Як створити Народну раду

Kruhlyj Stil

В нашому місті точиться багато розмов про те, якою має бути Народна рада міста, хто має в неї входити, як вона має приймати рішення.

Пропонуємовам матеріал Володимира Кондзьолки на цю тему:

Є декілька моделей утворення місцевої Народної ради:

-утворення Народної ради, як міжфракційного об’єднання депутатів відповідної ради.

Це відповідає Маніфесту Народної ради України. Створюється нова вертикаль — Рада у Києві — обласному центрі — місцева рада. Одночасно ми Дрогобичі запропонували підконтрольність та підзвітність ради громаді через розроблену Радою Майдану і затвердженою вічем Програму дій Народної ради Дрогобича та затвердження складу Ради та керівника на віче або зборах мешканців міста. ( Додаток №1. Декларація про створення Народної ради міста Дрогобича; Додаток №2. Програма дій Народної ради м. Дрогобича; Додаток №3. Заява депутат міської ради на вступ до Народної ради.)
В Програму дій слід внести положення, які дають можливість організувати підконтрольність та підзвітність депутатського корпусу та усунути корупцію та зловживання у раді.

Така рада відповідає усьому чинному законодавству про місцеве самоврядування і не має викликати жодних протестів прокуратури чи скасування рішень ради судами.
Визнання верховенства Народної ради України слід проводити не рішеннями, а заявами чи політичними деклараціями місцевої ради, які складно або не можливо оскаржити прокуратурі.

Місцева Народна рада, як міжфракційне об’єднання депутатів — це форма організації роботи депутатів. Саме від їх позиції залежатиме зміст рішень які прийматиме районна чи міська рада — чи це виконання волі чинної влади, чи опозиційної Народної ради. Тому важливо задекларувати сам факт визнання Народної ради і це не обов’язково робити рішенням ради (яке зразу ж оскаржать), достатньо заяви або декларації.

Якщо у Народну раду ввійшла більшість депутатів, то основне завдання громади організувати її підконтрольність та підзвітність, проводити постійній моніторинг її діяльності, створити потужній тиск на тих хто не увійшов або тих хто зраджує її принципи діяльності. Основна вимога до таких депутатів — складання мандату.

– Утворення Народної ради, як об’єднання депутатів та громадських активістів.

Коли в Народній раді меншість від депутатського корпусу і впливати на рішення ради вона не може, тоді доцільно створювати Народні ради, як консультативно-дорадчі органи з депутатів та громадських активістів, які зможуть за підтримки громади лобіювати рішення місцевої ради у відповідності до стратегії Народної ради України.

– Утворення Народної ради з представників територіальної громади.

Спосіб формування органів місцевого самоврядування опираючись на Конституційні права територіальних громад. (Додаток №4. Протокол установчих зборів Народної Ради Кам’янка-Бузького району 27 січня 2014 року).
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4

  1. &???&???02-04-2014

    Питання в тому хто буде контролювати цю “раду” і чи ми зможемо довіряти цьому контролю?

Leave a Reply