Роман Ілик: МОЗ буде зобов’язаний віддати частину своїх повноважень

Roman Ilyk 2013

Проект Закону України “Про лікарське самоврядування” протягом трьох місяців має напрацювати робоча група, яку очолив перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик.

Робочу групу було створено під час проведення круглого столу на тему “Лікарське самоврядування: міжнародний досвід та перспектива впровадження в Україні”, що відбувся у межах засідання парламентського комітету з питань охорони здоров’я з ініціативи Романа Ілика.

На основі платформи лікарського самоврядування працює система охорони здоров’я в усіх розвинених країнах світу. Вона передбачає передачу відповідним лікарським самоврядним організаціям частини повноважень держави (навчальних, освітніх, дотримання морально-етичних питань, повноважень управління системою охорони здоров’я) та забезпечить відповідальність товариства за лікаря, як перед державою, так і пацієнтами. Наприклад, у країнах Європи жоден лікар не може здійснювати лікарської практики без погодження відповідного лікарського товариства (фахівців різних галузей погоджує організація відповідного фахового спрямування).

“Так звана реформа, яку здійснює влада, не несе жодних змін в системі управління галуззю охорони здоров’я. Питання відповідальності лікарів, їх захисту, захисту пацієнтів, страхової медицини, передачу контролюючих функцій самоврядним організаціям лікарів – жодним чином не відображено в реформі.

Про таку реформу говорять вже давно, але нічого не змінилося, бо МОЗ не хоче ділитися повноваженнями. Саме тому, ми не бачимо сьогодні тут жодного представника керівного складу МОЗ, не дивлячись на запрошення Комітету”, – наголосив Р. Ілик. Він також додав, що ефективний розвиток системи охорони здоров’я можливий лише при утворенні самоврядних організацій лікарів, медсестер, провізорів.

Голова комітету Тетяна Бахтеєва наголосила, що на розгляд ВРУ законопроект має бути винесений в першому півріччі 2014 року: “Держава, МОЗ мають передати повноваження, які вони і так не виконують”.

Президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій зазначив, що 82% лікарів в Європі є членами професійних лікарських організацій: “95% лікарів в Україні не задоволені ситуацією в галузі. Механізм лікарського самоврядування дасть можливість практично застосовувати Етичний кодекс лікаря”.

Участь у круглому столі взяли народні депутати України, представники міжнародних організацій, лікарських товариств, Національної академії медичних наук України, експерти з Польщі, Болгарії та практикуючі лікарі.

  1. БеконБекон11-22-2013

    ооо по ходу у Бахтеевой появился еще один “друг”. и снова из оппозиции. она что, оптом их решили скупить?

  2. дарьядарья11-22-2013

    все ясно, судя по статье – еще один оппозиционер, что передел на сторону Бахтеевой, даже ее словами говорит. не надоело ей взятки платить им? Снова МОЗ не дают нормально работать.

Leave a Reply