Хроніка дрогобицького євромайдану-2

Majdan V Drohobychi

У віче-Євромайдані, яке в понеділок знову відбулося у Дрогобичі, взяли участь, за різними підрахунками, 500-800 громадян.

Віче розпочалось о 17.00 молебнем за участі дрогобицьких священиків та семінаристів.

«Переважна більшість тих, хто виступив цього вечора, були молоді люди. Серед них варто виділити дрогобичан, що вже побували в Києві. В їх словах по-особливому звучало розуміння місії Євромайдану. Ми щиро вдячні Ярославу Барану, який запропонував свою музичну частину Євромайдану і зумів надати особливого шарму присутнім (переважала студентська молодь). активізувались підприємці які організували гарячий чай та канапки; й надалі проводився організований збір коштів для передачі їх на потреби Майдану, – повідомив у Фейсбуці член Коордради Маркіян Кіндратишин. – За різними оцінками було від 500 до 800 осіб. Сильний вітер спричинився до того, що багато людей, витримавши на майдані 20-30 хвилин, рятувалися у відповідний спосіб. На їх місце приходили інші, але їх чекала така ж «доля». Перехід від осені до зими дався взнаки переважно для тих учасників, які відвідали майдан по дорозі з роботи. Скарбонка Євромайдану у Дрогобичі поповнилась ще на 2291 гривню. Залишок коштів становить 4531 гривня.»

Як зазначає учасник віче, журналіст, музикант Ярослав Баран, захід, який 25 листопада відбувся на дрогобицькому Євромайдані, хоч і був менш велелюдним, аніж у неділю, та все ж у рядах побільшало молоді. “Розпочалося віче з Молебня, а далі були виступи місцевих активістів. Окрім цього серед виступаючих були і ті, хто повернувся зі столичного майдану. Вони повідомили про потреби мітингуючих у Києві. А саме, там вкрай необхідні теплі шкарпетки, дощовики, і інші речі побуту, які продиктовані зміною погоди. Погода також продиктувала потребу ротації наших краян у Києві, адже вистояти у таких умовах, без наметів вкрай складно. Отож у вечері 26 листопада відправиться черговий рейс на Київ. Бажаючі можуть протягом дня зголоситися на цю поїздку. На віче також завітали гості. Зокрема з Трускавця навідався відомий у своєму місті громадський діяч Святослав Грабовський, який розповів про перебіг Трускавецького майдану, ” – зазначив Ярослав Баран.

Додамо: саме Ярослав Баран (він же “Ярек”) виступив на дрогобицькому Євромайдані та додав йому молодіжного “драйву”

Нагадаємо, у Дрогобичі прийнято рішення про проведення віче-Євромайданів в місті щоденно. У вівторок, 26 листопада, початок віче о 16.00.

Дрогобичмедіа

 

Вчора в Дрогобичі відбулись три події пов’язані з Євромайданом:
1. На оперативній нараді у Ратуші Тарас Кучма зачитав звернення Координаційної ради Євромайдану у Дрогобичі до міського Голови, щодо подій, які відбувались у місті 24 листопада (текст звернення розміщено на цій же стрінці приблизно о 11.00 сьогодні).
2. Прес-конференція для журналістів булла проведена о 15.00 у «світлиці» Ратуші. Координаційна Рада щиро вдячна всім небайдужим творчим людям, які в різноманітний спосіб висвітлюють події, що відбуваються, та беруть участь у всіх запропонованих нами заходах. Сподіваємось, що співпраця й надалі буде такою плідною.
3. Віче на майдані розпочалось о 17.00 молебнем за участі дрогобицьких священиків та семінаристів. Переважна більшість тих, що взяли слово були молоді люди. Серед них варто виділити дрогобичан, що вже побували в Києві. В їх словах по-особливому звучало розуміння місії Євромайдану. Ми щиро вдячні Ярослау Барану, який запропонував свою музичну частину Євромайдану і зумів надати особливого шарму присутнім (переважала студентська молодь). активізувались підприємці: які організували гарячий чай та канапки; проводять організований збір коштів і передають на потреби Майдану.
За різними оцінками було від 500 до 800 осіб. Сильний вітер спричинився до того, що багато людей витримавши на майдані 20-30 хвилин рятувалися у відповідний спосіб. На їх місце приходили інші, але їх чекала така ж доля. Перехід від осені до зими дався взнаки переважно для тих учасників, які відвідали майдан по дорозі з роботи.
Скарбонка Євромайдану у Дрогобичі поповнилась ще на 2291 гривню. Залишок коштів становить 4531 гривня.
АНОНС! Завтра Віче в Дрогобичі розпочнеться о 16.00 год. на майдані Ринок (перед Ратушею).

Коротке зведення по Галичині: «П’ятий день боротьби»Жовква. Створена координаційна рада. У неділю був мітинг. Зібралось більше 100 осіб.

Мостиська. Створено координаційний комітет. Піднято прапор Євросоюзу біля пам’ятника Бандері. Проведено мітинг.

Стрий. Створена координаційна рада. Проведено мітинг, який зібрав більше 1000 чоловік.

Бурштин. У вівторок, 26 листопада, завтра відбудуться збори районної ради з приводу євромайдану.

Калуш. Створено координаційний комітет. У неділю проведено мітинг, на якому зібралось більше 600 чоловік. Сьогодні 18:00 мітинг біля пам’ятника Шухевичу.

Буськ. Сьогодні в 16:00 на площі ринок віче , створено координаційний штаб,
завтра позачергова сесія.

Сколе. Завтра сесія районної ради в 11:00 на центральній площі біля районної ради та віче. Проведено мітинг.

Броди. У неділю відбувся мітинг на підтримку євроінтеграції.

Старий Самбір. Створена координаційна рада, яка забезпечує виїзд громадян до Києва. Позачергова сесія засудила дії уряду і висловила йому недовіру. Райрада вимагає у парламенту негайно розглянути законопроект про імпічмент Президенту України.

Самбір. Відновлено роботу Комітету опору диктатурі. Організовано розповсюдження листівок, в яких вимога дострокових виборів президента та парламенту у разі не підписання євро інтеграційних документів.

Турка. Створено координаційну групу. Триває збір підписів за проведення позачергових сесій районної ради, міської ради, селищної та сільських рад та прийнято резолюцію від громади Турківщини на захист євроінтеграції.

Миколаїв. Створено координаційну раду. У неділю відбувся мітинг, який зібрав близько 300 чоловік. Ведеться запис охочих їхати до Києва. Організовується забезпечення транспортом.

Косів. У неділю відбулось народне віче. На центральній площі постійно діє наметове містечко .

Коломия. Під стінами Коломийської ратуші розпочався євромайдан. Майдан звернувся до депутатського корпусу міської ради з вимогою провести сесію міської ради, на якій мало б бути прийнято вимогу поновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію. Позачергову сесію скликали в Коломийській міській раді. Депутати вирішували хто, як і коли їхатиме до Києва, також місцеві обранці написали звернення до найвищої влади.

Дорогий Боже наш! Дякую Тобі за ще одну добу спротиву й перемоги! Ти так відповідаєш на молитви, що навіть я, звикла до постійного діалогу з Тобою, розцінюю це як диво! Диво, що у ЗМІ кількість людей на Євромайдані виросла з 22 тисяч до двохсот і нарешті наблизилась до реальної. Диво те, що попри дощ і холод вчора ввечері стояв сорокатисячний майдан. Диво, що ця ніч обійшлася без крові. Диво, що Ти робиш з нашими зневіреними душами! Це – справжнє диво! Щойно з Майдану повернувся вранішньою маршруткою брат. Ми з його дружиною молились і переживали у них вдома. Не могли спати, говорили про майбутнє, що нам треба робити й що від нас залежить, щоб наші перемогли й вистояли. І що буде після перемоги. А вранці він розповів нам, як вночі хлопці-свободівці вгледіли на Майдані підозрілу машину. Зазирнули всередину й побачили апаратуру. Машину взяли штурмом. Виявилось, що це – машина прослуховування. З гори на штурмовиків, вишикувавшись “свинею” біг спецназ. Двоє кремезних чоловіків, що стояли біля брата сказали: “Ну, Боже, допоможи!” І Ти допоміг! Нардепи викликали слідчу групу й спецназ зупинився. Прошу Тебе, Боже наш, будь з нами й надалі. Прошу Твоїх коментарів на вчорашній виступ Януковича. Я вперше так ясно побачила, наскільки такі люди можуть бути позбавлені Страху Божого. Прошу Тебе, дай йому Свою відповідь! Підтримай Юлію в її голодовці і дай здоров’я. Навіть ця частина моєї молитви – Твоє диво, Господи, бо я ніколи не гадала, що буду за Юлію молитись. Підтримай наших на Майдані, допоможи всім, хто стояв вчора, сьогодні на роботі запалити й підняти всіх своїх колег. Хай чисельність Майдану зростає щодня! Амінь.

 

 

 

Leave a Reply