Ректор Києво-Могилянки у Дрогобичі прочитав лекцію «Місія університету»

Serhij Kvit

Президент (ректор) Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт 1 листопада на запрошення народного депутата Романа Ілика відвідав Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка. Сергій Квіт виступив перед професорсько-викладацьким складом, студентами із лекцією тему «Місія університету».

Президент Києво-Могилянки зазначив: «Сьогодні вища освіта потребує якісних реформ. Перш за все, це мають бути три найважливіші кроки – взаємна інтеграція науки і освіти, запровадження університетських автономій, обов’язкове володіння англійською мовою. Завданням університетів у всьому світі є наукові дослідження, навколо яких проходить навчальний процес. Тому інтеграція науки і освіти – це завдання номер один».

Водночас Сергій Квіт наголосив на необхідності створення університетських автономій з більшими правами в частині академічної, організаційної, фінансової діяльності. Цей процес, зокрема, покладе відповідальність за якість наданої освіти на навчальні заклади, а, відповідно, формуватиме конкурентне середовище.

«Реформи необхідні, інакше якість освіти знижуватиметься. Якщо хтось вважає панацеєю радянську систему вищої освіти, то зазначу – ця система вмерла наприкінці 80-х років минулого століття. Маємо інтегруватися в західний світ, навчитися конкурувати, формувати університети відповідних рівнів. Якщо ж нічого не робити – деградація неминуча. Відсутність реформ у вищій освіті сьогодні корелюється з тим, що немає ніяких інших реформ.

Боятися продуманої реформи не варто. Натомість те, що пропонувалося Міністерством освіти під керівництвом Д.Табачника, нічого спільного з реальним бажанням якісних змін не має. Це збільшення навантаження на викладачів і ілюзорна автономія, оскільки зберігався потужний контроль над вишами з боку міністерства, а відтак – Адміністрації Президента. Це зовсім не те, що сьогодні потрібно вищій освіті. Сьогодні потрібна фаховість, незалежність і якість», – підкреслив Сергій Квіт і наголосив, що обмеження ролі університетів, яке пропонувало освітнє відомство на чолі з Дмитром Табачником – це правовий та економічний удар по науковцях, шлях до глобальної конкурентної поразки України, передусім супроти Росії, перетворення її в провінційну державу із деформованими університетами, з якої ще масовіше почнуть виїжджати наукові кадри.

Своєю чергою народний депутат Роман Ілик наголосив, що наше спільне завдання – захист університетів, забезпечення їх розвитку і поступу та призупинення явища деінтелектуалізації.

«Сьогодні наше завдання – бути сучасним науково-педагогічним університетом та стати столичним університетом в Країні «Франкіана». Такі зустрічі з обміну думками, досвідом – шлях до досягнення мети», – резюмувала ректор ДДПУ ім.Іван Франка Надія Скотна.

  1. викладачвикладач11-08-2013

    “Сьогодні потрібна фаховість, незалежність і якість»-саме цього університет і не дає студентам.Надія на Скотну,на зміни у стратегії вузу- виявилися марними. Бо закладом як керувала, так і керує скорумпована і неморальна особа. Тому і підбір кадрів-відповідний: хто приносить та ще лестить-той і у фаворі. Добра з цього не буде ні їй, ні її вченим діткам,ні нам із вами. Сірість,ницість,духовна зубожілість та войовничий рагулізм- ці риси потрібні для успіху дрогобицької молоді, і університет це якраз і прищеплює їй.

    Тільки зміна очільника цього вузу на достойну людину і відповідно всього професорсько-викладацького складу може дати закладу шанс на “другу молодість”.

Leave a Reply