Якщо Угоду не буде підписано – ймовірні широкомасштабні акції громадянської непокори, – Кучма

Molod I Prapor

У понеділок, 25 листопада, з журналістами регіону зустрілися представники Координаційної ради  оргкомітету з євроінтеграції України у м. Дрогобичі та молодіжних організацій, які беруть активну участь в організації, проведенні, координації Євромайданів Дрогобича і не тільки.

Координатор  оргкомітету з євроінтеграції України у м. Дрогобичі Тарас Кучма повідомив, що після сумнозвісного рішення Кабінету міністрів України від 21листопада про призупинення євроінтеграції країни, вже на наступний день – 22 листопада зокрема у Дрогобичі було створено Координаційну раду оргкомітету з євроінтеграції України у м. Дрогобичі.

 «Відтак, було визначено робочі групи штабу, які безпосередньо відповідатимуть за окремі ділянки роботи штабу:

1. Узгодження діяльності з обласним штабом покладено на координатора Тараса Кучму (тел. 0677986609) та депутата обласної ради Михайла Задорожного (тел. 0679053431);

2. Транспортне забезпечення осіб, що виявили бажання підтримати Євромайдан у м. Києві: Тарас Демко (тел. 0977760290), Ольга Козар (тел. 0631385247), Михайло Ваврин (тел. 0679603019).

3. Захист від утисків учасників Євромайдану: Михайло Задорожний,

Володимир Кондзьолка (тел. 0676742501), Ігор Розлуцький (0677398065)

4. Проведення віче на майдані у Дрогобичі: Тарас Кучма, Іван Ковалик (тел. 0503702748), проф. Ярослав Радевич-Винницький (тел. 0503555948), Володимир Пограничний (тел. 0974772500), Олег Дукас (тел. 0979248546)

5. Координація дій з міською владою покладена на депутатів: Ігор Розлуцький, Богдан Іванців.

6. Скарбонка: Наталя Шуригайло

Члени штабу: Маркіян Кіндратишин (тел. 0988213920), Орест Дмитрів (тел. 0974793788), Ігор Луцький (тел. 0975416058), Роман Москаль (тел. 0988206884), Іван Головкевич (тел. 0680421610), Назар Войтович (тел. 0936141027), Олесь Курмельов (тел. 0980676563), Іван Херович (тел. 0979248546).» – розповів Тарас Кучма

Голова студентського самоврядування ДДПУ Іван Херович, який тільки-но повернувся із київського Євромайдану, наголосив: «Майдан не закінчився. Майдан лише розпочинається. В Києві дуже багато людей, відбувається постійна ротація – одні люди їдуть, другі з новими силами приїжджають. Велику акцію заплановано провести у середу. Приємно відзначити також, що наші дрогобицькі хлопці, тільки-но приїхали в Київ, одразу долучилися до активної волонтерської роботи. Настрій у людей піднесений, «бойовий». Зараз ми приїхали додому. Візьмемо теплі речі, харчі, гроші і знову повертаємося на Євромайдан».

Щодо організації поїздки у Київ, яка мала місце напередодні 24 листопада, то Коордрада контролювала відправку двох автобусів – один йшов від церкви Трійці, інший – з вул. Шкільної. Було також відзначено, що зокрема народний депутат України Роман Ілик – нардеп від Дрогобиччини, організував на Львівщині 4 мікроавтобуси та 1 великий автобус (що відправлявся з вул..Шкільної) для доїзду краян на акції у Київ. 

Помічник народного депутата України, член Коордради Володимир Кондзьолка зупинився на тому, що сьогодні вкрай важливим є питання ротації людей. «Я спілкувався сьогодні з народним депутатом, який взяв на себе питання супроводу – юридичного та ін.. дрогобичан у Києві. Так ось, він зазначив, що маємо роботу скоординувати так, щоб на Майдані постійно були люди. Крім того, наголосив Роман Ілик, коли відправляються автобуси в Київ – в них обов’язково має їхати депутат – обласної, міської ради. Також нардеп  запевнив, що в кожному автобусі буде його помічник, який, в разі необхідності, в он-лайн режимі інформуватиме його про різні непередбачувані ситуації, що дозволить максимально убезпечити людей від провокаторів і провокацій

Володимир Кондзьолка зупинився також на тому питанні, яке турбує сьогодні і парламентаря, і переважну більшість українців – що Євромайданів є два. «В таких ситуаціях, які маємо зараз, маємо забувати якісь партійні чи інші симпатії/антипатії  та ставати єдиним цілим. До прикладу можу навести нашу дрогобицьку Координаційну  раду, яка сьогодні працює як єдиний механізм. Не можна сьогодні ділитися. Маємо бути одним цілим.» Адже, каже Володимир Кондзьолка, запущено потужну «машину», працюють провокатори, від яких треба вміти розумно «захищатися»

Йшлося також під час прес-конференції про недільний Євромайдан,провокаторів із секти Догнала та засоби унеможливлення прояву таких провокацій в майбутньому. Загалом ж, як підкреслив професор Ярослав Радевич-Винницький, недільне віче-Євромайдан у Дрогобичі, в якому, за різними підрахунками, взяло участь близько трьох-чотирьох тисяч дрогобичан, пройшло на високому рівні. «Відчувалося єднання душ», – підкреслив професор.

Олександра Пашко повідомила, що в відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міськради звертається чимало молодих, навіть юних людей, які висловлюють бажання поїхати в Київ: “Багато юнаків і юнок не досягли ще повноліття – їм по 16-17 років, тому їм без супроводу дорослих їхати в столицю не можна. Але, в той же час,  можна брати участь в акціях у рідному місті“.

Було також відзначено допомогу (гарячим чаєм, канапками), що надають заклади громадського харчування «Час поїсти» (М.Задорожний) і «Зорепад» (Б.Іванців) для молоді, яка бере участь в акціях.

Слова подяки пролунали на адресу нашого колеги – журналіста, музиканта Ярослава Барана, який зголосився забезпечити віча, що проходитимуть у Дрогобичі щоденно, музичною частиною.

Також було наголошено, що штаб працює цілодобово. Триває збір коштів та теплих речей для учасників Євромайдану у Києві. За поданими на початку публікації  контактами можна дізнатися кому і куди слід передавати цю допомогу. Збір коштів триває на центральному майдані міста. Звіт про кожну витрачену гривню постійно відбувається у соціальних мережах (зокрема, Фейсбук). Станом на час проведення прес-конференції в скарбниці знаходилось 2 тис. 340 грн. Крім того, день перед тим 3 тис. 600 грн. було передано на Євромайдан.

До чого маємо готуватися? Як зазначив Тарас Кучма, подальший план дій координується. «В будь-який момент, є така ймовірність, доведеться їхати в столицю та відстоювати стотисячною-мільйонною громадою право України на європейське майбутнє. Дрогобичани мають бути максимально мобілізованими – щоб, коли настане потреба, зуміти захистити майбутнє держави», – підкреслив Т.Кучма та додав: у разі, якщо на вільнюському саміті Східного Партнерства 28-29 листопада Угоду про асоціацію між Україною і ЄС з вини влади не буде підписано – цілком ймовірно, що розпочнуться широкомасштабні акції громадянської непокори.

«ДрогМедіа»

 

  1. геть прихлебателівгеть прихлебателів11-29-2013

    традиційними провокаторами є кондзьолки, бо люди остаточно зневірились в таких “політиках”!

Leave a Reply