Заява Дрогобицької міської ради щодо публічної діяльності у м. Дрогобичі групи громадян-прибічників самоназваної незареєстрованої “Української правовірної греко-католицької церкви» та її сателітів – громадських організацій

Dohnal

Кілька років поспіль у Дрогобичі, нехтуючи владою, громадою, зухвало поводяться представники незареєстрованого релігійного угрупування із самоназвою “Українська правовірна греко-католицька церква”.

Незареєстрована релігійна община, яку в народі охрестили “секта Догнала“, формально діє як громадські організації “Молодь за здорове життя”, “Еффата” та інші, а також, як окремі фізичні особи. Вони влаштовують ходи та акції вулицями М.Грушевського, П. Орлика, Л.Українки, Стрийська, І. Мазепи, пл. Шевченка та пл. Ринок. Очолювані самозванцями в одязі священиків, прихильники цієї незаконної релігійної общини створюють справжній шабаш у центрі міста, порушують громадський спокій, перешкоджають руху автотранспорту на вулицях Дрогобича, заважають нормальній діяльності підприємств та організацій.

Відомо, що початковою метою «догналівців» було внесення розбрату у греко-католицьке середовище. Однак за останній період їхня діяльність перейшла у політичну площину.

У час, коли Україна стоїть на порозі Євроінтеграції, адепти Догнала відкрито агітують проти вступу України у Євросоюз. Свідомо перекручуючи факти та обставини, вони зневажають думку громади, збурюють населення, формують викривлене уявлення про сьогодення. Їхні заклики негайно “ввести війська в Україну”, щоб не дати змоги Україні укласти вигідний договір з Європою, їхня агітація за слов’янський союз з Росією та Білорусією наводять на думку, що така діяльність – це чітко спланований політтехнологічний проект.

Прикладами відвертої та цинічної поведінки «секти Догнала» у місті Дрогобичі став вихід на площу Ринок у неділю, 24 листопада, коли там відбувалось віче на підтримку вступу України у Євросоюз.

Зневажаючи думку громади міста Дрогобича, активісти незаконного релігійного угрупування своїми політичними закликами, написами на транспарантах на кшталт: “Євросоюз диктує нам аморальні закони” викликали обурення учасників віче, які витіснити їх з площі Ринок, а назагал видворили з Дрогобича.

Закликаємо мешканців Дрогобича не піддаватись на провокаційні та фальшиві заклики догналівців, а робити свої свідомі висновки. Ми повинні зупинити свавілля секти у нашому місті, не дозволити їм і надалі тероризувати мешканців Дрогобича. Ми маємо чітко та рішуче протидіяти посяганням на свої духовні та державні цінності.

В умовах, які склалися, Дрогобицька міська рада вважає неприпустимими дії «секти Догнала» та її прихильників, пов’язані з публічним виявом своїх переконань.

Дрогобицька громада не сприймає ідей, спрямованих на розбрат та ворожнечу. Дрогобичани – за мирне співіснування мешканців різних політичних і релігійних переконань!

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Leave a Reply