Толерантність — необхідність сьогодення

Tolerantnist

Глобальний розвиток суспільства має як позитивні, так і негативні моменти та наслідки. При тому, що багато речей та елементів суспільства спрямовані на шлях досягнення досконалості, залишаються ті проблеми, які існую уже давно і мають право існувати сьогодні, бо альтернативних рішень їхнього повного вирішення суспільство ще не знайшло. Однією з таких ключових проблем сьогодення є інвалідність.Станом на сьогоднішній день, на теренах Дрогобиччини, ця проблема є поширеною, але її вирішенню приділяється мало уваги. Ще однією проблемою даного питання є невміння, а часто, і небажання громади сприймати належним чином людей з неповносправністю.
Світова практика, яка сьогодні провадиться, як в Україні, так і на Дрогобиччині — це навчання громади толерантності до неповносправних. Отже, що таке «толерантність»? Толерантність (латинською мовою tolerantia) – перекладається як терпіння. Загалом є декілька пояснень толерантності:
здатність сприймати щось не схвалюючи це, якщо мова йде про загальний рівень;
здатність сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також — особливості поведінки та способу життя інших (індивідуальний рівень);
Отже, толерантність як терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності  суспільств, особливо тих, які не є гомогенними ні у релігійному, ні в етнічному, ні в інших соціальних вимірах. Що стосується індивідуальної толерантності, то виходячи із Конвенції ООН «Про права людини», юридичної бази та християнської позиції, то кожна людина є індивідуальною, має право на свою думку, на свободу дій в рамках закону, право на гідність, повагу та рівність у суспільстві.
Сьогодні ДДТЗДІ «Надія» своєю діяльністю, уже декілька років поспіль, пропагує на теренах Дрогобиччини ідеї толерантності до неповносправних. Так, в рамках проекту «Сходинки подолання — Кроки до кардинальних змін», відбувся черговий тренінг на факультеті іноземних мов у ДДПУ ім. І. Франка. Даний тренінг проводився англійською мовою, оскільки цільова аудиторія — майбутні педагоги-англійчани. Форма тренінгу — теоретично-практичне навчання. Завдяки змодельованим ситуаціям та роботі в групах, одні студенти мали змогу відчути себе неповносправними, а інші — їхніми волонтерами. Загалом відгуки студентів про тренінг позитивні, а враження — такі, що заслуговують на похвалу. Найбільше студентам запам’яталася вправа з інвалідним візком. З їхніх слів це було важко і незвично, бо вперше вони побували в інвалідному кріслі. Також важко було виконати певні маневри, а основною перешкодою стали двері в аудиторію, оскільки ширина дверей дорівнювала ширині візка, тому відкрити самостійно двері «візочнику» і заїхати в аудиторію склало певні труднощі. Опісля тренінгу усі учасники отримали сертифікати, які засвідчують про їхню участь.
Наступні тренінги планується провести у школах міста. Сподіваємось, що завдяки таким інформаційно-пізнавальним та модельованим тренінгам товариству вдасться досягти своєї мети — формування толерантності молоді до своїх неповносправних однолітків.

 

 1. юліяюлія10-29-2013

  …різні організації типу ООН починають промивати нам мізки. Розпочнуть з толерантності до інвалідів (не знаю, мені здається у нашому суспільстві більш-меньш адекватне до них ставлення, за вийнятком, бесперечно, необхідності сторювати більше умов для їх пересування, подорожей ітп, також соц. підтримки – над цим треба працювати).
  А закінчать такі лектори так само, під соусом толерантності – толерантністю до педерастичних парадів і шлюбів.
  Взагалі, слово толерантність, само по собі – дуже дивне. Це така собі майже байдужість. Не співчуття, не взаємодопомога – толерантність. Ні риба, ні м”ясо.
  Вже цю толерантність в Дрогобичі на Франко-місії пропихали гості зі Львова. Як не окнами, так дверима.

 2. БойкоБойко10-31-2013

  люби капітельманів, вступай у чесно, підмивайся і вступиш у Європу!

 3. до Юлідо Юлі11-01-2013

  Розумієш ,Юля, у Гука є проблема очевидно із сексом. Бо все,про що б він не пісяв на теми його можливостей. Ти поспівчувай йому і не сердись.

 4. від і довід і до11-02-2013

  То в тебе проблемам з Гуком, так щоб люди мали проблему з алконавтом Радзієвським.

 5. МужикМужик11-02-2013

  Толерантність -це не байдужість, а все те, що зображено на малюнку вгорі. Від відсутності толерантності проблеми не зменшаться, а тільки стануть більш латентними, скритими. На Франка різні погляди були і будуть і цьому велич Франка, як об’ємної, а не примітивної фігури. Проблема полягає в тому, що інші висловлюють свої погляди, в тому числі приїзджаючи сюди, а ми у Франковому краї мовчки жуємо соплі, а не висловлюємо свої ідеї. Ми виходимо з залу де виступають львівяни, а потім на збіговиську так званих дрогобицьких політиків (коордрада), засуджуємо їх не протиставляючи їм своїх ідей.

  Толерантність – властивість сильних духом людей і сильних націй.

  Відносно нетрадиційної статевої поведінки – Ви напевно знаєте, що за совітів була стаття в карному кодексі, і навіть таке покарання не знищило це явище. Вважаю правильною позицію Папи римського,що до ставлення до сексменшин. Не полінуйтесь, поцікавтись у інтернеті.

Leave a Reply