Роман Ілик: “Важливо наповнити своє серце, своє життя ЛЮБОВ’Ю і дарувати радість тим, хто любить Тебе усім серцем”

Romanilyk Vitannya 50

Напередодні свого п’ятдесятиліття народний депутат України Роман Ілик дав інтерв’ю газеті “Тустань”. Пропонуємо його вашій увазі.

– Пане Романе, минув рік, як Ви перемогли на виборах по Дрогобицькому виборчому округу. Чи справдилися Ваші очікування?

– Ще раз дякую мешканцям Дрогобиччини за довіру представляти їх інтереси в українському парламенті. Водночас для мене це велика відповідальність.

Сьогодні разом із командою підводжу підсумки річної діяльності, аби вже у грудні прозвітувати перед виборцями (Верховна Рада України VII скликання розпочала роботу 12 грудня 2012 року). Мій звіт відбудеться у формі живого діалогу з мешканцями рідної Дрогобиччини. Також представлю громадськості результати своїх законодавчих ініціатив, запитів та звернень. Пропонуватиму кожному подати свої зауваження та пропозиції. Зрештою, це можна зробити не лише під час зустрічі, а в режимі “он-лайн” на моєму офіційному сайті http://romanilyk.com.

Що ж до очікувань, то найбільшим здобутком вважаю об’єднання опозиції, яка висунула узгоджених кандидатів. Всі ми сподівалися, що опозиція матиме більшість у Верховній Раді України. Переконаний – якщо б вибори відбувались чесно, ми б здобули перемогу. На жаль, через масові зловживання та фальсифікації (згадаймо хоча б перевибори у п’яти округах) три опозиційні партії – “Батьківщина”, “Свобода” та УДАР, не змогли сформувати більшість. До того ж, не всі народні обранці пройшли випробування на чесність перед своїми виборцями.

Представники опозиції перебувають під постійним тиском, відбуваються нові провокації проти народних депутатів та їх родин – Григорія Немирі, Сергія Власенка, Лесі Оробець, Юрія Луценка, Юрія Одарченка.

Кримінальну справу порушено проти групи народних депутатів від Львівщини, які намагались з’ясувати у Держказначействі, чому блокується проведення платежів, зокрема, на Дрогобиччині. Адже внаслідок цього недофінансовані лікарні, відділи освіти, культури, управління праці та соцзахисту населення, ЖКГ, немає можливості відремонтувати дороги у багатьох селах.

І от за відстоювання інтересів виборців влада порушує кримінальні справи, хоча наш візит до керівника Держказначейства відбувся у відведений для прийому громадян час.

Влада робить все можливе, щоб послабити опозицію, роз’єднати. Ми ж, натомість, демонструємо єдність: задля вирішення проблем регіону в парламенті створено міжфракційне депутатське об’єднання “Львівщина”, по всій країні пройшла акція “Вставай Україно!”, а влітку 2013 року ми стали свідками влиття опозиційних партій, зокрема “Фронту змін” та ПРП, до лав “Батьківщини”. Нашим головним завданням є звільнення лідера об’єднаної опозиції Юлії Тимошенко і підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Від цього залежить, у якому цивілізаційному вимірі житимуть понад 45 мільйонів українців, яке майбутнє чекає на кожного з нас.

– Що Вам вдалося зробити за цей рік, а що ні?

– Насамперед, створити платформу для реалізації всіх цілей щодо розвитку регіону, налагодити щоденну роботу з людьми. На території Дрогобицького округу постійно працює 5 громадських приймалень. Упродовж року проведено близько десяти особистих прийомів громадян, у різні інстанції скеровано понад 500 депутатських звернень та запитів. За кожним таким зверненням – доля окремої людини. У когось стан міської комуналки перетворив життя на суцільне жахіття, хтось приходить з пропозиціями законотворчих ініціатив, хтось просить допомоги у працевлаштуванні… Звичайно, не всі питання вдається вирішити. Багато що залежить від місцевої влади, центральної виконавчої влади, правоохоронних органів, судів. У межах своїх депутатських повноважень роблю все можливе, аби допомогти виборцям.

Дуже часто звернення людей – це питання їхнього життя. Працюючи першим заступником голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, допомагаю в отриманні безкоштовно дорого-вартісного лікування, реабілітації.

Часто доводиться вирішувати проблеми цілих сіл та містечок нашого району. Зокрема, разом з громадськістю веду активну роботу щодо недопущення незаконного відведення і відчуження земель у Стебнику. Сподіваюсь, громадськість інших міст візьме приклад зі стебничан і також відстоюватиме свої земельні права.

Після звернень у правоохоронні органи порушено кримінальні справи щодо незаконного видобутку гравію з річки Бистриця. Відстоюю на всіх рівнях фінансування шкіл та дитячих садочків Дрогобиччини, які внаслідок недолугої політики влади можуть наприкінці року залишитися без грошей.

Вдалося досягнути певних успіхів щодо впровадження схеми теплопостачання міста Дрогобича. Про деталі згодом. Зазначу лише, що кожен, хто переходить на автономне опалення, вже економитиме щонайменше 500 грн на виготовленні проекту.

Також з моєї ініціативи утворено Асоціацію “Франковий край”, що об’єднала місцеві органи влади Дрогобицького району, а також міст Дрогобич, Борислав, Трускавець та Стебник задля розв’язання найбільш важливих проблем краю. Це, насамперед, медичне забезпечення, водопостачання, вивезення та переробка сміття та інше.

Кожне місто на Дрогобиччині має свої унікальні переваги. До прикладу, розвиваючи оздоровчий туризм у Трускавці та Східниці, ми забезпечуємо робочі місця для всього регіону. Розвиток цього напряму сприяє створенню малих сільськогосподарських підприємств, вдосконаленню транспортної мережі.

Чимало напрацювань є для впровадження в окрузі медичної реформи, реалізації державних екологічних програм, комплексного вирішення питань, пов’язаних з виведенням із стану стагнації нашої промисловості. Водночас реалізація моїх ініціатив здебільшого залежить від виконавчої влади. І ось це справжня біда, бо нинішня влада не націлена на конструктивні кроки, на розвиток і модернізацію країни. Та це не привід сидіти склавши руки – владу ми змінимо, і тоді усі розроблені законопроекти, напрацювання, дадуть відчутний результат.

– Наскільки реальними є реформи в галузі медицини? Що, на Вашу думку, слід зробити насамперед, аби люди дійсно відчули зрушення у цій справі?

– Перш ніж розпочинати реформу, потрібно було запитати в людей і самих медпрацівників – якою Ви бачите медицину? Натомість, МОЗ вчинив по-своєму – почав нищити галузь, усе існуюче, не пропонуючи натомість нічого нового. В Україні скоро не буде жодного кваліфікованого педіатра, терапевта. Закривають лікарні, під виглядом “оптимізації”, як це хотіли зробити в Бориславі, Східниці, Кропивнику і т.д.

Як провести реформу, для прикладу, в Дрогобичі? Відповідаю: побудувати сучасну, технічно обладнану багатопрофільну лікарню, залучити до роботи високопрофесійних спеціалістів. І тоді тут отримуватимуть кваліфіковане лікування усі мешканці нашого краю та сусідніх районів.

Щоб змінити ситуацію у медицині, потрібно створити низку передумов. Для впровадження обов’язкового державного медичного страхування необхідно вивести з тіні економіку, створити здорову конкуренцію серед медичних закладів та страхових компаній, розвивати приватну медицину, щоб розвантажити державний бюджет. Підняти зарплату лікарям, яка сьогодні в 2-2,5 рази менша, ніж середня зарплата працівника промисловості. Спільно з іншими парламентарями працюю над законопроектами, які допоможуть втілити усе це в життя.

– Наскільки болючим є процес вливання “Фронту змін” у “Батьківщину”? Чи можете навести конкретні цифри щодо кількості колишніх членів “Фронту змін”, які стали членами “Батьківщини” у Львівській області?

– У Львівській області результати об’єднання є одними з кращих в Україні. Наприкінці жовтня у Львові відбулися збори депутатів місцевих рад Львівської області від ВО “Батьківщина”, де були озвучені підсумки об’єднання, і ми обговорили плани на майбутнє. На збори приїхало близько чотирьохсот учасників. Щодо цифр, то до ВО “Батьківщина” у Львівській області вступило понад 500 представників “Фронту змін”.

Нам вдалось у кожному районі області сформувати команду, завдання якої – ефективно працювати задля перемоги у майбутніх місцевих та президентських виборах. Вірю, що участь у них братиме незмінний лідер “Батьківщини” – Юлія Тимошенко. Вона, як і раніше, координує усі процеси, які відбуваються у партії. Попри ув’язнення, попри стан здоров’я, Юлія Тимошенко володіє усією інформацією про хід об’єднання як в області, так і на Дрогобиччині.

– Цими днями Ви святкуєте золотий ювілей. Що вважаєте найголовнішим надбанням за п’ятдесят років життя?

– Якщо коротко, то це кілька речей.

У кожної Людини повинна бути МРІЯ. Тоді живеш! Тоді хочеться вранці прокидатися.

До своєї мрії треба йти наполегливо, вперто.

Чудес на світі не буває. Хочеш щось в цьому світі зробити, досягти – треба докладати зусиль, долати труднощі, і – ніколи не здаватись!

Важливо наповнити своє серце, своє життя ЛЮБОВ’Ю і дарувати радість тим, хто любить Тебе усім серцем.

Берегти здоров’я. Воно дається Богом лише один раз.

Важливо вірити, що все найкраще у нашому житті ще попереду!

А щодо надбання. Надбання кожного із нас – це те, що Ти віддав.

– Чи не жалкуєте, що стали народним депутатом України?

– Жодного разу! Понад 55 тисяч наших краян висловили мені свою підтримку, довірили право представляти свої інтереси, Дрогобиччину у Верховній Раді України. І цю довіру намагаюсь лише примножити, спілкуючись з людьми у селах, містах. Саме ці зустрічі і таке спілкування дають мені бажання та сили йти обраним шляхом.

Анатолій ВЛАСЮК

  1. а де про моральа де про мораль11-14-2013

    чорному стоматологу, прокладці капітельманів минуло піввіку, а розуму як не було, так і не прибуде

  2. РостикРостик11-15-2013

    Він створив платформу і тримає руку на пульсі 🙂

Leave a Reply