. Пукала) на журналіста Руслана СОЛОНЦЯ Є ПОДІЯМИ ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНИМИ і повинні одержати належну оцінку громадськості міст Дрогобича і Стебника.
ІІ. Про 34-у сесію Дрогобицької міської ради 27 вересня 2013 року
Перше питання дуже серйозне – Звіт про виконання міського бюджету м. Дрогобича за І-е півріччя 2013 року. За виконання міського бюджету відповідає головна посадова особа – міський голова. Так визначено законодавством! У Дрогобичі за бюджет міста звітує не міський голова і, навіть, не голова постійної депутатської комісії з питань бюджету (О. Скірко), а начальник фінансового управління п. Оксана Савран. І її “звіт” тривав 2 (дві) хвилини !! А це означає – ПОВНА ПРОФАНАЦІЯ РАДИ ЯК ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. Нікого з депутатів це не цікавить, а міський голова “ховається” за жіночою спиною, виставляючи свою підлеглу на трибуну для звіту. БЮДЖЕТ МІСТА ВИКОНУЄТЬСЯ ПО ДОХОДАХ ЛИШЕ НА 51%. ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ ПІДПРИЄМСТВ СТАНОМ НА 1 липня 2013 р. СТАНОВИЛА 4 МЛН. 270 ТИС. ГРИВЕНЬ (!!!). В оприлюднених і розданих депутатам матеріалах сесії є багато цікавих для аналізу та роздумів речей. Але, мабуть, щоб у декого з депутатів не виникало непотрібних та незручних запитань рішення сесії приймаються без обговорень і миттєво. ЦЕ “ГРАНДІОЗНІ УСПІХИ” МІСЬКОЇ ВЛАДИ!!! Очевидно, за це Олексій РАДЗІЄВСЬКИЙ ледь не одержав почесне звання “THE BEST MAJOR” /”найкращий мер” Європи/!!!
Найцікавішим блоком питань є земельні. На 34-ій сесії, як і на попередніх, продовжився дерибан міської землі шляхом безоплатної роздачі земельних ділянок у місті “для ведення садівництва і городництва”. Таких ділянок було виділено 37 штук загальною площею 28 274 кв. м (2,8 га). Виділення земельних ділянок для ведення садівництва у межах міста не передбачено Генеральним планом м. Дрогобича – отже це є порушенням земельного законодавства.
Очевидним є те, що в місті Дрогобичі назріла необхідність створити комунальне підприємство з управління такими багаточисельними садами. Мабуть за декілька років місто Дрогобич мало б перетворитися у “квітучий сад”! Але через певний час більшість власників земельних ділянок під сади-городи офіційно перепрофільовують їх шляхом зміни цільового призначення “для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд”.
Рух «Чесно в Дрогобичі» вважає таке прийняття рішень міською радою шляхом безоплатного виділення земельних ділянок для, начебто, ведення садівництва на території міста з подальшим проведенням зміни цільового призначення цих ділянок під будівництво житлових будинків – ЗЕМЕЛЬНИМИ ОБОРУДКАМИ, що здійснюються Дрогобицькою міською радою під керівництвом міського голови.
Рух «Чесно в Дрогобичі» висловлює припущення, що такі земельні оборудки є “легальним” методом розкрадання земель, що знаходяться у власності територіальної громади м. Дрогобича та з великим ступенем ймовірності призводять до незаконного значного збагачення керманичів міста.
На цій сесії було здійснено 22 оборудки шляхом прийняття рішень по зміні цільового призначення земельних ділянок. Рух «Чесно в Дрогобичі» відзначає, що серед тих 22-х людей, яким змінили цільове призначення земельних ділянок є особи прізвища яких співзвучні з прізвищами деяких депутатів, а саме (рішення№1104):
1. п.1.4. Федак Осип Володимирович – 1000 кв.м. (Чи не брат депутата від Партії регіонів Федака Степана Володимировича? – Р.Ч.)
2. п.1.5. Ільницька Світлана Іванівна – 1000 кв.м. (Чи не дружина депутата від Партії захисників Вітчизни Ільницького Івана Івановича? – Р.Ч.);
3. п.1.14. Бернадович Володимир Петрович – 1000 кв.м. (Чи не родич депутата від Партії Фронт змін Бернадовича Володимира Анатолійовича? – Р.Ч.);
4. п.1.15. Хом’як Христина Ігорівна – 1200 кв.м. (Чи не донька депутата від Партії Сильна Україна, а тепер Партії регіонів Хом’яка Ігоря Миколайовича? – Р.Ч.).
Рух «Чесно в Дрогобичі» відзначає, що стабільно практикується виділення земельних ділянок в т.ч. під садівництво для мешканців інших територій: Криму, Львова, Севастополя та районів області.
На 34-ій сесії продовжилася ”МАФізація” м. Дрогобича, тобто надання дозволів на встановлення МАФів, якими, мабуть, хочуть забудувати кожен вільний квадратний метр міських вулиць і площ. З цього приводу присутніх на сесії спостерігачів від руху «Чесно в Дрогобичі» привернув увагу короткий діалог між депутатом О. Хрущем і головою О. Радзієвським. Хрущ патетично запитав: “Що ж Ви робите?”. А міський голова не менш патетично відповів: “Та це ви робите, а не я!” – і повів рукою по залу, давши зрозуміти, що рішення приймають (голосують) депутати. Рух ЧЕСНО уточнює – ПОСЛУШНІ І КЕРОВАНІ ДЕПУТАТИ. І таких керованих та орієнтованих на міського голову депутатів від сесії до сесії стає щораз більше. Якщо на початку каденції їх було 26–27 осіб, то тепер услід за піднятою рукою “керманича” слухняно голосують 35–37 депутатів. ДО ПОВНОЇ ГАРМОНІЇ ТА “СИМФОНІЇ ЖИЗНІ” ВЖЕ ЗОВСІМ БЛИЗЬКО !!
В кінці сесії О. Радзієвський з подачі депутата Возняка В.Х. подав неправдиву інформацію про Стебницького міського голову щодо працевлаштування членів сім’ї останнього в комунальних підприємствах м. Стебника.
Під кінець засідання міський голова Олексій Радзієвський з гордістю оголосив, що було розглянуто 395 питань, сесія закінчила свою роботу о 13-50 год/хв. ТРИВАЛІСТЬ ЦІЛОЇ СЕСІЇ становила 3 год. 45 хв. (!!).
ІІІ. Моніторинг роботи постійних депутатських комісій міської ради
Починаючи з квітня 2013 року Рух «Чесно в Дрогобичі» розпочав моніторити роботу постійних депутатських комісій у напрямках дотримання регламентних процедур, відкритості своєї роботи для громадськості, доступ до рішень комісій тощо.
На жаль виявлено кілька невтішних трендів:
– засідання комісій відбуваються хаотично, без попереднього анонсування;
– втаємничується час та місце проведення засідань;
– голови комісій часто переносять дату проведення засідань комісій, чим унеможливлюють доступ активістів Руху «Чесно в Дрогобичі» до засідань комісій, а голова комісії з питань регулювання земельних відносин Роман Пукало взагалі заборонив активістам Руху «Чесно в Дрогобичі» моніторити роботу його комісії;
– члени комісії приймають рішення автоматично, часто не вникаючи в суть питання, проблеми не вивчаються всебічно та об’єктивно;
– протоколи складаються не під час засідань комісій, та й отримати їх для ознайомлення взагалі неможливо.
Отже, робота комісій є формалізованою, непрозорою, часто-густо з порушеннями чинного законодавства. Резонансні питання розглядаються без участі громадськості. Така робота комісій створює можливість для корупційних дій в міській раді.
Але треба відзначити деякі позитивні зрушення в роботі комісій. Починаючи з червня 2013 року на вимогу Руху «Чесно в Дрогобичі» та депутатів Курчика, Пристая, Ваврина, Хруща було внесено зміни в регламент міської ради. Засідання постійних комісій почали проводитися не пізніше ніж за 20 днів до сесійного засідання, а не як зазвичай за 1-2 дні, або й в день пленарного засідання.
Сподіваємося, що громадяни Дрогобича звернуть увагу на виконання обов’язків їхніми обранцями та на наступних виборах не нададуть представницьких мандатів депутатам, які не бажають або не вміють захищати інтереси територіальної громади.
Рух «Чесно в Дрогобичі» також моніторив сесію Львівської обласної ради 3 жовтня. На цій сесії найважливішим питанням було питання видачі дозволу компанії Шеврон на видобування сланцевого газу на Олеській площі. Угода з компанією Шеврон повністю ігнорує інтереси територіальної громади, яка проживає на території Олеської площі, та порушує закон України про надра. Дана угода не пройшла ні економічної, ні правової, ні екологічної експертизи. Проте, було очевидно, що жодна з політичних сил не була зацікавлена в провалі голосування. Львівська обласна рада погодила проект угоди з компанією Шеврон. Ця угода, яка не пройшла громадських слухань, і з якою громада Львівщини так і не ознайомилась буде заключена. Депутати від Дрогобиччини голосували наступним чином: М. Сендак – «за», М. Баран – «за», М. Задорожний – не голосував, Т. Курчик – відсутній.
25 жовтня 2013 року відбудеться чергова 35-а сесія Дрогобицької міської ради. Чи продовжиться земельний дерибан у м. Дрогобичі??? Рух «Чесно в Дрогобичі» припускає, що земельний дерибан продовжиться, оскільки апетити у владоможців не мають ні межі, ні краю. І зупинити його зможе лише активна територіальна громада м. Дрогобича.

Довідково. Склад Руху «Чесно в Дрогобичі»
Тарас Кучма – координатор з 01.10.13, Олег Балог, Михайло Ваврин, Богдан Гринчишин, Ольга Єлізарова, Руслан Солонець, Петро Хорт, Богдан Юзефів.

Витяг із ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”
Стаття 5. Система місцевого самоврядування.
1. Система місцевого самоврядування включає:
територіальну громаду;
сільську, селищну, міську раду;
сільського, селищного, міського голову;
виконавчі органи сільської, селищної, міської ради і т.д.;
Стаття 6. Територіальні громади.
1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

P.S. У результаті висвітлення Рухом «Чесно в Дрогобичі» діяльності депутата Романа Пукала Дрогобицька міська партійна організація ВО “Батьківщина” рішенням бюро виключила його з членів партії.

 

Трускавецький вісник

 1. питанняпитання10-25-2013

  Чому Ілика за втаємничення інформації не виключили??

 2. щоб ви подавилисящоб ви подавилися10-25-2013

  Революцією Ющенка скористалися негідники капітельмани!

 3. Искандер АсеиновИскандер Асеинов10-27-2013

  Я не согласен с этим выражением, что мол революцию задумывают “романтики”, какие романтики, о чем вы?!
  я убежден, что все революции во всех странах задумываются врагами этих стран, в основном внешними силами, которые используют различные противоречия и проблемы в этих странах. посмотрите на последние революции: Грузия, Киргизия, Ливия, Сирия, Египет, не исключение и Украина. Ющенко, конечно, может и молодец, хотел благо для своего народа, вот только его и многие другие оппозиционные силы использовали для создания открытого раскола страны, возмущений народных масс и обострения ситуации внутри страны. вот скажите, нам с вами это надо было?! вы просто задумайтесь кому это выгодно?! какую бы вы страну не взяли – вы всегда найдете те или иные проблемы, но ведь согласитесь, для того чтобы вывести, к примеру, мышей или крыс из дома, не сжигать же его при этом. а ведь революции именно на это и направлены, цель тех кто стоит за задумкой революции – это разрушить, сжечь и уничтожить народ, страну. это благо, что на Украине она прошла бескровно, но как говориться еще не вечер, вы посмотрите, что делает наша “элита” они продолжают Запад и Восток натравливать друг на друга.
  таже большевистская революция – это тоже революция задуманная врагами Российской Империи, и к сожелению, для нас всех успешно проведенная.
  так что говорить, что революция задумывается какими-то романтиками – это не понимать, что вообще происходит в мире. кстати, у меня возникла мысль, что эту фразу как раз те негодяи, которые ее задумывают и вбросили, чтобы скрыть истинные мотивы.
  еще напоследок афоризм: благими намерениями – выложена дорога в ад!

 4. яке воно чеснояке воно чесно10-29-2013

  прогано що трускавецький вісник підтримує прокладку капітельманів рух чесно

 5. Злий СобакаЗлий Собака11-01-2013

  Преамбула- повна маячня! Очевидно, що автор преамбули до Звіту Чесно поняття не має що таке Сіра Піраміда. Піраміда- це ієрархічна структура, а в Чесно взагалі керівник, як такий, відсутній. Перш ніж притягувати за вуха цитати поважних людей хоча б переконайтеся, що розумієте про що йде мова і не виставляйте на посміховисько свою інтелектуальну убогість.

 6. Ш. ХолмсШ. Холмс11-01-2013

  Проблема в тому що у Чесно в Дрогобичі вирисувався керівник – Гринчишин, який взяв на себе монопольне право робити висновки за цілий рух. Отже, утворилась ієрархія про яку йдеться в преамбулі. Було би пів біди, якщо б він це робив згідно правил. Його діяльність нічого немає спільного з рухом. І як такого руху немає. Коли весною пішли з руху, ті, хто реально в ньому працював, то традиційного звіту за другий квартал вже не було, а був звіт за півроку, в якому повторили звіт звіт за перших три місяці. За третій квартал, коли координатором був Гринчишин, взагалі звіту не було. На трускавецькому віснику надрукували документ під назвою “Звіт руху Чесно”, який не був затверджений членами руху. На мою думку, це є підтвердженням преамбули: це ієрархічна система самоорганізації малокомпетентної більшості, причиною і наслідком виникнення якої є соціальна деградація. Вона обмежує доступ до влади професіоналів, майстрів та інтелектуалів, гальмує розвиток та поширення знань в суспільстві, репресує та знищує дисидентів та людей з активною громадською позицією.
  Ну хіба це не так?

 7. РусланРуслан11-02-2013

  а навіщо прокладкам капітельманів люди з активною позиціїєю? щоб завалили ілика і його напарника радзієвського? а хто керувати ослами буде?

 8. Ш. ХолмсШ. Холмс11-02-2013

  З вами складно сперечатись, бо ви вважаєте себе беззаперечною істиною в останній інстанції. Розумію, що такі “різкі” коментарі додають вам значимості у своїх очах, але мовчання на ваші коментарі інших, яких ви називаєте ослами, красномовнішне за ваше бекання. Даруйте, не втримався. 🙂

 9. АдміністраторАдміністратор11-03-2013

  А хто тобі винен, що боїшся говорити правду в очі?

Leave a Reply