Кухня Євромайдану: гори запасів, краса по-українськи та народні пісні (ФОТО)

Kuhnya Majdanu

Радіо Свобода побувало минулої ночі за лаштунками кухні Євромайдану. До Вашої уваги фоторепортаж. А «Прочерк» взяв ще коментар у черкащан, які чергують на Євромайдані та дякують волонтерам за смачну їжу.

ku3

Їдальня Будинку профспілок – основна кухня Євромайдану. Сюди зносять продукти, які привозять люди, тут їх сортують і готують з них їжу для мітингувальників – двічі на день нові гарячі страви і майже постійно – бутерброди, чай, кава.

ku1
Заходити стороннім сюди не можна – санітарна зона. Тут вдень і вночі працюють дівчата, жінки – всі волонтери. Їм роздають спеціальний одяг та гумові рукавиці. Волосся підібране. Підлогу миють часто. Співають українські народні пісні.
​​ku2
​​
​​Опозиційні штаби забезпечують кухню базовими речами – водою, хлібом, посудом. Продуктові запаси Євромайдану поповнюють здебільшого небайдужі українці – вони і формують щоденне меню мітингувальників. Із гарячих блюд – сосиски, картопля, каші, крупи. Але головна провізія – це бутерброди. Їх дівчата роблять безперестанку.
​​​​Любов Степанівна 25 років працювала в санепідемстанції на «Укрзалізниці». Тепер вона на пенсії. На кухні Євромайдану вона щодня – перевіряє усі продукти на термін придатності та якість. Відповідає за чистоту та дотримання санітарних норм. Звісно добровільно.
​​ku4
«Буває люди приносять те, чим не можна готувати в таких умовах. Ми не пропускаємо ліверну ковбасу, печінкові паштети, ніяких грибів. Буває, несуть в’ялену рибу, кров’янку – це все не можна. Всі страви, якщо їх приготували вдома, ми їх ретельно перевіряємо і не завжди подаємо людям, бо вони швидко псуються. Голубці, наприклад, спершу піддаємо додатковій термічній обробці. Дбаємо про те, щоб не допустити ніяких отруєнь», – каже Любов Степанівна. До неї тут всі прислухаються.
​​Запаси продуктів харчування з першого погляду вражають. Вони активно поповнюються, утім, так само швидко і розходяться.
​​

Графік харчування Євромайдану

Графік харчування Євромайдану

​​​​

Цитрусові

Цитрусові

Пачки чаю та варення

Пачки чаю та варення

ku8

В коридорах – склад крупи, борошна, локшини

В коридорах – склад крупи, борошна, локшини

ku10

​​Є на кухні і хлопці.

Хлопці носять важкі каструлі

Хлопці носять важкі каструлі

ku12
​​
​Біля віконця видачі – черга. Це теж волонтери, різної статі та віку. Їхня робота – виносити приготовану дівчатами їжу та напої на підносах на вулицю до пунктів роздачі на майдані Незалежності, а також відносити в більш віддалені «революційні дислокації» – наприклад, під адміністрацію президента. Ротація безперервна.
​​
ku13

​​Дівчина з гучномовцем керує процесом та повідомляє останні новини з вулиці. «Людей значно побільшало!», «На сцені – Тягнибок!», «Для адміністрації більше бутербродів не робіть – там кажуть, що ситі!»

ku14
​​
Робота кипить. Дівчата нарізають бутерброди, фрукти та постійно співають українські народні пісні. Процес завмирає лиш на мить – кухня виконує український гімн. Потім – молитва. І знову до роботи.

plpl Черкащанка Таїсія Плахута на київському Євромайдані вже 16 днів. Запевняє кореспондента “Прочерку”: щодня харчується на кухні, що біля арки Св. Архангела Михаїла. За її словами, на цій «польовій» кухні кухарями працюють лише чоловіки. Натомість жінкам доручають бутерброди та салати. — Мені дуже подобається, як тут усе організовано. Дуже стирильно. Щодня подають щось гаряче. Наприклад, дуже сподобалася їхня тушкована картопля. Сьогодні ж подаватимуть солянку, — розповідає Таїсія. — Крім того, нещодавно відкрила для себе тут цікавий напій — гарячий лимонад з медом. Уперше його саме на Євромайдані спробувала, дуже смачний. За словами Таїсії, щодня працюють лише на цій кухні близько 25 осіб. Водночас у чергу за їжею постійно вишиковуються близько 70 мітингувальників.

Прочерк

Leave a Reply