Хроніка дрогобицького євромайдану

Majdan V Drohobychi

Хроніка подій  у Дрогобичі за матеріалами інтернет-сайтів та соціальних мереж
22 листопада
Дрогобич за європейський шлях України
Сьогодні, 22 листопада, на позачерговій XXХVI сесії Дрогобицької міської ради депутати одноголосно прийняли звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо дотримання курсу зовнішньої політики України, спрямованої на євроінтеграцію.
Окрім народних обранців у залі були присутні представники ГО «Український молодіжний прорив», «Руху Чесно», Дрогобицької міської організації КУН, а також депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, помічники Народного депутата України Романа Ілика – В.Кондзьолка та А.Петруняк.
Міський голова Олексій Радзієвський зазначив, що уряд країни, всупереч волі народу України, призупинив процес євроінтеграції і тому справою честі кожного з нас є зробити все можливе, щоб відстояти Європейський вектор розвитку нашої держави.
Відтак, свою громадянську позицію щодо подій в Україні висловлювали секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, депутати Дрогобицької міської ради – Ігор Розлуцький, Михайло Ваврин, Богдан Іванців, Микола Походжай, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, лідер ГО «Український молодіжний прорив» Олег Дукас.
Проект рішення «Про дотримання курсу зовнішньої політики України, спрямованої на підписання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом»
та звернення до Президента України Віктора Януковича та Верховної Ради України щодо дотримання курсу зовнішньої політики України, спрямованої на євроінтеграцію зачитав депутат Дрогобицької міської ради Богдан Николаїшин. Рішення та звернення підтримано депутатами одноголосно.

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Віктора Януковича та Верховної Ради України щодо дотримання курсу зовнішньої політики України, спрямованої на євроінтеграцію

У 2013 році Україна отримала унікальний історичний шанс утвердитися як цивілізована європейська незалежна демократична держава, підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.Проте, 21 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України, вийшовши за межі повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про Кабінет Міністрів України», своїм незаконним розпорядженням призупинив процес підписання Угоди про асоціацію включно із глибокою і всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, між ЄС та Україною.

Верховна Рада України у межах своїх повноважень, визначених Конституцією України, визнала європейську інтеграцію держави, подальше укладання Угоди про асоціацію з ЄС та набуття членства у ЄС в якості пріоритетного напряму зовнішньої політики України. Натомість ухвалене вчора урядом Азарова розпорядження суперечить не лише цим нормам, а й Закону України “Про Кабінет Міністрів України”, цинічно порушує права українців на європейський вибір, який підтримується переважною більшістю українського суспільства.
Таке неочікуване і необґрунтоване рішення Уряду України викликало глибоке розчарування не лише для українського народу, але й для Євросоюзу, оскільки уряд, по-суті, зрадив національні інтереси українців, різко і самовільно змінивши вектор зовнішньої політики на Москву.
Підписання угоди мало б і надалі зміцнювати курс реформ України та надіслати сигнал інвесторам по всьому світу про те, що Україна відповідально ставиться до своєї модернізації та про те, що країна стає передбачуваним і надійним партнером для міжнародних ринків. Натомість можемо отримати повну економічну і політичну блокаду України зі сторони світової спільноти.
Виходячи із наведено вище, висловлюючи волю та представляючи інтереси територіальної громади, Дрогобицька міська рада звертається до Президента України Віктора Януковича та Верховної Ради України з наполегливими вимогами:
1. Публічно підтвердити незмінність курсу зовнішньої політики України, спрямованого на євроінтеграцію.
2. Визнати незаконним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року про призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.
3. Негайно відправити у відставку Кабінет Міністрів України на чолі з М.Азаровим.
4. Сформувати Уряд національної єдності, зобов’язавши його вжити негайних і невідкладних заходів щодо термінового відновлення процесу підписання Угоди із ЄС.
5. Невідкладно виконати зобов’язання щодо законодавчого урегулювання діяльності прокуратури України і можливості лікування ув’язнених за кордоном.
У випадку невиконання вимог заявляємо про підтримку акцій політичного спротиву, у тому числі безстрокових страйків, мітингів, пікетувань.
Настав час для реальних дій щодо утвердження соборної Української держави з цивілізованими демократичними європейськими цінностями!

Маркіян Кіндратишин

У Дрогобичі створено координаційний штаб Євромайдану. У роботі штабу беруть участь депутати міської та обласної ради, помічник народного депутата України, громадські діячі, та представники молодіжних організацій
Ця структура поставила собі за мету:
1. Координувати та сприяти виїзду дрогобичан на головний Євромайдан до Києва;
2. Захист молоді від можливого тиску керівників підприємств та навчальних закладів пов’язаний з участю в Євромайдані;
3. Організацію та проведення Віче на підтримку Євромайдану у Дрогобичі.

Визначено робочі групи штабу, які безпосередньо відповідатимуть за окремі ділянки роботи штабу:
1. Узгодження діяльності з обласним штабом покладено на координатора Тараса Кучму (тел. 0677986609) та депутата обласної ради Михайла Задорожного (тел. 0679053431);
2. транспортне забезпечення осіб, що виявили бажання підтримати Євромайдан у м. Києві:
Тарас Демко (тел. 0977760290)
Ольга Козар (тел. 0631385247)
Михайло Ваврин (тел. 0679603019)
3. Захист від утисків учасників Євромайдану:
Михайло Задорожний
Володимир Кондзьолка (тел. 0676742501)
Ігор Розлуцький (0677398065)
4. Проведення віче на майдані у Дрогобичі:
Тарас Кучма
Іван Ковалик (тел. 0503702748)
Проф. Ярослав Радевич-Винницький (тел. 0503555948)
Володимир Пограничний (тел. 0974772500)
Олег Дукас (тел. 0979248546)
5. Координація дій з міською владою покладена на депутатів:
Ігор Розлуцький
Богдан Іванців
6. Скарбонка:
Наталя Шуригайло
Члени штабу:
Маркіян Кіндратишин (тел. 0988213920)
Орест Дмитрів (тел. 0974793788)
Ігор Луцький (тел. 0975416058)
Роман Москаль (тел. 0988206884)
Іван Головкевич (тел. 0680421610)
Назар Войтович (тел. 0936141027)
Олесь Курмельов (тел. 0980676563)
Іван Херович (тел. 0979248546)
Ухвалено звернення штабу до місцевих органів влади та громадських організацій регіону.


Тарас Демко

Щойно розмовляв з Італією. Їхні телеканали демонструють кадри з Євромайданів Києва і Львова. Європа вже говорить, що народ може вплинути на рішення Януковича по Асоцації. Наші священники в Італії в неділю провендуть служби Божі люди проведуть віче. Обнадійливо.

23 листопада

Алла Мегель

Отче Небесний! Радість! На спорожнілому вдень Майдані знову повно людей! Я вже, мабуть, і не спатиму з нетерплячки. Завтра – Київ, завтра – Майдан! Трохи страшувато, але й радісно, бо багато моїх друзів і однодумців вже там. Зігрій їх, Отче, Своїм теплом і огорни Своєю милістю і охороною. Допоможи виробити всім зрозумілу й чітку програму дій. Дай мудрих керівників. І ще прошу Тебе, Господи, призови на Майдан тих людей, яким ми віримо, яких любимо і знаємо – письменників, поетів, журналістів, – всіх чесних і порядних людей. І прошу в Тебе Страху Божого для міліції і силовиків. Амінь.

Господь Милосердний! Дай сили нашим вистояти цю ніч без сутичок. І допоможи завтра розвернутись Києву на всю ширину його могутніх плечей. Я не прошу Тебе, Господи, щоб Ти дав можливість покарати зрадників, бо Ти сказав: “Мені помста -і Я воздам”. Я віддаю в Твої руки помсту, Господи Справедливий і Святий. Але я прошу Тебе, хай люди побачать Твою помсту! Не тому, що я така кровожерна, Ти знаєш. А для того, щоб всі бачили – є Твоя Справедливість. Про Твою Справедливість молюсь, Отче! Амінь

Taras Demko
Координаційні ради Євромайдану у Дрогобичі і у Львові закликають студентів повідомляти про будь-які факти тиску на молодь з боку адміністрації вишів на сторінці у Facebook або за телефонами депутат ЛОР Задорожний Михайло-067 905 3431, пом.нардепа ВРу Кондзьолка Володимир- 067 674 25 01 та у Львові – 098 8888-781.

Taras Demko
Особисто брав участь у відпраці дрогобичан в Київ. О 21.50 підїхав патруль МВС і переписав номера автобусів та прізвища водіїв. Ми натомість-зафіксували на фото їхні номера і нагрудні знаки. Автобуси вирушили. По дорозі мали взяти ще двох стриян, яких просив взяти Петро Маковський. Нині весь день дрогобицьке радіо оголошувало про Майдан в Дрогобичі.Розклеїли оголошення. Священники на Службах мають оголосити про Віче. Коордрада за одну добу провела колосальну роботу. Залишилось дочекатись завтрашнього дня: якщо на Майдан в Дрогобичі завтра не вийдуть масово мешканці міста – згорю від сорому за мій край!

Markiyan Kindratyshyn
На сьогоднішньому засіданні координаційний штаб Євромайдану у Дрогобичі заслухав та обговорив інформацію робочих груп штабу.
Було ухвалено Звернення до дрогобичан, уточнено час проведення віча, порядок та способи розповсюдження інформаційних матеріалів. Тематика виступів у Дрогобичі повинна бути пов’язана з європейським майбутнім України. Слід уникати вузькопартійної риторики та розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі.
Станом на першу годину 23.11.2013 залишок коштів зібраних на підтримку дрогобичан, які виявили бажання поїхати на головний Євромайдан до Києва становив 3097 гривень.
500 гривень було виділено студентам, які відбули до Києва вчора.
350 гривень витрачено на інформаційні матеріали.
Запропоновано провести прес-конференцію штабу для журналістів місцевих видань у понеділок після оперативної наради у Ратуші.

24 листопада

Alla Megel
Дорогий Отче Небесний! Благослови цей день! Прости мені гріхи вольні й невольні. Допоможи проїхати в Київ без перешкод. Допоможи знайти там друзів. Допоможи всім нам відстояти наше право – жити в іншій, ніж зараз, країні. Твоїй країні – чесній, чистій і красивій. Тій, про яку мріяв мій прадід – православний батюшка у радянській тюрмі у 39 році. Тій, за яку він вмер від кулі нквдиста. Вона – є, така країна! Повинна бути! І я зроблю все, що від мене залежить, що вона була такою, за яку не шкода крові мого прадіда, його брата, його старшого сина – мого діда. А інакше, як я подивлюсь їм в очі, коли зустріну у Царстві Твоєму? Амінь.

Марія Кульчицька
Народний депутат України Роман Ілик на своїй сторінці у ФБ звернувся до своїх краян із закликом вийти сьогодні на майдани своїх міст і сіл та засвідчити свою підтримку європейського вибору

«Друзі, знаю що багато з Вас уже тут в Києві, біля Тараса) Дякую Вам!

Водночас, звертаюсь до всіх-всіх своїх краян з Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава, Дрогобицького району- кожного села та селища, хто з тих чи інших причин ще не приіхав, вийдіть, будь-ласка, на місцеві Майдани, Площі. Задекларуйте свою підтримку Києву, підтримку НАШОГО європейського вибору!

Україна – це ЄС!

Слава УКРАЇНІ!

Завжди з Вами! Ми ПЕРЕМОЖЕМО!» – зазначив у своєму зверненні депутат ВРУ від Дрогобиччини.

Нагадаємо, сьогодні, 24 листопада, «Євромайдани» мають відбутися у Дрогобичі (поч.. о 12.00, на майдані Ринок), Бориславі (поч.. о 13.00 на вул.. Шевченка біля міськради), у Трускавці (поч.. о 13.00 на майдані Незалежності)


Анатолій Власюк

Невгамовний Олег Дукас укотре організував велелюдну акцію.

Минулої п’ятниці, 22-го листопада, на День Свободи, біля ратуші зібралися студенти педуніверситету і ліцею, аби висловити свій протест проти рішення можновладців не підписувати угоду про асоціацію України з Євросоюзом.

Поки партійці дрімали, дрогобицька молодь вийшла на акцію з прапорами, прапорцями й стрічками із символікою Євросоюзу. Це вже потім була позачергова сесія Дрогобицької міської ради, мітинг і таке інше.

На площі Ринок нікого не треба було переконувати, що маємо йти до Європи. Щоправда, знайшовся один дрогобичанин, який був категорично проти. Його у буквальному розумінні цього слова виштовхували з того місця, де проходила акція, казали, аби йшов у свій “тайожний союз”. Чолов’яга був у помаранчевих рукавицях і, як з’ясувалося, щойно повернувся з Європи, де відпрацював десять років. Можна лише поспівчувати йому, бо, мабуть, відчув на собі всі “принади” нелегального заробітчанства. Але це не може стати аргументом для молоді, яка однозначно хоче в Європу, з її стандартами демократії й захисту прав людини.

Відчувалося, що студенти раді свободі, що того дня їх звільнили з пар. Звучали патріотичні пісні популярних українських гуртів. Буде шкода, якщо щирий порив молоді закінчиться євразійським тупиком. Хлопці й дівчата, кому вдасться, можуть просто “звалити” в Європу і вже не повернутись в Україну януковичів-азарових-колесніченків-чечетових…

Марія Кульчицька

Скандально відома секта Догнала організувала провокацію у Дрогобичі в час проведення Євромайдану.

Сектанти, які під вигуки дрогобичан «Ганьба!» покинули центральну площу міста, відправились під церкву Петра і Павла та намагалися зірвати там недільну Літургію

Як повідомив ТУРівець Тарас Демко, тисячна колона з майдану Ринок рушила до церкви Петра і Павла та прогнала звідти сектантів. Колона рухається вулицями Дрогобича, щораз більше дрогобичан доєднується. Сказати, скільки тисяч учасників – наразі неможливо. Активізувались міліціонери, подейкують, що підтягується «Беркут» «У Дрогобичі почалася справжня революція!» – наголосив Тарас Демко.
Дрогобичани проявили себе справжніми європейцями – без сутичок, рукоприкладства, тисячною ходою відтіснили сектантів поза межі центру міста, а відтак – у супроводі міліції посадили у автобуси та відправли взагалі поза межі Дрогобича.

У Трускавці відбувся Євромайдан, в якому взяли участь понад 300 мешканців та гостей курорту.

За наслідком віче-Євромайдану, з ініціативи депутата Трускавецької міської ради Богдана Процишина, прийнято звернення до Ради Європи з проханням прийняти бальнеологічний курорт Трускавець до Євросоюзу.

«Така воля трускавчан. Тож просимо Раду Європи, не залежно від бажання нашого вищого державного керівництва, зробити цей крок», – каже Богдан Процишин.

За словами депутата, схоже звернення було прийняте у м. Рава-Руська, що на Львівщині.

Наразі під зверненням стоїть близько півтори сотні підписів трускавчан, люди продовжують підписуватися.

Taras Demko
Сьогодні Дрогобичани показали, що вони є територіальною громадою, коли на віче зібралось майже 2000 чол.! Сьогодні дрогобичани відстояли свою віру, коли самоорганізувались і вигнали з міста сектантів Догнала! Сьогодні дрогобичани відстоювали своє право жити в Євросоюзі! Я сьогодні не червонію за своє місто! Я пишаюсь, що живу в ньому!

Alla Megel
Дорогий Небесний Отче! Дякую Тобі за цей день! Я ніколи його не забуду! Дякую, що почув мою молитву й дав гарну погоду – ні крапелиночки дощу! Дякую, що я українка. Сьогодні вперше за майже дев’ять років я дякую Тобі за це! Дякую Тобі за всіх людей, що вийшли сьогодні на Майдани по всьому світу! Дякую, Отче, що не вмерла Україна! Що ми – не продаємось! Тобі, Господи, за це – честь і хвала, і на віки вічні слава! Благослови, Боже наш, наших політиків. Ти знаєш мене, Отче, ще вчора я б за них не просила. А сьогодні прошу. Прошу волі для Юлії Тимошенко заради її дитини, що говорила до сотень тисяч колись зневірених людей: “Моя мама – в тюрмі”. Я почула її як мати чує дитину. І Ти почуй, Господи! Прошу Страху Твого для лідерів опозиції. І розуміння – більше шансів люди їм не дадуть. Дай їм мудрості, Боже, зрозуміти, що жоден з них не здатен повести людей самотужки. Їх сила – тільки в єдності. Покажи їм так, як показав сьогодні мені, наскільки вони доповнюють один одного, коли не намагаються зображати ті якості, які їм не притаманні. Дай мудрості розумному бути розумним, сильному – сильним, а завзятому – завзятим. Хай кожен буде собою і всі будуть разом. Дуже Тебе прошу! Прошу Тебе, Боже, прийми покаяння і вибачення Юрія Луценка, благослови його за мужність визнати гріхи перед сотнею тисяч людей. Так каятись перед людьми може тільки той, хто перед Тобою каявся. Прошу Тебе, Отче Небесний, за тих дітей Твоїх, що лишились на ніч на Майдані. Зігрій, захисти, постав Ангелів Своїх коло них, щоб не сталось ніякої біди. Дай терпіння моєму народу добиватися правди Твоєї. І покарай всіх злочинців. Прийми за цей великий день щиру подяку й прослався у житті України, Отець, Син і Дух Святий! Амінь.

Markiyan Kindratyshyn
24.11.2013 Координаційний штаб Євромайдану обговорював перебіг віча у Дрогобичі цього ж дня о 12 год. Особливе занепокоєння у промовців було пов’язане з інцидентом, спровокованим діями адептів т.зв. УПГКЦ. Активісти заслухали пояснення щодо інциденту Заступника начальника Дрогобицького управління МВС України підполковника міліції Паука Михайла Дмитровича. Інформація про загальну мобілізацію на Київський Євромайдан отримала підтримку. Обговорювались деталі, пов’зані з транспортним та фінансовим забезпеченням дрогобичан у Києві.
Визначено окрему групу активістів координаційної ради для контактів з підприємцями реґіону: Володимир Кондзьолка, Юрій Дацюк, Михайло Задорожний та представники молодіжних організацій (кандидатури уточнються).
На засіданні Координаційної ради були присутні 16 активістів.
Станом на вечір 24.11.2013 залишок коштів у скарбонці ради: 2340 гривень. 3600 гривень передано на поїздку прихильникам Євромайдану з Дрогобича вчора.Taras Demko

Сьогодні, 25.11.2013 р. о 17.00 год. на площі Ринок в Дрогобичі продовжуються заходи з вимогою підписання Асоціації з ЄС. Прохання до громадян не буди байдужими і брати активну участь.

Alla Megel
Доброго ранку, Милий Боже! Пробач, не можу молитись довго сьогодні, але Ти знаєш, що я завжди з Тобою. Готую їжу для тих, хто ночував на Майдані, і їду у Київ. Освяти цю їжу і постукай у серця жінок, щоб приєднались до нас. Молю, дай сил стояти до кінця. Амінь.

 

  1. ОленаОлена11-25-2013

    Дай нам ,Боже ,сили вистояти до кінця.

Leave a Reply