Дрогобицький Майдан, документи: Програма дій Народної ради м.Дрогобича

Mehafon1

Територіальна громада міста Дрогобича приймає рішення створити Народну раду міста Дрогобича, як міжфракційне об’єднання депутатів міської ради, з числа депутатів, які визнають Народну Раду України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.

З метою реалізації реального самоврядування в нашому місті Народна рада м. Дрогобича приймає Програму дій на найближчий період:

1. Міській раді, її виконавчому комітету проводити діяльність, виходячи з інтересів територіальної громади відповідно до чинного законодавства.

2. Встановити термін річного звіту за 2013 рік та організувати звіти:
міський голова — лютий 2014 року;
секретар ради та заступники міського голови — лютий 2014 року;
депутати — перший квартал 2014 року;
члени виконавчого комітету – перший квартал 2014 року.

3. Звіти мають бути оприлюднені у ЗМІ за два тижні до зустрічі з мешканцями – з зазначенням місця та часу проведення.

4. З метою персоналізації відповідальності депутатів за прийняті рішення внести зміни у регламент роботи ради – запровадити обов’язкове поіменне голосування з усіх питань (бюджетних, майнових, земельних, фінансових, тощо), що стосуюся ресурсів територіальної громади. Встановити систему електронного голосування в сесійній раді для поіменних голосувань з усіх питань.

5. У встановлені терміни оприлюднювати в ЗМІ проекти рішень міської ради, виконавчого комітету, постійних комісій.

6. Скасувати пункт 5.2 Положення “Про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва”, затвердженого міською радою 29 травня 2012 року, яким обмежено доступ громадян на засідання земельної комісії міської ради.

7. Заборонити зміну (терміном не менше п’яти років) цільового призначення безкоштовно виділених земельних ділянок з садівництва під забудову. Надавати безкоштовно земельні ділянки під садівництво та городництво тільки тим особам, які на себе візьмуть таке обмеження.

8. Оскільки земельне законодавство не забороняє будь-якому громадянину України отримати земельну ділянку під садівництво в місті Дрогобичі, а земельні можливості міста обмежені, то надавати безкоштовно земельні ділянки для садівництва лише мешканцям Дрогобича та тим громадянам України, які справді зможуть використовувати ділянку за призначенням, але не мають змоги отримати її в іншому населеному пункті.

9. Прийняти рішення про зменшення чисельності депутатського корпусу наступної каденції до 36 осіб ( мінімальної кількості депутатів законодавчо встановленої для нашого міста).

10. В зв’язку з формуванням нової більшості на основі міжфракційного об’єднання Народна рада переобрати секретаря ради, обравши на цю посаду голову Народної ради.

11. Після проведення публічних звітів та оцінки діяльності виборцями міського голови, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади і членів виконавчого комітету прийняти рішення про відповідність даних посадових осіб займаним посадам.

12. Територіальною громадою міста делегуються повноваження Раді ВО “Майдан проводити громадську експертизу проектів рішень міської ради та виконавчого комітету щодо бюджету, землі, майна та інших ресурсів громади. На підставі експертних оцінок розробляти директиви на голосування депутатами Народної ради. Директиви на голосування набувають сили після затвердження на віче або зборами громадян Дрогобича.

13. Депутати, члени Народної ради беруть на себе обов’язок неухильно дотримуватись директив територіальної громади. Порушник голосування має скласти мандат депутата міської ради- представника територіальної громади.

14.Депутатам міської ради Дрогобича, які не ввійшли в Народну раду нашого міста територіальна громада висловлює недовіру та вимагає складення депутатських повноважень.

Затверджено на вічі в Дрогобичі
28 січня 2014 року.

Leave a Reply