Координаційна рада готова прозвітувати про кожну копійку, зібрану у Дрогобичі для потреб Євромайдану

Majdan U Drohobychi

Координаційна рада підтримки Євромайдану діє у Дрогобичі вже понад три тижні. Якщо точніше, то з 22 листопада, коли перші протестувальники появилися на Майдані Незалежності в Києві. І весь цей час проводиться робота – невпинна, кропітка, потрібна. Робота на результат, робота для народу, для України, для нашого майбутнього. Детальніше про те, чим займається Коордрада Дрогобича, розповіли сьогодні, 16 грудня, журналістам місцевих ЗМІ її представники.
Координатор та очільник Коордради Тарас Кучма повідомив, що КР веде роботу у чотирьох напрямках: аналітика (Володимир Кондзьолка), логістика (Олег Дукас), масові заходи (Ольга Козар та Михайло Ваврин) і фандрайзінг або ж збір коштів (Олег Дацюк). Ідеологічний напрям роботи курує професор Ярослав Радевич-Винницький, а юні журналісти Соломія Тиха і Олег Гук готуватимуть прес-релізи для місцевих та обласних ЗМІ, щоб вчасно та об`єктивно інформувати про діяльність штабу. Інформаційний центр Коордради діє в Дрогобичі на вул. Шкільній, 4, тел. 096-49-20-092.- Ми хочемо прозвітуватися про кожну отриману і використану копійку, – каже Тарас Кучма, – бо інколи прості люди жертвують останнє. Так, один дідусь віддав для потреб Євромайдану 500 гривень, які він тримав на похорон. Ми готові надати вам всю інформацію, показати всі чеки, куди пішли людські гроші. Бо ці гроші дають прості люди, відриваючи від себе, інколи даючи останнє, що в них є, аби тільки Україна була Україною. Тому якщо хтось скаже, що ця революція робиться за гроші олігархів, то я перший плюну йому в лице.

Люди приносять одяг, теплі речі, продукти, допомагають, хто чим може. Після того як пенсіонери отримали пенсію, різко зросла кількість пожертв, бо ті, хто раніше давав по 2-5 гривень, тепер дають по 20-50. Координаційна рада Дрогобича надала журналістам список-звіт щодо коштів, які надходили і які були використані. Так, для прикладу, у п’ятницю, 13 грудня, надійшло 7 тисяч 982 гривні, а витратили в цей день всього 100 гривень. Тому станом на ранок 14 грудня кількість коштів у розпорядженні Коордради Дрогобича становила 28 тисяч 843 гривні. А 15 грудня прихід становив 16 тисяч 210 гривень, в цей день Коордрада відправила на Київ два автобуси по 49 місць і витратила на це 16 тисяч 500 гривень. Загалом за період роботи КР зібрано біля півтори сотні тисяч гривень, по кожній із них Коордрада готова надати чеки, звіти і обіцяє таку ж прозорість і в майбутньому.
Координаційна рада в Дрогобичі проводить народні віче КОЖНОГО ДНЯ. Місто Котермака обвішане національною та європейською символікою. Кожного дня відправляються автобуси до Києва, а з Києва теж відправляють людей додому. Кого автобусами, кого бусами, кого поїздом Київ – Ужгород із подальшим привезенням до Дрогобича автомобілями. Студентські акції, мітинги, акції громадської непокори, пікети, мистецькі дійства на підтримку Євромайдану – все це координується штабом. координує роботу регіональних штабів, плідно співпрацює з районним штабом, з містами Стебник. Борислав, Трускавець. Щоб на київському Євромайдані були люди в нічний час, із Дрогобича щоденно їде автобус з освяченими прапорами з логотипом Дрогобича (від церкви Пресвятої Трійці о 12.00 чи 12.30).

Під час прес-конференції з журналістами в телефонному режимі поспілкувався і народний депутат Роман Ілик, який перебуває в Києві, у самій гущі подій.

– Хочу звернутися до моїх краян і подякувати їм за їхню високу активність, за те, що вони не байдужі до тих подій, які зараз відбуваються, – зазначив Роман Романович. – Можливі два варіанти розвитку подій: або ми їх переможемо, або вони нас. Усвідомте собі, дорогі краяни, що це дійсно війна, війна між Добром та Злом. Усвідомте це та зробіть свій вибір. З одного боку – внутрішні війська, «Беркут», тітушки, на яких опирається злочинна камарилья, так звана «влада», а з другого – простий народ. Прості робітники, вчителі, лікарі, бюджетники, які працюють за копійки, селяни, службовці, дрібні підприємці.

Роман Ілик звернувся до представників преси з проханням інформувати про все, що відбувається, об`єктивно, оперативно, зазначивши при цьому, що в цілому дрогобицькі місцеві та регіональні ЗМІ справляються з цим завданням.

– Дуже важливо зараз не сіяти роздор, хоч запитань є дуже багато, – сказав нардеп. – Крапки над «і» розставимо тоді, коли буде наша остаточна перемога, а в тому, що вона буде, ніхто з нас тут, на Майдані, навіть не сумнівається.

Помічник Романа Ілика Володимир Кондзьолка, який був ініціатором спілкування з депутатом, також сказав кілька слів для журналістів. Насамперед він зауважив, що не всім на дрогобицькому Євромайдані дають слово з простої причини – дискусії будуть за круглим столом, а на Майдані ми повинні бути єдиними. Тому Володимир Миронович вибачився перед тими, хто так і не отримав слова на Майдані, зокрема перед Любомиром Сікорою, знаним зі своїх радикальних, а інколи і ексцентричних слів та вчинків.

Про роль Координаційної ради та про єдність і віру у спільну перемогу говорили також присутні на прес-конференції політики та громадські діячі Михайло Задорожний, Роман Урбан, Олег Дукас, Микола Андріїв, Михайло Ваврин та інші. Торкалися тем бойкоту мережі заправок «WOG», магазину «Епіцентр», висловлювали надію на результативність завтрашньої сесії обласної ради та післязавтрашньої сесії ради районної. Слова подяки лунали на адресу духівництва. Церква, до якої було багато запитань, почала змінюватися явно на краще і тепер відіграє ту роль, яку відігравала і в ХІХ столітті – провідника національного відродження.

Гідність – це дар, який ми отримуємо від Євромайдану. Як зазначив Володимир Кондзьолка, важливо не втратити її, нашу Гідність, у щоденній рутині, в корозійних процесах буденності…

Володимир Ключак

 

Фото Володимир Ключак
Титульне фото Ярослав Грицик

Leave a Reply