Проблема “садівництва” в Україні: Впливові «садівники» Рівнеради

Sad Namalovanyj

Впливові «садівники» Рівнеради: хто претендує на безкоштовну міську землю?

Історія з виділенням 67 ділянок у Рівному під садівництво добряче погуділа в ЗМІ і може коштувати посад декому з сильних нашого міста.

Журналісти вже публікували матеріали з прізвищами претендентів на землю та їх зв`язок з депутатами і чиновниками.

У поштовій скриньці редакції ми знайшли аркуш паперу, де було зазначено деякі професійно-родинні зв’язки прізвищ “садівників” з іменами депутатів міськради. З часу нашої публікації, знаючі люди підказали ще кілька прізвищ зі списку “садівників” пов`язаних з впливовими і владними людьми Рівненщини, – пише сайт «ВСЕ».

Не «родинні» зв’язки

Історія з виділенням 67 ділянок у Рівному під садівництво добряче погуділа в ЗМІ та на вулиці. Під міською радою збирався пікет, а у міській раді засідали депутати під надійною охороною бійців спецпідрозділу «Беркут». Саме тоді, екс-депутат міської ради від «Свободи», а нині депутат обласної ради Бучинський запропонував одному з журналістів «ВСЕ»: «Хочете ми дамо вам список депутатів: де чиї ділянки? Опублікуєте?». У відповідь отримав ствердне – «Так».

Однак, під час першого пленарного засідання до розгляду земельних питань діло так і не дійшло. У переддень другого пленарного засідання зателефонували до свободівського депутата з нагадуванням про обіцяний список. У відповідь почули, що вони на нараді вирішили зараз список не оприлюднювати і додав: «Завтра самі все на плакатах почитаєте».

Наступного дня на плакатах пікетувальників були загальні гасла і лише одне прізвище – депутата з фракції «Батьківщина» Марії Конощук. Та того дня діло до голосування за землю-сад теж не дійшло.

По тому, журналісти редакції «ВСЕ» неодноразово звертались за допомогою до депутатів з різних депутатських фракцій та груп з проханням допомогти розібратись чи є насправді зв’язок між прізвищами зі списку бажаючих отримати у Рівному садові ділянки і депутатами Рівнеради. Одні обіцяли допомогти, але потім, висловлюючись жаргоном – «падали на мороз». Інші «морозились» відразу пояснюючи що вони «не вкурсі діла» і взагалі «не місцеві». Щоправда були й такі, які чесно відповідали: «Знаю, але вибачте – сказати не можу».

Але світ не без добрих людей. В поштовій скриньці редакції знайшлось місце аркушу паперу, де було зазначено деякі професійно-родинні зв’язки прізвищ садівників з іменами депутатів міськради. При перевірці інформації ми встановили, що більшість з написаного має претензію на достовірність.

Партія регіонів: Мірошніченко Анжела Ельбрусівна, має давні і дружні стосунки з депутатом Рівненської міської ради Мирославом Берташем. Хоча, точніше буде сказати, що її родина має давні і дружні стосунки з родиною Берташів. Пані Анжела, дочка Ельбруса Абдулаєва, першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації часів керівництва областю Миколи Сороки. У списку потенційних майбутніх садоводів значиться також її чоловік Мірошніченко Сергій Іванович та дочка Мірошніченко Майя Сергіївна. Яка, до речі, вчиться у столиці на журналіста.

У цієї родини широкий спектр бізнесових інтересів. Зокрема їхнім структурам належить єдина в Рівненські області мала гідроелектростанція, яка стоїть на Хрінницькому водосховищі і забезпечує електрикою Демидівський район.

Хоче бути садоводом й директор фірми «Фіалка» Юрій Володимирович Фалко. Його підприємство часто отримує підряди на ремонти та будівництво шкіл та садочків у Рівненській області. Його фірма будувала, зокрема й 14-у школу у місті Рівному. Юрій Володимирович дуже відкрита та компанійська людина і має дружні стосунки з депутатом Рівненської міської ради від Партії регіонів Юрієм Сідлецьким. Який до того є є начальником управління будівництва Рівненської облдержадміністрації.

Розводитиме сад й Олексій Костянтинович Ситник. Товариш, кум та у минулому бізнес-партнер депутата Рівненської міськради від Партії регіонів та заступника голови облдержадміністрації Олексія Губанова. Чому бізнес-партнер у минулому? Тому що за правилами чиновнику такого рівня суміщати бізнес і держслужбу не положено. І всі свято дотримуються правил.

У списку «садоводів» опинилась донька ще одного міського чиновника. Фролова Наталія Романівна, не хто інша, як дочка начальника управління Держкомзему у Рівному Романа Греська. Який до того ж є депутатом Острозької міської ради від Партії регіонів.

ВО «Батьківщина»: Не проти посадити яблуні і груші й люди пов’язані з опозиційними депутатами. Заяву на клаптик під садочок написала й дочка керівника міської організації ВО «Батьківщина» Марії КонощукДоліновська Наталія Аркадіївна. У документах вона значиться директором ТОВ «Регістр-Інфо» та співзасновницею одного з благодійних фондів. Так багато клопотів у жінки, а залишаються ще сили і бажання поратись біля дерев.

Багато часу, вочевидь, й у ще одного претендента на садівництво Михайла Івановича Івашинюти. А чому б і не поратись біля саду пенсіонеру та дбати про фруктовий урожай під пісні свого сина Сашка Невже. Справа в тому, що цей відомий місцевий співак який ховається під звучним псевдонімом, насправді депутат Рівненської обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Івашинюта.

Далі ще цікавіше. Виключно професійний зв’язок з депутатами й у Варжеля Олександра Миколайовича. Він працює керівником одного з відділів у Рівненській філії «Ощадбанку», якою керує Анатолій Озімковський. Його дружина, Антоніна Озімковська, депутат Рівнеради від партії «Батьківщина». До речі кажуть, що Олександр Варжель не просто підлеглий Озімковського, а, як то кажуть – «вхожий в сім’ю».

Гордійчука Гордія Гордійовича у Рівному знають як племінника заступниці міського голови Рівного та депутата Рівненської облради (фракція «Батьківщина») Галини Кульчинської. Кілька років тому цей чоловік працював на «РадіоТРЕК», яким в той час керувала Галина Григорівна.

Галина Кульчинська пояснила, що з сім`єю племінника вона вже кілька років не спілкується. На її думку, землю племінник зміг отримати завдяки зв`язкам в облдержадміністрації.

Віддалений зв`язок з партією «Батьківщина» знайшовся й у Ольги Аполінарівни Зібер. Ця потенційна садівниця на виборах була заступником голови дільничної виборчої комісії №152 саме від «Батьківщини». Хто мав стосунок до процесу виборів знає: на такі посади відряджають працювати лише перевірених людей.

Цікаво, що та тому ж ДВК №152, і теж від «Батьківщини», працював Потеревич Юрій Євстафійович, який теж значиться у списку претендентів на безкоштовне отримання земельної ділянки.

Інші…: Не залишились осторонь нашої уваги й деякі депутати з менших фракцій. Депутат міськради, який потрапив в сесійну залу під прапором вже не існуючої «Сильної України» Василь Власенко особливо заморочуватись не став. У списку на земельну ділянку значиться його дружина – Власенко Людмила Михайлівна.

Знайшлись родинні зв`язки й у Колюх Юлії Андріївни, яка теж претендує на клапоть землі для саду. Ця молода пані ніхто інша, як рідна сестра невістки начальника Головного управління держкомзему у Рівненській області та депутата міськради від Народної партії Світлани Богатирчук-Кривко.

У списку знаходимо півзахисника футбольного клубу «Верес» Коршунова Олега Олександровича. Здавалось, ну й що такого – вирішили підтримати спортсменів. Однак, як це часто буває, є «нюанс». Пан Олег бойфренд Ірини Харковець, дочки депутата Рівнеради (став депутатом за списком Фронту змін), начальника управління освіти Василя Харковця. Близьке до родини оточення стверджує, що в молодих людей близько двох років серйозні стосунки і вони часто їздять разом відпочивати в Ізраіль, де Коршунові мають заможну рідню. Хтозна, може це просто випадковість, а можливо сад – основа майбутнього родинного гнізда.

Серед інших прізвищ зустрічаємо декількох місцевих приватних підприємців. Зокрема, з усього видно, що на земельку претендує заступник директора однієї із приватних фірм Дякевич Василь Володимирович. Посадити чудовий квітучий сад має намір і директор одного з магазинів оптики Маштаков Олег Віталійович. До цієї когорти долучився й директор Рівненської філії «Ройал ЛТД» Терещук Володимир Володимирович. Хм, а, можливо, це просто співпадіння імен і ці люди до отримання землі ніякого відношення не мають?

Як би там не було, не лише бізнесменами єдиними багатіє цей список. Схоже на те, що сад своєї мрії невдовзі посадить і електромонтер рівненського «водоканалу» Клименко Олександр Дмитрович. Подейкують, що той факт, що це підприємство свого часу очолював мер Рівного Володимир Хомко, до отримання землі його екс-підлеглим ніякого відношення немає.

Зате має відношення, хоч і віддалене, до міського голови Рівного пані Білогрива Марія Євгенівна. Вона була офіційним спостерігачем на виборах від Володимра Хомка. Вгадайте на якій дільниці. Не повірите, все на тій же ДВК №152. Цікаво, чому це саме тим, хто працював в цій комісії, так пощастило опинитись у списку претендентів на безкоштовну землю? Може варто б було перевірити результати голосування на цій дільниці. За законом документи з виборів зберігаються п`ять років.

У поле зору потрапили й рівненські медики: наприклад, ординатор рівненської обласної лікарні Мигалатюк Володимир Миколайович та завідувач відділення анестезіології, інтенсивної терапії (реанімації) центральної міської лікарні Королюк Валентин Олександрович.

Редакція сайту «ВСЕ» не наполягає, що вищезгадані і професійні зв’язки якось вплинули на бажання зазначених громадян створити в Рівному квітучий сад. Можливо й потрапляння інформації в поштові скриньки редакції є не більше, ніж виявом заздрощів збоку тих, хто не любить плодові дерева. Однак ми переконані, що наші читачі розумні люди і здатні самі проаналізувати інформацію і зробити свої висновки.

До речі, власне джерело, пояснюючи небажання представників «Свободи» надавати обіцяну інформацію пов’язане з тим, що існує домовленість «не зливати». Хоча можливо у місцевих соратників Тягнибока цієї інформації просто не було.

Допоки питання садів не вирішено все залежить від волі депутатів. Вони її виявлять на наступному пленарному засіданні сесії Рівненської міськради, яка відбудеться вже за кілька днів – 26 вересня.

На останок зазначимо, що обидві частини статті є окремими і самодостатніми дописами. А їхнє поєднання в одному матеріалі не натяк. Це виключно прояв ліні технічних працівників сайту, які пошкодували часу, щоб розвести обидві статті у різні розділи.

Четверта влада, Рівне

Leave a Reply