«Тітушки» з Дрогобича стверджували, що вони за Євромайдан

Titushky Z Drohobycha

“Тітушків”, які 5 лютого нагрянули під Львівську облраду з метою розблокувати її для працівників Львівської ОДА, журналісти вже охрестили “робертушками”. За аналогією з іменем 37-річного Роберта Дінаборського, чоловіка, який їх нібито супроводжував.

Саме цей чоловік того дня вступив у перепалку із депутатом Львівської міської ради від ВО “Свобода” Андріяном Гутником. Роберт стверджував, що він уже декілька разів був присутній на засіданні Координаційної ради Штабу Народної самооборони, що зараз також хоче потрапити на нараду у це ж приміщення. Чоловік поводився дивно, тому депутати і активісти заблокували йому дорогу у “Білий дім” і викликали міліцію.

Решта чоловіків, які приїхали на Винниченка, 18, автобусом із чеськими номерами, поводилися досить спокійно, як стверджують учасники Народної самооборони, більшість їх сиділа в автобусі. Люди скандували їм “Ганьба!”. Як розповіла “ВЗ” керівник Центру громадських зв’язків Львівської обласної міліції Світлана Добровольська, виклик надійшов до міліції 5 лютого о 14.20 – повідомляли, що невідомі особи підозрілої зовнішності приїхали на Винниченка, 18, туди ж зібралося багато людей, розпочалася словесна перепалка, яка загрожує перерости у бійку.

На виклик виїхало більше тридцяти правоохоронців на чолі із заступником начальника ГУ МВСУ у Львівській області Сергієм Маруняком. Почали з’ясовувати, виявили, що автобусом приїхали 24 мешканці міста Дрогобича і району. Чоловіки не могли чітко пояснити, чому приїхали у Львів. Стверджували, що виступають на підтримку народу, що є євромайданівцями, кілька днів тому приїхали з Києва з Євромайдану. Казали, що приїхали бойкотувати гіпермаркет “Епіцентр”, але невідомо як опинилися біля Львівської обласної ради. Після з’ясування їхніх осіб цих людей посадили в автобус і відпровадили під супроводом за межі Львова.

Щодо їхнього так званого керівника на ім’я Роберт, то це Роберт Дінаборський, 1977 року народження, мешканець Івано-Франківської області. Незрозуміло, чи це їхній лідер, чи ні. То він казав, що приїхав окремо від них, то що разом. Стверджував, що приїхав до Львова на підтримку громадян із Євромайдану. Оскільки виникла підозра, що він у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння, його скерували на медичне освідчення. Медики не виявили у нього наркотичного чи алкогольного сп’яніння, затримувати його підстав не було. Його опитали і відпустили.

Координатор львівського Автомайдану Андрій Макар розповів “ВЗ”, що “тітушок” учасники Автомайдану відпроваджували за межі Львова, а не до Дрогобича, аби не послаблювати свої пости. Під час цієї акції, каже автомайданівець, хлопці з Дрогобича поводилися чемно, розповідали, що їм пообіцяли фінансову винагороду чи то за блокування, чи то за розблокування “Епіцентру”. Однак при приїзді до Львова їх раптом завезли не до “Епіцентру”, а під обласну раду. Переважно це люди віком до 34 років, хтось вчиться, хтось працює…

Володимир КОНДЗЬОЛКА, член Ради ВО “Майдан” (м. Дрогобич)

Ми у штабі уже з’ясовували, хто ці молоді люди, розмовляли з ними. Усі вони відомі, вони не ховалися, прийшли до нас. Як з’ясувалося, це молоді хлопці, які хотіли допомогти революції, виступають за Євромайдан. Їх використали “втемну”. Один із організаторів, людина з Дрогобича, цього чоловіка ми зараз розшукуємо, пообіцяв їм, що повезе їх до Львова блокувати “Епіцентр”, оскільки це бізнес “регіоналів”. Для цього надав безкоштовний автобус. Це не Роберт із Івано-Франківська, а інша людина. Хлопців завезли до Львова, і вони півтори години пікетували один із “Епіцентрів”. Після цього їм сказали, що зараз їх повезуть під інший “Епіцентр”, але замість того повезли під Львівську обласну раду. Не вірю, щоб у Дрогобичі знайшлося аж стільки прихильників Партії регіонів! Ця провокація – урок для молодих людей, які ведуть неорганізований спротив. Приходьте до нас у Штаб, ми координуємо діяльність Євромайдану.

Юлія Ліщенко, Високий замок

фото dailylviv.com

Leave a Reply