Університет – за створення фонду!

Vypusknyky DPU

Стаття народного депутата України Романа Ілика у «Галицькій Зорі» від 27 вересня 2013 року «Дрогобич – університетське місто» приємно вразила нас у частині пропозицій конкретних кроків до поліпшення функціонування університету та усвідомленням ролі нашого навчального закладу як вагомого чинника «формування нового культурно-інформайційного та інтелектуального простору Галичини» (Р.Ілик). За це ми, викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, щиро вдячні народному обранцеві.

Теперішня влада Дрогобича в особі мера, міської ради, виконавчих органів прислухається до наших потреб і в міру можливостей задовольняє їх. Згадаємо передачу на баланс університету вілли Яроша, в якій на сьогодні розташований біологічний факультет. Відзначимо, що ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення і окрасою Дрогобича. Зовсім недавня подія – стадіон на вул.Стрийській, який разом із деякими приміщеннями недавно місто передало університету.

Інформатизація суспільства ставить перед університетом нові вимоги щодо інформаційно-комунікаційної культури (далі ІКК) наших випускників.

Пришвидшений розвиток інформаційних технологій, проникнення їх у соціальну, економічну, виробничу та освітньо-наукову сферу вимагають модернізації інформаційної складової вищої освіти. Як не можна навчитися плавати без водного середовища, так не можна оволодіти ІКК без сучасного комп’ютерного забезпечення.

Народний обранець пропонує створити фонд для реалізаціх програми капіталовкладень в університет. Ми радо вітаємо цю ініціативу і теж готові стати жертводавцями у цей фонд. Надіємося, що через деякий час фонд нагромадить стільки коштів, що зможе, наприклад, побудувати нове приміщення університетської бібліотеки і обладнати її сучасною комп’ютерною технікою. У такій бібліотеці є гостра потреба, бо приміщення сучасної бібліотеки університету переповнене літературою і перебуває в аварійному стані. Невелике число застарілих комп’ютерів не дає можливості серйозно говорити про інформатизацію бібліотеки з 600-тисячним фондом.

Для прикладу скажемо, що у польському Жешуві, де функціонують чотири вищі навчальні заклади, мерія міста знайшла кошти для побудови міської наукової бібліотеки, інформатизованої на рівні сучасних вимог. Бібліотекою користуються студенти чотирьох ВНЗ міста.

Надіємося, що ініціатива народного депутата України Романа Ілика знайде відгук у громадян Дрогобиччини, і такий фонд буде створено. Вкладаючи у цей фонд, ми будемо дбати про майбутнє нашої освіти, культури і, в кінцевому рахунку, про добробут наших нащадків.

Професори Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: Н.Скотна, Ю.Кишакевич, М.Лук’янченко, М.Пантюк, М.Чернець, Д.Луцик, М.Чепіль, В.Бойчук, Б.Винницький, В.Винницький, П.Іванишин, М.Зимомря, В.Кемінь, В.Ковальчук, І.Вірт, Л.Тимошенко, Р.Пелещак, Л.Краснова, М.Савчин

 1. містянинмістянин11-04-2013

  Дозвольте не повірити у створення фонду, а особливо людьми, чиї прізвища тут фігурують під назвою- ПРОХФФЕССОРИ. На мою думку, перш за все,професор- не так звання, як стан душі високоморальної та інтелігентної людини. Вибачте, але не хотів би, щоб моє чи моїх знайомих прізвище стояло в цьому ряді.Бо не так страшне матеріальне зубожіння наших дрогобичан, як їх жахливе ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ПАДІННЯ. Так, звинувачую в цьому нашу дрогобицьку “СМЕТАНКУ”- педуніверситет, який не навчає, а псує наших дітей і онуків. Тому прізвища,подані чорним кольором у цій статті-не дошка пошани, а ганьби!

 2. селянинселянин11-05-2013

  Знову даватимуть квартіри завезеним і облюбованим Скотними східнякам, євреям і шісткам. Влада прислухається ,Ілик вітається, КГБ-СБУ усміхається.

 3. до адмінадо адміна11-08-2013

  Дурні коменти варто видаляти

 4. адмінадмін11-13-2013

  збирай гроші зі студентів у Фонд, не говори багато

Leave a Reply