#Євромайдан в дії: аби гідність «не топтали» і «на верху», і «на місцях»

Majdan U Drohobychi

Дрогобицький #Євромайдан під час віче 19 грудня одноголосно уповноважив голову Координаційної ради Євромайдану Дрогобича Тараса Кучму виступити у п’ятницю, 20 грудня, на сесії Дрогобицької міської ради.

Тарас Кучма має ознайомити депутатський корпус із відповідною заявою, яка має містити подяку Дрогобицькій міськраді за те, що вона на двох сесіях, підтримавши вимоги відставки прем’єра і президента та надавши повне своє сприяння, підтримала вимоги Майдану. Але!

Поряд з подякою, дрогобицька громада уповноважила Тараса Кучму звернутися до місцевих обранців з проханням «не з’їхати» з такої високої «колії» в традиційну «колію» роздачі земель, дерибану коштів». Бо тепер громада буде слідкувати та застосовувати певні дії. Люди хочуть, що Дрогобицька міська рада та її виконавчі органи почали працювати в такому дусі, як задекларували під час співпраці з Майданом.

Наскільки цей крок важливий? Чи відбудеться відтак поступ у стосунках між владою-депутатським корпусом-громадою? Чи варто зараз приймати такі заяви?

Щоб кожен міг розставити пріоритети та дати відповіді на ці та безліч інших запитань, пропонуємо вашій увазі виступ активіста Координаційної ради Євромайдану Дрогобича Володимира Кондзьолки, який прозвучав під час одного із попередніх віче

«У неділю на заклик Майдану в Україні відбувався День Гідності. Зараз ми можемо сказати, що наша гідність зросла. Ми її відчуваємо.

Один російський журналіст, який належить до тієї нечисельної кількості російських журналістів, що пишуть об’єктивно про Україну та Майдан, написав так: «сутність Майдану я можу описати двома гаслами, які я побачив на Майдані. Перше – це “вони нам не дають жити, а ми їм не дамо панувати”. І друге – “раби не йдуть до раю». В цих словах – серйозний зміст, бо в дуже складних умовах, в дуже сильній боротьбі ми ту гідність набуваємо. Але ми не помічаємо як щодня, потрошку, в звиклих умовах ми можемо її стратити.

Чи гідне життя в пенсіонера, який отримує тисячу гривень пенсії і не знає: заплатити за тепло, за хліб чи за ліки?

Чи гідна та достойна зарплата у людей, які працюють на заводах – а точніше, не працюють, але мають навики, знання і бажання працювати, а держава створила такі умови, що в Дрогобичі всі заводи “стоять”?

То можливо звідси випливає перше завдання: треба змінити державу. Не людей, не осіб, які є коло влади, а змінити саму сутність держави. Тому напевно і ми в Дрогобичі, і всі громади в Україні маємо вимагати не просто перевиборів Верховної ради, президента, а донести, що ми хочемо бачити чітку зміну, яку має бути проведено в інтересах нас – громадян цієї держави.

Скажіть, будь ласка, чи можна бути гідним та жити тут і казати, що ми змінимо президента, змінимо Верховну раду, але поряд з тим наша влада видає мільйони гривень в Дрогобичі на ремонт доріг, яких ми не бачимо? Видає десятки мільйонів на будівництво стадіону, якого ми не маємо? Чи можемо ми сказати, що не «топчеться» гідність наших селян, які приїжджають торгувати молоком – їм пообіцяли, що відставляємо вас, поставимо гарний торгівельний палац і один поверх вам віддамо, – а потім на сесії міської ради приймають рішення про те, що це буде тільки на 3 роки? Чи це є наша гідність? Чи вона не топчеться тут теж – поряд з тими, хто «топче» її «нагорі»?

Тому слід запам’ятати, що гідність ми зможемо тримати тільки тоді, коли ми почнемо контролювати нашу владу – від найменшого села до президента України.

Тому я закликаю сьогодні депутатів, які незабаром збиратимуться на сесію: будьте чесними перед громадою, не роздавайте її майно, не роздавайте її землі, не роздавайте її гроші невідомо кому. Бо виходить так, що в Дрогобич приїжджають ремонтувати дороги фірми бозна-звідки, а дрогобицькі підприємства і їх працівники в цей час перебувають без роботи. Чи гідні вони такого життя? Думаю, що ні. Тому ми кажемо, що наш Майдан, який сьогодні є в Києві, вчить нас як ми маємо діяти тут, в Дрогобичі.

Ми маємо добиватися зміни державних органів влади, але також ми маємо сьогодні сказати, що якщо наші місцеві органи влади не будуть працювати так як треба громаді, ми теж будемо ставити питання про їхню зміну. Ми будемо говорити про те, що ті місцеві бізнесмени-керівники, які є при владі чи приймають нечесні рішення, будуть отримувати такий же бойкот, як є в Києві: з наклейками «не купляйте, вони працюють проти громади»

Думаю, саме час, щоб ми усі разом сказали наше «Ні!» втраті нашої гідності в Дрогобичі.

Тому, шановні дрогобичани, ті події, які відбуваються в Києві – це наш дороговказ та показник, що ми загалом стаємо громадою України, а тут – громадою Дрогобича, і що ми цю владу ніколи нікому не віддамо. Бо 5 стаття Конституції України говорить: джерелом української влади є народ!»

Медіа-Дрогобиччина

  1. ПідсумокПідсумок12-22-2013

    одним словом, так звані лідери опозиції всралися. ілики, кролікі, етінзони – ось підсумок їхніх діянь

Leave a Reply