Сила Майдану в тому, що люди вийшли за себе, за свою гідність, за суверенну, правову, соборну, незалежну державу, – Роман Ілик

Ilyk 2013 12 22

Майдан постійно росте. Важливо щоб Майданом сьогодні стала кожна сім’я та родина, кожна установа та організація, кожне село та місто – загалом вся Україна. На цьому під час віче у Дрогобичі 22 грудня наголосив народний депутат України, обранець від Дрогобиччини Роман Ілик.

Обранець переконаний – настрій революційності не лише зберігатиметься, а постійно наростатиме. Бо на вулицю людей вивела цього разу не політика, а та критична ситуація, яка склалася в Україні. Кожному просто набридло тотальне безправ’я, незахищеність, корупція, стрімке зубожіння. «З першого дня на київському Майдані стояв наш земляк водій-далекобійник Василь. Це один із тисячі краян, які одразу ж прибули до столиці. На моє запитання що він тут робить, чому залишив роботу і домашні клопоти, Василь впевнено і з запалом відповідає – тут він почуває себе вільною людиною, на Майдані відчувається дух свободи, впевненості, гідності. Тому він тут. І стоятиме доти, доки цей дух і ця територія свободи не пошириться на всю Україну. Цими словами можна охарактеризувати Майдан»

Також Роман Ілик розповів про молоду пару, з якою мав нагоду поспілкуватися на тему Майдану, прямуючи з Києва до Дрогобича. Молоді люди розповіли, що вони не підтримують політики президента, чинну владу, уряд, їх дії. Але! Вони, водночас, є прихожанами церкви Московського Патріархату. А там – системно, щоденно ведеться свого роду антикампанія – проти Майдану, проти протестів, натомість за – політику Януковича-Азарова, Митний союз і т.ін. «Маємо розуміти – прихожанами церков Московського Патріархату є велика кількість людей. Це в межах десяти мільйонів українців. А, отже, сьогодні посеред майже десяти мільйонів українців ведеться потужна контрагітація. І працювати з цими людьми, говорити, пояснювати, доносити свою точку зору повинні усі ми – в тому числі, прихожани інших церков».

В той же час, парламентар звернувся до краян, яких турбує питання «Що ж далі?» «Друзі, особливість та неоціненна перевага Майдану – це те, що люди вийшли за себе, за свою гідність, за суверенну, правову, соборну державу. Тому можна говорити про те, що Майдан вже відбувся. Тому він поширюватиметься із Києва – і надалі на всю Україну. Повірте, сьогодні немає поділу на Схід і Захід. Є поділ, як сказав Блаженнійший Любомир Гузар, на тих, хто любить Україну, і тих, хто її не любить. Зараз час максимально мобілізуватися і братися до роботи. Бо працювати є над чим. Маємо, першочергово, звернути увагу на тих, кого звикли називати «гомо совєтікус». Це також українці. Тільки їх свідомість під впливом різних чинників дещо видозмінена. І це відбувалося століттями. Особливих трансформацій свідомість цих людей зазнала в так звану «совєцку» добу, де виховувалися слухняні, покірні люди, над якими постійно висіла якась «загроза»: як ззовні – чи з заходу, чи з Америки, так і всередині – в формі ідолопоклоніння Леніну, Сталіну та іншим вождям. Маємо пояснювати, доносити. Щоб кількість тих, хто любить Україну, невпинно зростала, при чому у геометричній прогресії.

Майдан довів: українська нація є. І вона ніколи не дозволить знищити свою культуру, мову, країну, ніколи не дозволить здати, продати, зрадити свої національні цінності. Бо, як казав наш краянин великий Франко – Покотилася лавина, і де в світі тая сила, щоб в бігу її спинила, щоб згасила, мов огень, розвидняющийся день? Лавину гідності, боротьби за справедливість, за самоідентичність вже не зупинити нікому.

Водночас, під час віче від представників студентства Дрогобича пролунало звернення до нардепа щодо сприяння нашій молоді у проведенні в Києві під час Різдвяних свят просвітницької роботи, допомоги із організаційними та іншими питаннями. Студенти мають намір привезти на Майдан вертеп, провести цікаві розповіді про історію коляди, справжні традиції святкування Різдва на Галичині. «Всі необхідні організаційні заходи ми забезпечимо, – зазначив Роман Ілик. – Насправді дуже приємно, що в час Різдвяних свят на київському Майдані лунатиме дрогобицька коляда. Це свідчить про головне: маючи таку молодь, Україна обов’язково переможе!»

Leave a Reply