Поки не будуть покарані причетні до нападу на Тетяну Чорновол, ми підозрюємо у замовленні Януковича, Азарова, Фірташа, Захарченка, – заява дрогобицьких журналістів

25.12.shurnalisty

24 грудня під Києвом жорстоко побили Тетяну Чорновол – журналістку, громадянську активістку, учасницю #Євромайдан’у.

25 грудня о 16.00 журналісти Дрогобича зібралися на дрогобицькому Євромайдані, де під час віча висловили свій протест побиття журналістів, активістів, мирних людей.

Обличчя місцевих журналістів було розмальоване червоною фарбою – в знак того, проти чого вони виступають. Зі сцени було зачитано заяву, прийняту Національною спілкою журналістів України та Незалежною медіа-профспілкою, з якою журналісти Дрогобиччини висловили повну солідарність.

Текст заяви – вашій увазі.

«Насилля над журналістами набуло катастрофічних масштабів

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка висловлюють обурення фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. Тетяна – активістка Євромайдану, є автором та блогером «Української правди». У своїх журналістських розслідуваннях вона викривала корупційну діяльність високопосадовців та державних чиновників. За словами колег, у день перед побиттям вона проводила зйомку маєтків Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонки. Про це свідчить і її блог.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка нагадують про те, що вони продовжують вимагати відставки Міністра внутрішніх справ за його бездіяльність у справі покарання винних в нападах та побиттях журналістів. Факти застосування сили до працівників ЗМІ з боку як правоохоронних органів, так і невідомих молодиків спортивної статури, які супроводжують провладні заходи, набувають загрозливих масштабів. Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А Міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації.

Також Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка звертаються до Європейської федерації журналістів з проханням направити в Україну делегацію ЄФЖ, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим. Також будемо просити щоб представники ЄФЖ оприлюднили звіт про ситуацію в Україні серед професійних журналістських асоціацій та мас-медіа Європи і світу.

Спілка журналістів та Медіа-профспілка наголошують, що нинішня ситуація в країні є загрозливою і дискредитує не тільки силові відомства, а й владу в цілому,» – йдеться у заяві Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки.

Крім того, місцеві медійники – редактори та журналісти газет, сайтів, оператори ТБ зазначили: «Ми, журналісти Дрогобиччини, підтримуємо заяву і звернення Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілка, висловлюємо свою солідарність усім журналістам країни які повстали на захист свободи слова, захист журналістів від переслідування через професійну діяльність.

Вимагаємо чесного розслідування справи і притягнення усіх винних – від безпосередніх виконавців до найвищих замовників – до кримінальної відповідальності

Поки не будуть покарані причетні до нападу на Тетяну Чорновол, ми, солідарно з усіма журналістами України, підозрюємо у замовленні кожного політика, про якого Тетяна писала. Отже – запам’ятайте ці прізвища. Це Янукович, Азаров, Фірташ, Захарченко.

Досить!»

Дрогмедіа

  1. СвітаСвіта12-26-2013

    Видатні журналісти підозрюють! А де їхні розслідування про попередні “подвиги” Чорновол?

Leave a Reply