Тест на Сало

Publichnyj Polityk

Пропонуємо декілька публікацій на тему призначення нового голови обласної державної адміністрації:

Відсіч

На вулицях Львова з’явились листівки проти новопризначеного голови ЛОДА Олега Сала

«Чому українці у Львові давно не люблять Сала», – листівки з такою назвою з’явились на вулицях Львова в ніч з 5-го на 6-те листопада. В листівках описані 5 моментів біографії нового губернатора Львівщини – екс-очільника ГУ УМВС у Львівській області Олега Сала.

сало2

Зокрема в них йдеться про дві кримінальні справи, які були порушені Генеральною прокуратурою проти О. Сала в 2005 році. Його звинувачували у порушенні виборчого права і зловживанні владою та службовим становищем. Після цього він був оголошений в міжнародний розшук.

Також львів’янам нагадали, що під час керівництва Салом обласною міліцією її працівники підкинули гранату Студентському братству, за листівки та акції проти кучмізму студентів били, арештовували і судили, від університетів вимагали вжити заходів щодо них.

 

сало3

 

Крім того, Олегу Салу пригадали його дружбу з російським кримінальним авторитетом Максимом Курочкіним на прізвисько Макс Бєшений, а також той факт, що в 2006 році він балотувався до Верховної Ради від фінансованого Курочкіним блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». В листівках зазначені й нові «гріхи» Сала – слова народного депутата Геннадія Москаля про те, що у 2012 році Олег Сало особисто керував діями спецпідрозділу «Беркут» під час виборів в 132-у виборчому окрузі на Миколаївщині.

Розповсюдженням таких листівок відреагували на повернення О. Сала до Львова активісти Громадянського руху «Відсіч». «Наглядати за Львівщиною поставили міліціянта з нагайкою», – резюмується у листівці.

Контакти: (097) 109-35-16 Груник Христина

Галнет

Успіх будь якого тесту у фізиці чи хімії залежить від того, наскільки вірно вдасться передбачити стартові умови. Галнет тробить свою спробу передбачити результати тесту, який пройдуть депутати Львівської обласної ради на своїй найближчій сесії. Результати пропонуємо перевірити усім бажаючим опісля неминучого вже тепер голосування за недовіру обласному очільнику.

Нагадуємо читачам, що успішне голосування/складений тест дорівнює 78 голосам зі 116 у Львівській обласній раді. На перший погляд здається, що тут немає нічого складного – скільки там тої роботи? 39 свободівців, 19 представників «Батьківщини», 7 УДАРівців, 8 рухівців – це вже 73 голоси. Депутатська група «Наш край» з претензією на опозиційність має 9 обранців. А це вже 82.

Хворих і відряджених мали би компенсувати залучені через переговори за участю керівництва ради окремі депутати облради з інших фракцій, свідомі патріоти та інші. Та все ж Галнет передбачає, що пройти цей тест буде складно. Бо аналогія з бородатим галицьким анекдотом напрошується сама собою («теоретично ми мільйонери, а насправді маємо вдома дві к…ви»).

Варто напевно описати, з ким і з якою ситуацією депутати матимуть справу. Адже у випадку успішності їхнього голосування одіозний голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Сало теоретично має усі шанси встановити антирекорд перебування на своїй посаді. Нового голову призначили 31 жовтня, а сесія по недовірі йому спланована на 12 листопада. Втім, картина депутатського протистояння з губернатором буде неповною, якщо не розповісти детальну інформацію про нього.

]Призначення Президентом Віктором Януковичем на посаду очільника Львівщини від самого початку виглядало як нечуване нахабство. Надто вже негативну спадщину залишив по собі цей генерал-лейтенант, коли очолював міліцію Львівщини, і забути її, а тим паче простити, було неможливо. Це і підпал газети «Поступ» та кабелів місцевої телекомпанії, яка відповідала за трансляцію 5 каналу в регіоні, який став рупором Помаранчевої революції.

Також проти О.Сала була порушена кримінальна справа за неприкриту корупцію: півмільйона гривень, виділені на ремонт будівлі Львівського обласного управління міліції, були використані для будівлі розкішної дачі тодішнього не менш одіозного міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя.

За активної участі головного міліціонера Львівщини напередодні Помаранчевої революції відбувалися і численні утиски активістів опозиційних партій та організацій, репресії та тиск на підприємців за допомогою органів контролю та силових структур, підкидання гранат в офіс «Пори». А після перемоги Помаранчевої революції О.Сало був звинувачений ще й у намаганнях спотворити волевиявлення громадян, зловживанні владою та службовим становищем. Ще у 2005 році депутати Львівської обласної ради гідно оцінили «заслуги» О.Сала, давши дозвіл на його арешт, і він був оголошений у міжнародний розшук.

Порятунок від спостеріганням за небом у клітинку міліціянт-фальсифікатор виборів побачив у спробі отримати депутатський мандат у списку ПСПУ під керівництвом Конотопської відьми Наталії Вітренко та переховуванні на території Російської Федерації, куди після перемоги Помаранчевих накивало п’ятами чимало вершителів темних справ режиму Леоніда Кучми.

Втім, за часів Віктора Ющенка правосуддя буксувало так само, як і усі інші владні вертикалі. Відтак О.Салові вдалося не лише успішно переховатися, а й поступово відмитися від усіх звинувачень.

З поверненням до влади Віктора Януковича, на користь якого О.Сало, власне, і фальсифікував вибори 2004 року, патрон знову вставив його у свою «регіональну» обойму. Відтак одіозний міліціянт отримав можливість проявити свої численні «таланти».

Про них у своїй спільні заяві нагадали голови трьох опозиційних сил Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок: «Рік тому свої таланти фальсифікатора Сало проявив під час скандально відомих подій на виборчому окрузі №132 у Первомайську. Саме він командував спецпідрозділом «Беркут», який штурмував окружну виборчу комісію, вилучав бюлетені та забезпечував їх доставку до Миколаївського суду».

Скандальне повернення, вибачте за тавтологію, скандального губернатора на Львівщину та ще й на найголовнішу посаду, відразу викликало чималий резонанс як з боку політиків, так і журналістського середовища. Політичні партії та політики навперебій почали говорити, що призначення О.Сала є великим ляпасом для усіх львів’ян і що його основна мета – сфальсифікувати президентські вибори 2015 року на користь свого патрона В.Януковича. Повернення О.Сала також називали таким, що суперечить євроінтеграційним намірам України, оскільки ця людина свого часу спаплюжила усі європейські цінності, сфальсифікувавши президентські вибори 2004 року.

Не дивно, що представлення О.Сала у сесійній залі Львівської обласної ради більшість депутатів зустріли з пісними фізіономіями, а частина із них, разом із журналістами, супроводжувала гучними вигуками «Ганьба»!

На одіозного губернатора усе це справило такий самий вплив, як місячне затемнення на збільшення поголів’я великої рогатої худоби. Витримавши цей удар з боку політичних опонентів та акул пера, О.Сало почав роздавати начебто відверті та сміливі інтерв’ю, в яких клявся у своїй невинності та намірах покращити економічну ситуацію на Львівщині. А вже невдовзі, увійшовши у роль, почав роздавати «наганяї» своїм новим підлеглим.

Втім, як виявилось учора, політичні опоненти О.Сала теж не дрімали. Переконавшись, що прислухатись до їхньої думки і знімати фальсифікатора з посади євроінтегратор-узурпатор В.Янукович навіть не думає, опозиційні сили вирішили піти ва-банк. «Батьківщина», УДАР та ВО «Свобода» розпочали терміновий збір підписів про включення до порядку денного наступного пленарного засідання Львівської обласної ради питання про висловлення недовіри О.Салу, а підписали цю заяву лідери трьох опозиційних фракцій у парламенті Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок.

Що більше, тест на О.Сала депутати Львівської обласної ради можуть пройти навіть не у вівторок, коли має бути їхня чергова сесія, а у п’ятницю. Як заявив Galnet представник фракції «Наш край» Тарас Колтик, ходять чутки, що депутати збирають підписи про розгляд питання О.Сала на позачерговій сесії, щоби він, так би мовити, не встиг оговтатися та повибивати з депутатських лав, навіть найбільш опозиційних, нестійкі елементи. А ці елементи, можна припустити, таки існують. Причому практично у кожній фракції. І на них, власне, потрібно зупинитись докладніше.

ВО «Батьківщина». Заступник голови цієї фракції Іван Стецькович розповів Galnet, що за висловлення недовіри О.Салу на найближчій сесії облради його фракція проголосувала більшістю голосів. Щоправда, наші джерела повідомили, що насправді на засіданні фракції, котре відбулося якраз опісля «антисалівської» заяви А.Яценюка, О.Тягнибока та В.Кличка, питання висловлення недовіри губернатору взагалі не розглядалося. Втім, навіть якби воно розглядалося, повірити у те, що «Батьківщина» одностайно проголосує проти О.Сала важко.

За нашими підрахунками, передусім у зоні ризику «Батьківщини» є службовець ЛОДА Микола Баран та директор «Галсільлісу» Петро Пешко – їх від цього кроку може зупинити страх за місце праці і неспокій за майбутнє. Державний службовець Олег Рісний, напевно, у цей день матиме важливу нараду у самої Наталії Королевської.

Також проти партійної лінії можуть піти і медики — лікар-хірург Кам‘янка-Бузької центральної районної лікарні Володимир Кирилич і головний лікар Миколаївської центральної районної лікарні Богдан Чечотка. Останній, подейкують, колись бачив себе на посаді головного лікаря обласної лікарні, і ці амбіції у ньому можуть існувати і сьогодні.

Ще одна слабка ланка – колишній головний лікар Бориславської центральної міської лікарні Василь Кочержат, який уже тривалий час не з’являється на сесію. Також вкрай сумнівним проти О.Сала є голосування відомого у Бориславі бізнесмена Володимира Голобутовського, за яким, як за своїм помічником мав би пильнувати особисто нардеп Роман Ілик. Не зовсім з руки, з корпоративних мотивів таке голосування і для Василя Пісного, вихідця з тої ж системи, що й О.Сало.

Тож наш прогноз – мінус 8 або й 11 з 19.

УДАР. У зоні ризику політичної сили Віталія Кличка перебувають бізнесмени Андрій Кіт (директор ДПДГ «Оброшине») та Іван Щепанкевич (директор ЗАТ «Галичина»), які можуть побоятися тиску влади на свої підприємства. Ще одного бізнесмена-УДАРівця Богдана Дубневича з цього списку треба викреслити вже тому, що його брат Ярослав Дубневич уже поставив підпис під зверненням опозиційних партій щодо збору підписів про відставку О.Сала.

Тож наш прогноз – мінус 2 або 5 із 7.

Народний Рух. Тут у зоні ризику перебувають головний лікар Старосамбірської центральної районної лікарні Юрій Войтів та директор Перемишлянського районного центру зайнятості Василь Баран, оскільки обоє перебувають на державних посадах.

Прогноз – мінус 2 або 6 із 8.

«Наш край». Серед нібито опозиційних депутатів колишньої «Нашої України», котрі так і не увійшли у інші фракції, створивши групу «Наш край», де формальним лідером є заступник голови облради Валерій П’ятак, є свої скелети в шафі. Передусім це віце-президент ТзОВ «Софт Серв» Тарас Вервега та голова спостережної ради ВАТ «Кохавинська паперова фабрика» Михайло Титикало, які можуть побоятися цього голосування через страх за власний бізнес.

Надто позитивним щодо О.Сала був і коментар Мирослава Сеника, що теж робить сумнівним його участь в опозиційних ігрищах проти губернатора. З високою долею ймовірності можна припустити, що навряд чи захоче псувати стосунки із виконавчою гілкою влади і червоноградський бізнесмен Петро Федашко.

Наш прогноз – мінус 4 або 5 із 9.

Партія промисловців і підприємців на сьогодні по суті є чорною скринькою. Кілька депутатів цієї фракції уже раз голосували проти О.Сала у 2005 році і теоретично вони можуть повторити свій «подвиг» і зараз, хоча загалом уся ця фракція, напевно, просто проігнорує сесію.

Дамо сміливе припущення – мінус 13 або 2 із 15.

Позафракційні. Навряд чи будуть голосувати проти О.Сала підприємець Остап Канака – через страх за власний бізнес та давній спільник нашого губернатора Тарас Козак.

І хоча поява на цій сесії О.Канаки могла би неабияк потішити «Свободу» та все ж припустимо, що співак обере легший шлях. Загадкою залишається поки відповідь на питання, чи може віддати свій голос проти О.Сала колишній перший заступник начальника управління земельних ресурсів м. Львова, а зараз, як подейкують, тримач двох спиртових заводів на Радехівщині, Сергій Сенчук, який приміряє на себе терновий вінок опозиціонера.

Після провального голосування по сланцю генерал червоноградських кар’єрів Михайло Криштопа уже ледь не позбувся своєї посади, та все ж багатолітня робота на посаді директора шахти не дасть підстав засумніватися, як він проголосує на сесії. Навряд чи слід брати до уваги і головного лікаря Сокальської лікарні Романа Шведа та митника Романа Бокала.

Наш прогноз – мінус 6 або 0 з 6.

Партія регіонів. Хай це здається і неймовірним, але проти О.Сала може проголосувати Михайло Сендак, який уже опонував одіозному губернатору у 2004-2005 роках, будучи головою Львівської обласної ради. Що переважить у ньому цього разу – партійна дисципліна чи давня неприязнь до нинішнього губернатора, зараз можна лише здогадуватися.

Отже – мінус 9 або 1 з 10.

Українська народна партія. Осіб спроможних на героїчний вчинок проти О. Сала у цій фракції ми просто не бачимо.

Тож сміливо припускаємо, що результат буде мінус 5 або 0 з 5.

ВО «Свобода». Попри імідж найбільш безкомпромісної до режиму сили, дозволимо зобі зробити припущення про мінус 2 або 37 з 39.

На черговій чи позачерговій сесії Львівської обласної ради кожен депутатський голос за недовіру О.Салу буде, так би мовити, на вагу золота. І цих голосів їм може забракнути. Ще раз повторимо, що усього в ЛОР є 116 депутатів, і для того, щоби назавжди позбутися одіозного губернатора з теренів Львівщини за висловлення йому недовіри повинні проголосувати 78 депутатів.

Наш підрахунок показує, що сума голосів за недовіру О.Салу становитиме 37 + 0 + 1 + 0 + 2 + 5 + 6 + 5 + 11 = 67 голосів. І у випадку, якщо цей підрахунок правильний, це менше, аніж потрібно на цілих 11 голосів.

Причому для того, щоби висловлення недовіри зазнало повного фіаско О.Салові потрібно «вибити» із не зовсім струнких опозиційних колон лише 9 багнетів. А от опозиціонери для досягнення успіху повинні добрати аж 11. І кому вдасться переманити ці голоси на свою користь, стане відомо лише на сесії.

Цілком очевидно, що знаючи про підступні плани депутатів О.Сало не сидітиме склавши руки і використовуватиме усі засоби впливу, включно з підконтрольними йому каральними органами, на гарячі і не дуже депутатські серця. А президентська влада, для якої поразка О.Сала у найбільш опозиційному регіоні буде однозначно власною, надасть йому у цьому усіляку підтримку.

Так само не пустить події у Львівській обласній раді на самоплив і опозиція. У «день Сала» слід очікувати у сесійній залі як свободівську парочку нардепів Ірину Сех та Михайла Блавацького, які не так уже й погано диригували своїми однопартійцями під час голосування по сланцевому газу, так і нардепів з інших опозиційних фракцій. Цікаво, чи будуть у цей день під сесією догналіти, і яку позицію підтримають вони?

Не слід виключати, що подивитися на ганьблення О.Сала до Львова приїдуть і зірки української політики. Можливо, що серед них можуть бути і самі лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок. Щоправда, лідерам опозиції вартує і навіть дуже бажано приїжджати лише у тому випадку, коли буде точно відомо, що є можливість досягти позначки у 78 голосів. Саме тому їхня відсутність на початку сесії вказуватиме на те, що підстав для майбутнього звільнення О.Сала не буде. А заразом вона свідчитиме і про чергову втрату їхнього іміджу через те, що вони не зуміли змобілізувати і втримати своїх депутатів. Щоправда, це вже тема іншої історії.

Прогноз є лише прогнозом і той, хто з ним не погоджується, може робити свої ставки. Нам же залишається лише побажати і О.Салу, і місцевим політикам показати усе, на що вони здатні.

Віктор Мельничук, Василь Нестор

 

ЗІК

Страшний Сало опозиції

За незначними винятками реакція опозиції – як обласного, так і всеукраїнського рівня – на скандальне призначення Олега Сала на посаду голови ЛОДА видається, щонайменше, запізнілою і беззубою.

Лише на шостий день після призначення одіозного губернатора, опозиціонери спромоглись бодай на якусь консолідовану позицію. Причому «прийшла» ця позиція з сесійного залу Верховної Ради України. Саме такий спосіб реагування видає невпевненість опозиції у власних силах.

Важко уявити собі, аби ще кілька років тому призначення такої одіозної фігури на пост губернатора викликало настільки мляві протести та кілька кабінетних заяв.

У минулій статті ми аналізували чинники всередині опозиційного табору, які й сформували таку малодієву опозицію на Львівщині. Та все ж розраховували, що у переддень виборів спрацює мобілізаційний інстинкт. Однак виявилося, що місцевий політикум не здатний на самостійні рішення.

Чутки про позачергову сесію, на якій «відставлятимуть» Сала, почали точитися в минулі вихідні. Причому і тут розрізнена «Свобода» уступила право першою «кинути клич» не менш розрізненій та демобілізованій гучними об’єднаннями «Батьківщині». Як і у випадку з голосуванням у Львівській міській раді щодо виділення земельної ділянки «Епіцентру», «підтримкою Яценюка» заручився Кубів. Було сплановано нараду у понеділок, 4 листопада, де мали би проведести підрахунок кількості штиків. Однак у понеділок з’ясувалось, що:

а) в облраді депутати бояться Сала;

б) лідерчукам місцевих політсил у Києві проблема звільнення Тимошенко куди ближча. І до позачергових сесій на периферії нікому нема справи, адже зараз набагато вигідніше (з огляду на резонанс питання) кричати у Києві на Майдані, що злочинна влада валить євроінтеграцію і залишає нещасну жінку в тюрмі;

в) депутати вирішили відсидітися. Причина – окрім описаних вище обставин, зрозуміла – уже зараз ясно, що назбирати 2/3 голосів депутатів не вдасться. Тож перший, хто озвучить питання про збір підписів, і буде «призначений» відповідальним за провал голосування.

І це при тому, що контргра Сала, на якого в один момент звалилося все, звелася до недолугого запрошення голів фракцій до себе.

Як би там не було, а фігура нинішнього очільника ЛОДА, схоже, наганяє на депутатів страх. І це лише підтверджує, що мобілізаційний ресурс місцевих політичних лідерів вичерпується. Ну чому б, приміром, голові фракції ВО «Свобода» Андрію Холявці не проявити справжні лідерські якості й не виступити полум’яним промовцем на якомусь ефірі? Бодай комунального «Львів-ТБ» з відвертим лінчуванням минулих діянь Сала і тезами про те, що «Свобода» візьме на себе відповідальність…»? Натомість ми отримали мантру, що націоналісти проголосують. При цьому свободівець зробив нечуване – відмовчувався аж два дні про запрошення на прийом до Сала.

Ще одне запитання. Чому голова фракції «Батьківщина» Микола Кадикало не засудив публічно одіозного призначення і не закликав до повалення диктатури, що насувається на Львівщину? Натомість, ми отримали коментар, що «депутатський корпус для роботи та результату мусить спілкуватися з головою ОДА».

Обласний УДАР відбувся хоч і правильною заявою про категоричну відмову походу до голови ОДА «в день надходження» такої пропозиції, та все ж не став ініціатором позачергової сесії. Зрештою, у цієї молодої політсили ще замало штиків у обласному парламенті, щоб розгортати такі спецоперації.

Схоже на те, що всі зрозуміли: оскільки це тема ВО «Свобода», тож нехай вона сама віддувається і за мобілізацію голосів, і за невдачу при голосуванні.

Відверто зрежисовані запитання на першій прес-конференції Сала щодо минулого свободівця Колодія і перевірці «окремих питань» щодо голови облради свідчать: Сало здатен діяти так, як його пам’ятають – не озираючись на умовності. Державна телерадіокомпанія демонструє новини про спільну участь у заходах Сала та Колодія.

Та вирішальний іспит місцева опозиція має скласти у вівторок, 12 листопада, коли сидітимуть в одному залі із Салом. Кожна політсила мала б озвучити свою позицію. Цікаво, чи повторять незламні борці з режимом бодай ті вигуки, які лунали в день представлення Сала? Чи дадуть одіозному Салу сісти у президію? Байдуже, чи це буде саме «Свобода». Зрештою, керівник ЛОДА може бути шансом не лише для «Свободи», а й для інших опозиціонерів, які можуть підняти собі рейтинг, протиставляючи себе такій зручній для критики фігурі. Чи здатні вони на це самі, чи мусить бути десант з Києва? Очевидно, що ні.

Схоже, в Києві відчули місцеві депутатські страхи. Немає значення, хто виступав «мотором» цього питання, а хто опирався – у сесійній залі далекої Верховної Ради лідери опозиції зробили другу за два дні заяву, котра стосується Львівщини. Вони дали чітко зрозуміти – «сальній» сесії бути! М’яча перекинуто місцевій команді, котра поки що не демонструє ознак бажання грати ним у гру. Адже ще вчора були наміри відсидітися, а там якось буде. Проте не склалося.

Пряма вказівка молодшим колегам, як саме потрібно діяти, уже пішла. От чи «не здригнеться рука» внести у порядок денний сесії питання про звернення до Януковича «піти» Сала та висловити йому недовіру? І скільки при цьому голосів представників громади буде віддано за проект рішення?

Проте, швидше за все, у вівторок голосування таки відбудеться. Однак ініціатива безнадійно втрачена. Екс-очільнику обласного МВС Салу дали час для того, аби вжити контрзаходів. Тож якщо питання недовіри і буде внесене в порядок денний, потрібної кількості голосів для переконливої перемоги воно навряд чи набере. Математична сума усіх опозиціонерів і «співчуваючих» не повинна вводити нікого в оману. Тож Сало залишиться в будівлі на Винниченка. Це розуміють усі депутати і чимало з них сьогодні вигадує собі відрядження та хвороби на наступний тиждень.

Тож у випадку невдачі, опозиціонери зі «Свободи», «Батьківщини» та УДАРу повинні розуміти, що каміння у них полетить з усіх сторін. Декого позбавлять політичного майбутнього, і чи вдасться «змити» цю ганьбу до 2015 року (наступних місцевих виборів), – не відомо.

Олексій Гордієнко

 

ВО “Батьківщина”
Львівська «Батьківщина», депутати фракції ВО «Батьківщина» робитимуть усе, щоб проведення сесії відбулось якомога публічніше, прозоро. Депутатський корпус повинен продемонструвати монолітність і дати чітку оцінку кадровим призначенням Президента, які є відвертою зневагою мешканців регіону.

«Очевидно, що жоден політик поважаючий демократичні основи розвитку України, не може погодитись із таким кадровим призначенням. Демократичні сили Львівської обласної ради мають об’єднати зусилля на недопущення реалізації планів Банкової. З огляду на те, що «намісником» президента призначено таку одіозну фігуру – влада не бачить демократичного сценарію проведення виборів, бо розуміє – чесно вибори їм виграти не вдасться», – наголошує голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик.

Ім’я Олега Сала було у центрі найскандальніших та найпровокативніших подій 2004 року. Зазнавали репресій політики, підприємці, студенти, люди, які висловлювали своє непогодження з діями режиму, тиском, спотворювалось волевиявлення українців. Всім відомі провокації проти ЗМІ – підпали в редакціях «Поступу», телекомпанії «Міст», підкидання вибухівок, у 2012 році ця людина «відрізнилась» провокаціями на виборчому окрузі у Первомайську.

Звертаємося до депутатського корпусу підтримати розгляд цього питання та сказати – ні діючому режиму. Зробити це необхідно максимально прозоро та публічно.

  1. ПРиБЮТПРиБЮТ11-08-2013

    Бютівці Сала підтримають, не вперше

  2. сталинсталин11-08-2013

    Криминалитет рулит в Украине чему удивляться

  3. РостикРостик11-13-2013

    так і сталося!

Leave a Reply