Завтра тест на Сало для обласних депутатів

Oblrada

Шановні депутати Львівської обласної ради!

Під час виборчої кампанії ви всі декларували своїм виборцям у своїх партійних та особистих передвиборчих програмах хто відданість законності, людським правам і свободам, український патріотизм, хто європейську орієнтацію, хто опозиційність до правлячої в Україні влади, називаючи її «злочинним режимом». А більшість з вас декларували і одне, і друге, і третє в різних комбінаціях або все це разом взяте.

Ніхто з вас навіть не заїкався виборцям про те, що є противником демократії, основоположних людських прав і свобод, не вважає справедливою боротьбу УПА, не визнає Голодомор геноцидом українців, а Українську греко-католицьку, Українську православну (Київського патріархату), Українську автокефальну православну та інші церкви, окрім УПЦ-МП, сприймає як ворожі, що є прихильником державності російської мови, комуністичних ідей, Митного союзу чи «русского міра», що шкодує за розвалом СРСР і отриманням Україною незалежності.

І ось тепер настав час підтвердити виборцям щирість ваших слів. На посаду голови Львівської обласної державної адміністрації призначено колишнього головного обласного міліціонера Олега Сала, який відзначився неєвропейськими і просто нецивілізованими (а точніше сказати – злочинними) методами придушення прав людини на висловлення своєї думки, поширення інформації та свободу зібрань. Адже всі пам’ятають, як у 2003-2004 рр. Студентському братству підкинули гранату, за участь в акціях протесту людей жорстоко били, арештовували і судили, до університетів надсилалися листи з вимогами вжити заходів проти активних студентів.

Керувати Львівською областю поставлений друг застреленого снайпером (аби не дав свідчень про спецоперації Росії проти України) на порозі Святошинського суду м. Києва російського кримінального авторитета, засновника «Російського клубу» в Україні Максима Курочкіна, кандидат в народні депутати України за списком блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». Тобто, Олег Сало балотувався до Верховної Ради від тієї політичної сили, яка відкрито заперечує європейські цінності, вважає воїнів УПА бандитами, не визнає знищення українців під час Голодомору, шкодує за розвалом СРСР і не проти його відновити, вимагає для російської мови статусу державної, пропагує комуністичні ідеї, Митний союз та «русскій мір», відмовляє в існуванні Українській греко-католицькій, Українській православній (Київського патріархату) та Українській автокефальній православній церквам (як і, чесно кажучи, всім протестантським та іншим церквам, окрім УПЦ-МП) у праві на існування й влаштовує акції протесту проти відкриття їхніх храмів.

Тож це призначення не просто міліціянта з нагайкою, який має не допустити у 2015 році протестних настроїв у Львові в разі фальсифікації виборів Президента України, як це він робив, придушуючи відстоювання виборцями своїх голосів у 132-му окрузі на Миколаївщині, де перемога фермера Аркадія Корнацького була вкрадена «Беркутом», яким керував Олег Сало. Це – плювок в обличчя всім львів’янам і випробовування їх на гідність. Це – тест на те, хто ми є: нащадки повстанців чи боягузливі рагулі. І вам, панове депутати, насамперед доведеться з цим визначитись щодо себе. Опозиційним до влади – чи справді ви збираєтесь боротися зі «злочинним режимом», а чи просто використовували опозиційну риторику, аби надурити виборців й отримати мандат. Не дуже опозиційним, але проєвропейським й патріотичним депутатам – чи справді ви є патріотами та/або європейцями, а чи так само брехали виборцям. Неопозиційним – чи справді ви є українцями і хоч трохи поважаєте людей, серед яких живете, чи вам ближчі ідеї комунізму та «русского міра», а незалежність України, УГКЦ, УПЦ-КП, УАПЦ та усі інші церкви, окрім УПЦ-МП, УПА, українська мова є вам глибоко ворожими.

Перебування Сала на посаді голови ЛОДА – це більша ганьба, ніж перебування Табачника, який вважає галичан неповноцінними людьми, на посаді Міністра освіти. Бо тут все залежить не від центральної влади, на яку ми маємо обмежений вплив, а від тих, кого обрали виборці Львівщини. І позбутися цієї ганьби нам дозволяє ст. 118 Конституції України, яка надає обласній раді право висловити недовіру голові обласної державної адміністрації і при цьому не вимагає жодних підстав на кшталт неналежного виконання обов’язків чи вчинення правопорушень для висловлення такої недовіри, за якими дехто з вас спробує сховатися, розводячи демагогію про те, що не можна знімати того, хто лише почав працювати. За тією ж ст. 118 Конституції України, якщо недовіру голові обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу обласної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови ОДА.

Все гранично просто і зрозуміло. Тож ми вимагаємо від вас внести до порядку денного сесії Львівської обласної ради 12 листопада питання про висловлення недовіри голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Салу та проголосувати за це питання. І попереджаємо, що зробимо все можливе, аби ті, хто не проголосує «за», більше ніколи не стали депутатами жодного рівня. Розповідати правду вашим виборцям про ваше справжнє обличчя ми почнемо відразу після 12 листопада, не очікуючи наступних виборів. Відсутність на сесії з будь-якої причини (окрім хіба що перебування у лікарні в тяжкому стані) розцінюватиметься нами як підтримка О. Сала. Участь у сесії обласної ради за законом звільняє вас від усіх відряджень, виконання своїх обов’язків на робочих місцях в установах, організаціях, підприємствах будь-якої форми власності, а будь-яка хвороба, яка не тягне за собою непритомного стану, і статки найнезаможнішого з вас дозволяють вам взяти таксі й хоч з високою температурою, хоч на милицях прибути на сесію, коли там розглядатиметься питання висловлення недовіри голові ЛОДА, так само як сучасні засоби зв’язку дозволяють дізнатись в колег-депутатів, коли саме це питання буде розглядатися, якщо вже грип, високий тиск чи «запалення хитрощів» не дозволяють вам висидіти усю сесію (до речі, ніхто не заборонить особливо тяжко хворим народним обранцям перебувати на сесії в лежачому стані до моменту, коли треба буде встати на хвильку й натиснути кнопку за недовіру голові облдержадміністрації).

Ми також вимагаємо від партій та фракцій виключити зі своїх лав тих депутатів, які не проголосують за недовіру Олегу Салу (включаючи депутатів, які не прибудуть на сесію чи будуть відсутніми під час голосування). Якщо цього не буде зроблено, це означатиме, що ваша партія і фракція просто грають у давно відому цинічну гру «надури свій електорат», коли більшість фракції голосує «за», але, вигадуючи найрізноманітніші причини, свідомо не додає кілька голосів, аби в цілому питання не пройшло. Сховатись за словами «фракція проголосувала за недовіру» не вийде, і ми розкажемо вашим виборцям про такі ваші ігри, що неминуче відіб’ється на рейтингу вашої політичної сили.

Львівщині кинули виклик, і Львівщина має гідно відповісти на нього. Сало має піти геть!

Громадянський рух «Відсіч»

Контакти: 097-109-35-16 (Груник Христина)

Львівська обласна партійна організація Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”

Питання висловлення недовіри новому голові Львівської ОДА має стояти першим у порядку денному сесії Львівської обласної ради 12 листопада – без проведення розминки чи оголошення депутатських запитів. Такою є пропозиція фракції “Батьківщина” у ЛОР, яку підтримало Бюро Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” сьогодні, 11 листопада.

Відповідно до рішення Бюро, керівництво фракції “Батьківщина” у ЛОР має забезпечити 100% присутність депутатів фракції. Також на засідання сесії запрошено усіх народних депутатів України від “Батьківщини”.

Відповідно до рішення обласного Бюро, голосування депутатів фракції “Батьківщина” з питання висловлення недовіри має бути максимально прозорим та публічним. Не прийняття участі у сесійному засіданні чи приховування результатів голосування дорівнюються непідтримці згаданого питання – як наслідок людину буде виключено з партії чи фракції.

Захід.нет: За голосуванням про недовіру Салу спостерігатимуть нардепи

12 листопада на пленарному засіданні сесії Львівської обласної ради, під час якого очікується висловлення недовіри новопризначеному главі Львівської ОДА Олегу Салу, буде присутня низка народних депутатів України від опозиційних партій. За оцінками політологів, йдеться насамперед про вияв політичної позиції, а не про спробу реально домогтися відставки Сала.

Як повідомив ZAXID.NET голова фракції ВО «Батьківщина» у Львівській обласній раді Микола Кадикало, вже сьогодні троє народних депутатів – Роман Ілик (ВО «Батьківщина»), Михайло Блавацький (ВО «Свобода»)та Ярослав Гінка (УДАР), були присутні на передсесійній нараді голів фракцій.

За словами Миколи Кадикала, на цій нараді він запропонував, аби питання про висловлення недовіри Олегу Салу розглядалося першим у порядку денного засідання 12 листопада, без традиційної розминки. Більшість голів фракцій підтримали таку пропозицію, підтвердив він.

Щодо самих народних депутатів, то Михайло Блавацький повідомив ZAXID.NET, що наразі зважує можливість бути присутнім на сесії Львівської облради завтра. Натомість, радше за все, буде присутня на засіданні інший народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех.

«Я планую бути. Враховуючи те, що я є головою обласної організації, уповноважена від партії, і якщо від мене вимагають, щоб я з дорадчим голосом була присутня, то звичайно, що я буду на всіх сесіях, на яких зможу бути присутня», – сказала народний депутат ZAXID.NET. Водночас вона не змогла сказати, чи будуть на сесії присутні й інші депутати від ВО «Свобода».

Бажання бути присутнім в обласній раді висловив і народний депутат від ВО «Батьківщина» Степан Кубів. Втім, за його словами, 12 листопада також має відбуватися міжнародна конференція з банківської справи, на відкритті якої він має представляти профільний комітет Верховної Ради, і намагатиметься встигнути і туди, і туди. «Зараз врегульовується питання. Конференція була запланована ще в листопаді минулого року, в січні я підтвердив участь… Я постараюся бути принаймні на початку засідання в облраді», – зазначив він.

Народний депутат від партії УДАР Ярослав Дубневич своєю чергою повідомив, що наразі не може сказати, чи буде присутнім на сесії, оскільки 12 листопада має заплановану зустріч із виборцями. Натомість, за його словами, в обласній раді точно буде присутнім інший нардеп від УДАРу, Ярослав Гінка.

Нагадаємо, що сам новопризначений голова Львівської ОДА Олег Сало планує 12 листопада бути в Києві на зустрічі з Миколою Азаровим. Відтак, на сесії обласної ради, де планується висловлення йому недовіри, його не буде.

Раніше низка народних депутатів від опозиційних партій була присутня на пленарному засіданні Львівської обласної ради 3 жовтня цього року, коли вирішувалося питання про погодження проекту угоди про видобуток сланцевого газу на території Львівщини. Тоді депутати від ВО «Свобода» і депутати від ВО «Батьківщина» опинилися по різні боки барикад: перші виступали проти голосування проекту угоди, останні – за.

Врешті депутати погодили проект угоди, а низка депутатів Львівської облради підписала звернення до лідерів опозиційних партій Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока і Віталія Кличка із засудженням поведінки Ірини Сех та Михайла Блавацького як такої, що сприяє розколу опозиційних сил.

Щодо присутності депутатів у сесійній залі 12 листопада політолог Анатолій Романюк висловив припущення, що в даному випадку йдеться більше про намагання продемонструвати політичну позицію, аніж домогтися реального голосування за висловлення недовіри (для якого, нагадаємо, потрібно дві третини голосів депутатів, або ж 78 із 116).

«Коли ми говоримо про це голосування, то воно має продемонструвати, що опозиційні політичні партії, які представлені в обласній раді, не приймають того призначення, яке відбулося, і яке не враховує результатів виборів на місцевому рівні. Це – політичне голосування. У зв’язку з цим в обласній раді будуть присутні представники керівних органів політичних партій», – сказав політолог ZAXID.NET.

Також Анатолій Романюк не виключив, що в представників опозиції присутнє бажання продемонструвати єдність після конфлікту, який виявився під час вже згаданого голосування щодо сланцевої угоди у Львівській облраді 3 жовтня.

«Може бути така складова, щоб громадяни бачили, що опозиція, принаймні в якихось питаннях, єдина. Це – акт, демонстрація, з одного боку – для виборців, з іншого – для керівництва країни», – зазначив експерт.

Данило Мокрик, ZAXID.NET

Leave a Reply