Звіт депутата Дрогобицької міської ради Богдана Николаїшина

Nykolajishyn Front Zmin

Основне завдання депутатів «Фронту Змін» полягає у захисті конституційних прав мешканців наших міст Дрогобич та Стебник, правдивому інформуванні громадськості про діяльність ради загалом та наших депутатів зокрема.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», подаю відомості про депутатську діяльність у раді та у постійній комісії ради, а також про роботу з виборцями і виконання їх доручень. Зауважу, що 17 травня 2011 року та 15 листопада 2012 року мною було здійснено інформування виборців про бюджет та соціально-економічний розвиток громади, звітування про свою депутатську діяльність під час роботи виїзної громадської приймальні «Фронту Змін» у Дрогобичі та Стебнику відповідно.

1. Депутатська діяльність у раді

Із 35 проведених сесій міської ради я взяв активну участь у 33. Мною ініційовано та підготовлено для прийняття сесією 28 проектів рішень, абсолютна більшість з яких підтримана радою.

Під час першої сесії ради мене обрано головою постійної комісії ради з питань Регламенту, депутатської етики, правопорядку, прав людини та розвитку громади.

Відповідно до Положення про посійну комісію, до відання комісії належать такі основні питання: затвердження Регламенту ради та його дотримання; затвердження, за пропозицією міського голови, структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання; врегулювання взаємовідносин між депутатами; скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, рішенням ради, прийнятим у межах її повноважень; заслуховування повідомлень керівників органів внутрішніх справ про їх діяльність щодо охорони громадського порядку на відповідній території; розгляду резолюцій громадських слухань; розгляду місцевих ініціатив.

У період з листопада 2010 до жовтня 2013р. проведено 35 засідань комісії, під час яких розглянуто 102 питання, віднесені до компетенції комісії.

Комісією розглянуто та винесено на розгляд сесій такі основні питання: 10 проектів рішень про затвердження планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2011, 2012 та 2013 роки і внесення доповнень до цих планів; 5 проектів рішень щодо розгляду протестів Дрогобицького міжрайонного прокурора (від 11.11.2010 року №267-10 про скасування п.п. 1.2 пункту 1 ухвали міської ради від 17.04.2004р. №360 «Про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельних ділянок», від 08.11.2010 року №1312 на рішення сесії Дрогобицької міської ради №1382 від 05.11.2010р. «Про ліквідацію КП «Книгарня «Каменяр», на рішення виконкому Дрогобицької міської ради №9 від 18.01.2007р. «Про затвердження акту Державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію 47-квартирного житлового будинку з вбудованим нежитловим приміщенням на вул. Т.Шевченка, 36 у Дрогобичі», на рішення Дрогобицької міської ради від 29.04.2011р. №186 «Про неприпустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни», від 01.11.2011 на рішення сесії міської ради №1077 від 11.02.2010 «Про надання дозволу на приватизацію нежитлових приміщень».

Комісією вивчено та рекомендовано сесії підтримати актуальні питання, серед яких: про заслуховування інформації Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл. про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності у 2011 році; про внесення змін до рішення міської ради від 19.11.2010р. «Про утворення постійних комісій ради та обрання голів комісій»; про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету міської ради; про звернення Дрогобицької міської ради з приводу політичних репресій в Україні; про скасування 30 вересня 2011 року Львівським окружним адміністративним судом рішення Дрогобицької міської ради №186 від 29.04.2011 «Про неприпустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни»; про плани роботи Дрогобицької міської ради на 2011 та 2012 роки; про затвердження списків народних засідателів та присяжних; про внесення змін до рішення сесії міської ради від 19.11.2010р. №21 «Про кількісний та персональний склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради»; про внесення змін в рішення сесії Дрогобицької міської ради від 19.11.2010р. №12 «Про затвердження структури виконавчих органів Дрогобицької міської ради та витрат на їх утримання»; про створення та ліквідацію відділів виконавчого комітету міської ради; про затвердження положень про управління та відділи виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, внесення змін до деяких положень; про внесення змін в рішення міської ради від 18.02.2010р. №1088 «Про припинення діяльності Комунального підприємства «Феміда» шляхом ліквідації»; про надання статусу юридичної особи відділу-службі у справах дітей виконкому міської рад тощо.

Комісія працювала над вивченням, узагальненням та упровадженням таких важливих для життєдіяльності територіальної громади питань: про затвердження Програм соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2011, 2012 та 2013 роки і звіти про виконання цих Програм; про затвердження Програм правової освіти населення міст Дрогобича та Стебника на 2011-2012 і 2013-2014 роки, а також про внесення змін до цієї Програми; про затвердження Програм розвитку інвестиційної діяльності, співробітництва та європейської інтеграції Дрогобича на 2012 та 2013 роки; про підтримку заяви ветеранських організацій Дрогобича щодо недопущення погіршення соціального захисту пільгових категорій громадян; про звернення громадських організацій щодо створення громадських колегій; про створення громадської ради при Дрогобицькому міському голові; про затвердження аналізу регуляторного впливу проекту рішення Дрогобицької міської ради «Про затвердження Положення про місцеві ініціативи у м.Дрогобич», оприлюднення проекту та затвердження цього положення, про утворення Центру надання адміністративних послуг виконкому міської ради.

Розпорядженням міського голови від 03.03.2011р. №174-р, проект якого підготовлений мною, затверджено Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань підготовки та реалізації рішень Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів. Консультації з громадськістю проводяться для залучення громадян до участі у місцевому самоврядуванні, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність міської ради та її виконавчих органів, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності зазначених органів.

Ще одним вагомим доробком для розвитку дрогобицької громади став розроблений та підтриманий сесією проект рішення міської ради «Про затвердження Положення про місцеві ініціативи у Дрогобич». Це Положення конкретизує один із можливих способів безпосереднього здійснення са­моврядування, закріплює право членів територіальної громади ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання міс­цевого самоврядування.

Виявивши принципову позицію, депутати міської ради від «Фронту Змін» не допустили: закриття лікарень №3 та №5 (шкірвендиспансеру та онкодиспансеру); закриття шкіл №3, №8 та №15; приватизації приміщення КП Книгарня «Каменяр» (хоча тривають тяжкі судові спори).

2. Робота з виборцями та виконання доручень виборців

На виконання доручень виборців мною підготовлено та скеровано такі депутатські звернення (запити) до посадових осіб органів публічної влади, керівників підприємств, установ та організацій щодо: визначення правового статусу міста Стебника (питання перебуває на розгляді у Львівській обласній раді); збору інформації про стан комп’ютеризації шкіл міста (результат – Дрогобич включений до Всеукраїнського проекту «Відкритий світ»); щодо соціального захисту та допомоги гр. Я.Ольховому; ліквідації наслідків підтоплення підвалу у будинку 7/6 на вул.Є.Коновальця, встановлення дитячих та ігрових майданчиків у мікрорайоні вул.Є.Коновальця, ремонту водостічної труби у будинку на вул. Т.Шевченка,7 (відремонтовано КП «ЖЕО»), про необхідність зміни кінцевої зупинки маршруту №10 (замість магазину «Іва» на зупинку відділення поштового зв’язку №6 на вул.Є.Коновальця – прийнято відповідне рішення виконкому від 24.04.2012р. №158), захисту трудових прав працівників ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», заборони продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів дітям (виконавчими та правоохоронними органами проводяться перевірки та рейди).

Кошти, передбачені у міському бюджеті для виконання депутатських запитів, скеровано мною для зміцнення матеріально-технічної бази ЗОШ №10 та педагогічного ліцею, ремонтних робіт, зокрема, терапевтичного відділення міської лікарні №1, надання матеріальної допомоги громадянам, які потребують лікування.

Мною спільно з депутатами від міської організації політичної партії «Фронт Змін» надано організаційну та фінансову підтримку для святкування Дня Конституції України і Дня молоді, презентації нашого міста у Києві під час святкування Дня незалежності України 24 серпня 2013 року (акція «Дивоптах»), ремонтних робіт окремих житлових будинків, навчальних закладів, благоустрою територій виборчих округів.

За моєю ініціативою проведено такі публічні заходи: слухання у комісії щодо створення громадської ради при Дрогобицькому міському голові, березень 2011р.; наради щодо надання Стебнику статусу міста обласного значення; круглий стіл «Реформа виборчого законодавства в Україні», листопад 2011р., семінари для лідерів громадських організацій з питань місцевого самоврядування.

Богдан Николаїшин

 1. ВиборецьВиборець11-19-2013

  Ви, шановний пане, забули додати, що з Вашої подачі ввели пункт згідно з яким людей не допускають на сесію! Це вже грубе порушення наших конституційних прав.
  А ще Ви незаконно віддали Молочний Ринок “Діакору”, та роздаєте незаконно ділянки під садівництво в центрі міста. Вчіть закони і не брешіть людям.
  Громадська ініціатива це добре, але такі тушки Радзієвського як Ви не будуть голосувати “за” поки міський голова вам не дозволить.
  А алкоголь то Ви Хрущеві заборонили продавати? А як на рахунок Ваших товаришів, які продають дітям пиво біля 19-го училища в МАФах, за які Ви голосували.
  Такі як Ви-ганьба для Дрогобича і для Фронту Змін. Тому Ви і боїтеся провести публічний звіт, а ховаєтесь за сайтом.
  Вийдіть на люди і розкажіть то, що тут написали. Страшно? Ото ж бо й воно. Це і є результат Вашої роботи.

 2. Воля УкраїниВоля України11-19-2013

  п. Богдан! Кому ви хочете начехлити ту брехню про свою, начебто,”добропорядну” депутатську роботу? Ми живемо в маленькому містечку, де кожний знає про кожного. Насолоджуйтеся своїм депутатством, вже скоро ви з ним попрощаєтесь, а ми вам поможемо!!!!

 3. з-під ратушіз-під ратуші11-20-2013

  Правильно,що більше люди всіх 50 дупиків разом із вами НЕ ВИБЕРУТЬ.

 4. ВіраВіра11-20-2013

  Для попередніх дописувачів, очевидно, жоден депутат не вгодив би. А самі мабуть і на вибори не ходять. Так що,пане Богдане, не дивуйтесь і не беріть дурне до голови. Ви один із тих, хто холоднокровно, виважено і обєктивно поводитеся у міській раді, а не галасуєте, як окремі політикани. Слідкую за вашою роботою як депутата, голосувала за вас і далі підтримуватиму.

 5. ДрогобичанинДрогобичанин11-20-2013

  На цьому сайті була хороша аналітика про те, що у міській раді є 16 депутатів, які працюють у виконавчій владі, або у комунальних установах чи організаціях, а тому у певний спосіб залежні від мера. Так, Радзієвський має більшість у міській раді. А хто ж, як не дрогобичани, обрав Радзієвського міським головою? Був би інший мер – була би ця сама більшість депутатів, яким набридло протистояння мер (Гук) – депутати.
  Николаїшин – один із тих, хто спокійно працює, старається бути поза всякими брудними оборудками. Не прихватизував він нічого, не чути про те, що взяв землю чи має МАФи. Більше б таких молодих і порядних депутатів було би у нас – був би порядок!

 6. якяк11-22-2013

  Так,колись давно і він і його дружина були “молодими і порядними”,Це тоді коли так сильно не хотіли влади і грошей. Але все міняється і люди теж. Час николаїшиних пройшов.

Leave a Reply