На Дрогобиччині є вдалі приклади формування громадянського суспільства, – Роман Ілик

Roman Ilyk 2013

«Процес розвитку громадянського суспільства в Україні вже розпочався. Люди хочуть збудувати країну рівних можливостей. На Дрогобиччині вже є позитивні приклади побудови громадянського суспільства», – зазначив народний депутат України Роман Ілик під час засідання Дискусійного клубу Дрогобича – незалежного громадського проекту, з апочаткованого ГО «Юрій Дрогобич» та місцевою газетою «Тустань».

«Наведу приклад Стебника, де громада виступила проти незаконного виділення земель. Поза сумнівом, сьогоднішня дискусія – це яскраве свідчення того, що в Україні уже зародилися паростки громадянського суспільства. Більшість запитань і пропозицій, які було озвучено,є актуальними. Вони можуть лягти в основу низки законотворчих ініціатив,» – зазначив народний обранець.

Участь в обговоренні теми засідання, взяли також експерт з питань самоорганізації громадян Тарас Плахтій, керівник Центру досліджень місцевого самоврядування, громадський діяч Віталій Загайний, депутати Львівської обласної ради Михайло Задорожний, Олексій Балицький. Осип Магур, депутати місцевих рад Дрогобича та Трускавця, політичні та громадські діячі.

Тема засідання «Політичні партії і місцеве самоврядування» виклакала цікаву дискусію. Зокрема, учасники обговорили питання ролі і місця осередків партійних організацій у формуванні та діяльності органів самоврядування; форми і методи політичної діяльності у місцевих радах; політичну відповідальність депутатів перед партіями та партійних осередків перед громадами; ефективність чинного виборчого та законодавства про самоврядування для формування політичної системи України на базовому рівні, можливі зміни та доповнення до законів.

Під час засідання голова ГО «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка презентував проект «Політичні партії у місцевому самоврядуванні (на прикладі м. Дрогобича)» (розробники проекту – учасники дрогобицького осередку «ТУРу» Володимир Кондзьолка, Тарас Демко та Тарас Кучма.)

Учасники дискусії висловлювали різне бачення, зокрема, щодо питань:

– Який формат виборів депутатів місцевих рад повинен існувати в Україні – мажоритарний, за списками, чи ж пропорційний? Вважається, що «мажоритарники» мають більше зобов’язань перед громадою, а не партією. З іншої сторони партійна приналежність визначає більш стратегічне бачення того чи іншого депутата, політика.

– Скорочення кількості обранців рад усіх рівнів? Учасники дискусії навели приклад Польщі, де такий крок приніс позитивні результати.

– Внесення змін в чинне законодавство, які б обумовлювали проведення виборів міських голів у 2 тури? Учасники засідання підтримали таку ініціативу, оскільки вона забезпечує проходження на найважливіший пост в органах місцевого самоврядування людей із насправді високим рівнем підтримки.

– Перегляду чинного законодавства щодо проведення місцевих референдумів? Присутні висловились за необхідність такого перегяду, адже після останніх змін в ЗУ «Про референдум», місцеві громади фактично позбавлені такого права.

Leave a Reply