Хроніка дрогобицького євромайдану -4

Majdan V Drohobychi

За матеріалами Фейсбук та інтернету

Taras Demko
Щойно на центральну площу Дрогобича на страйк вийшло 4000-5000 студентів дрогобицьких навчальних закладів. Їх кількість зростає. Скандують-Україна це Європа,Україна-понад усе, тощо. Детальніше сподіваюсь тут напишуть професійні журналісти.

Дрогмедіа

Мобілізація – близька до «бойової». А дозволів на виїзд МРЕО не дає!

Сьогодні, в переддень вільнюського саміту Східного Партнерства, на якому, по-ідеї, мало б бути підписано Угоду про асоціацію України з ЄС, мобілізація українців – близька до «бойової».

Люди кажуть: близько року їм «пудрили» мізки, розповідаючи, що вектор міжнародної політики України незмінний, і що Президент Янукович, яко найбільший євроінтегратор країни, на вільнюському саміті обов’язково підпише Угоду про асоціацію. Угоду, що відкриє Україні шлях до європейської спільноти, що змусить працювати над собою, над своїм законодавством, своєю економікою, що дасть шанс рано чи пізно,та таки стати повноправним членом Європейського Союзу.

«Рішення уряду і чинної влади – наче ляпас в обличчя всьому народу України,» – поділився своїми емоціями завжди стриманий митець, журналіст Йосип Фиштик. Так, ляпас, ще й який! «Нас “тупо” «кинули!» – більш гостро висловлюється практично кожен українець, який спостерігає за неймовірними політичними етюдами чинної влади.

Дрогобичани масово виходять на майдани, масово їдуть в Київ. Зокрема, сьогодні, 27 листопада, до столиці вирушає 50 семінаристів Дрогобицької духовної семінарії, мікроавтобус БФ «Карітас» та автобус, організований народним депутатом України Романом Іликом. Плюс десятки небайдужих краян рушають в Київ власним автотранспортом.

Також чимало дрогобичан висловили готовність виїжджати в Київ у четвер- п’ятницю. Особливо, у випадку, якщо Президент Янукович таки не підпише Угоду про асоціацію…

…А в цей же час, як повідомив «ДрогМедіа» голова Дрогобицької міської партійної організації «Батьківщина» Роман Москаль, чимало виїздів – під знаком питання: «МРЕО не дає дозволів на виїзд. Тож зараз йдемо великою колоною-мітингом під їх управління – хай пояснять в чому причина»

Студенти-страйкарі «навідалися» в МРЕВ ДАІ

О 12.00 тисячі страйкуючих студентів із педагогічного університету, коледжів нафти і газу, механіко-технологічного, статистики під вигуки «Студенти хочуть в ЄС», «Разом ми сила» вмить заповнили центральний майдан міста. У руках протестантів – Державний прапор і прапор Євросоюзу, гасла: «Я обираю ЄС», «Студенти за Європу!», «Україна це Європа!», «Україну – в ЄС», «Ми за євроінтеграцію!», «З українськими цінностями – до європейських стандартів», «Євроінтеграції – так!», «Ми хочемо в ЄС», «Дрогобич за ЄС», «Знає кожен пес, що треба чухати в ЄС», «Нафта за ЄС».

Відтак, відбулося віче, на якому студенти висловили прагнення бачити Україну уЄвропейському Союзі і засудили дії уряду щодо призупинення євроінтеграції. Прийнято звернення до Президента України Віктора Януковича з вимогою підписати на саміті у Вільнюсі Угоду про асоціацію з Євросоюзом задля європейського майбутнього країни.

На віче звучали патріотичні пісні у виконанні студентів. Завершився захід флешмобом на підтримку Євромайдану.

А потому майже тисячною ходою студенти пройшли з центру міста вулицею Трускавецькою до відділення ДАІ, де організували пікет з приводу зволікання з оформленням документів на поїздку до Києва.

До пікетувальників вийшов заступник начальника відділення ДАІ і повідомив, що на даний час  ніяких проблем з оформленням документів нема. При ньому учасники пікету зателефонували до водія, який розповів, що зранку було зволікання з оформленням документів на поїздку, але пізніше проблему було знято.

Учасники пікету подякували посадовцю, заявивши: якщо надалі будуть зволікання з оформленням документів, вони знову прийдуть під стіни Державтоінспекції.

Іван ТИХИЙ

Sergiy Matiyko

Markiyan Kindratyshyn

На завтра, 28.11.2013, з дрогобицького Євромайдану готуються вирушити до Києва 4-5 автобусів. У Києві пікетувальники можуть звертатися за допомогою у координаційний центр майдану для Західної України, що розташований по вул. Михайлівській 24в, а також за телефонами: 0934218561; 0663736859; 0962848849.
Координаційна рада Євромайдану у Дрогобичі щиро дякує пану Михайлові Ільницькому за мед,

відправлений до столиці. Висловлюємо також слова подяки директору школи №15 пану Ігорю Логіну за апаратуру, надану для озвучення заходів на майдані Ринок.
Кошти: 5500 гривень отримано від підприємців та депутатів районної та обласної рад. Скарбонка на майдані: 4538 гривень.

Дрогмедіа

Як щойно стало відомо, студентів Дрогобицької духовної семінарії не пускають до Києва.

Група майбутніх священослужителів дісталася Львова, де мали пересісти на інший автобус і вирушити до столиці, аби приєднатися до тих, хто нині підтримує європейське майбутнє країни на Майдані. Однак ДАІ заблокувало автобус і не дає можливості семінаристам виїхати з обласного центру.

Про це повідомили трускавчани, яким, на щастя, вдалося “прорвати” облогу міліціянтів і таки виїхати. На 22 годину 30 хвилин група з 17 трускавчан вже знаходиться на території Рівненщини й має надію таки дістатися Євромайдану в Києві.

Як буде з дрогобицькими семінаристами дізнаємося згодом.
Taras Demko
Щойно, о 01.00 год. отримав підтвердження, що жоден з 10 автобусів, які мали їхати зі Львова ( в одному мали їхати дрогобицькі семінаристи) не виїхав. Частина людей, з 500 осіб, підсідають в маломісні буси та легковики. З нашими семінаристами трохи складніше, оскільки вони мусять бути єдиною групою, як солдати. Після моєї телефонної розмови з отцем Григорієм ,викладачем духовної семінарії , швидше за все семінаристи повернуться в Дрогобич.Треба було чути, який розпач в голосі священнослужителя від того, що не поїхала група. Шкода, але обставини сильніші за нас.(((

Alla Megel
Отче Небесний, Дякую Тобі за відповіді на мої молитви! Кожна звістка сьогодні – відповідь! Я розумію, Ти все бачиш, і все знаєш. Але Ти сказав: “Просіть, і дано буде вам”, і я прошу. Прошу Тебе, Боже Милосердний, тепла на Майдан. Людського тепла і Твого, Світлого Господнього тепла. Прошу на Майдан миру. Між людьми по обидва боки огорожі і з Тобою. Прошу, щоб там були почуті і побачені ті, кому завтра служити нам на найвищих посадах держави. Хай вони будуть у самій гущі людей без охорони, без піару, без свого гонору. Щоб люди дивились їм в очі. Може, тоді ми їм повіримо. Прошу Тебе, Господи, бережи наших дітей! Ми такі горді за них сьогодні. Відсьогодні ми не сміємо більше нарікати на нашу молодь. Підріс Український Духовний Майдан! І за це, і за всі відповіді на мої молитви щира Тобі подяка, мій Авва-Отче! Амінь
Вранці я просила Бога у молитві, щоб служителі вийшли на Майдан. Ось Його відповідь

Leave a Reply