У Дрогобичі «спекли бюджетний пиріг»

Radzijevskyj Ta Metyk

31 січня відбулося пленарне засідання ХLІІ сесії Дрогобицької міської ради. Головним питанням порядку денного було прийняття міського бюджету на 2014 рік.

Після хвилини мовчання у пам’ять про загиблих активістів Майдану, традиційно на початку сесії депутати виголосили низку запитів і звернень.

Михайло Ваврин передав міському голові низку документів від ВО «Майдан» у Дрогобичі, а також повідомив, що незабаром представники руху «Чесно» оприлюднить результати моніторингу діяльності депутатів міської ради у 2013 році.

Богдан Пристай підтримав ідею Олега Хруща про заборону в Дрогобичі діяльності КПУ і Партії регіонів. Він запропонував владі звернутися з проханням до мережі магазинів секонд-хенду, щоби допомогли з відправленням на Майдан теплих речей, а до «НПК-Галичина» – аби посприяли з пальним для автобусів, що вирушають до Києва. Також Б.Пристай закликав перевірити інформацію, що на автокрановому заводі нібито ріжуть і вивозять обладнання. У відповідь міський голова Олексій Радзієвський пообіцяв перевірити почуте і вжити можливих заходів.

Богдан Іванців вніс пропозицію, щоб для економії паперу надавати депутатам всю документацію в електронному вигляді. О.Радзієвський повідомив, що над цим питанням працюють і, можливо, на наступній сесії депутати вже працюватимуть не з товстою книгою з проектами рішень, а з електронними планшетами.

Олексій Радзієвський зачитав інформацію про створення у Дрогобицькій міській раді депутатської групи «Народна рада», до якої увійшли 49 депутатів та міський голова. З керівництвом групи вирішили визначитися після завершення засідання.

Згодом слово попросив Володимир Кондзьолка. Він зачитав звернення до депутатів міськради від дрогобицького ВО «Майдан», серед вимог якого – звіт про роботу у минулому році міського голови, його заступників, депутатів; скорочення до 36 кількості народних обранців наступної каденції; мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок із садівництва на житлове будівництво та ін. В.Кондзьолка також підтримав пропозицію Михайла Ваврина, Олега Хруща й Богдана Іванціва – відкласти на 10 днів ухвалення міського бюджету, щоб з проектом документа могла ознайомитися громадськість.

Міський голова Олексій Радзієвський зауважив, що бюджет необхідно приймати, оскільки виникнуть проблеми із фінансуванням установ бюджетної сфери. Його доповнила начальник фінансового управління Оксана Савран, наголосивши, що без затвердженого головного кошторису місту не дадуть позику для виплати зарплати бюджетникам, крім того, існує заборгованість за енергоносії, харчування школярів, медикаменти тощо. У випадку відтермінування прийняття бюджету ще на місяць не вдасться вчасно розпочати і тендерні процедури.

Затвердити проект бюджету депутатів закликали керівники: відділу освіти – Петро Сушко, відділу охорони здоров’я – Андрій Шевкенич, культури та мистецтв – Олег Яводчак, департаменту міського господарства – Іван Лепкий. Вони зазначали, що цьогорічний бюджет недосконалий, більшість коштів у ньому передбачено на захищені законом статті (96%). Контрольні цифри, затверджені для Дрогобича у Держбюджеті, є меншими від потреб, тож наприкінці року може забракнути коштів на виплату зарплати. Проте бюджет-2014 все ж є дещо кращий за минулорічний. Крім того, є надія, що новий Уряд перегляне Державний бюджет і тоді, відповідно, відкоригують місцеві бюджети.

Як доповіла Оксана Савран, обсяг дохідної частини загального фонду бюджету визначено в сумі 369 млн 706,4 тис грн. Порівняно з 2013 роком, обсяг доходів зростає на 24 млн грн або на 29,1 %.

Видаткова частина загального фонду міського бюджету складає 335 млн 614,8 тис грн (в тому числі субвенції з державного та обласного бюджетів – 113 млн 535,6 тис грн).

На галузь освіти у новому бюджеті передбачено витратити 100 млн 082 тис грн, на охорону здоров’я – 71 млн 912 тис грн, культуру і мистецтво – 15 млн 003 тис грн, соціальний захист населення – 118 млн 466 тис грн, фізкультуру і спорт – 2 млн 269 тис грн, житлово-комунальну сферу – 11 млн 325 тис грн (щоправда, додаткові кошти на будівництво та реконструкцію об’єктів ЖКГ планують закласти в бюджеті розвитку міста).

На харчування одного школяра у новому році замість 5 грн у день витрачатимуть 6 грн (для дітей пільгових категорій – 8 грн).

Видатки з бюджету розвитку Дрогобича, який формується за кошти, отримані від продажу землі та об’єктів комунальної власності, заплановані у розмірі 24 млн 446 тис грн.

Оскільки значний обсяг робіт на різних об’єктах у 2013 році не вдалося виконати через затримку коштів Держказначейством, їх перенесли на 2014-ий. Передбачаються ремонтні роботи в установах освіти, охорони здоров’я, культури, у житловому фонді.

На капремонт тротуарів заплановано витратити 100 тис грн (та ще 291 тис – як повернення боргів за виконані роботи), на капремонт доріг загального користування – 2 млн 679 тис грн., ще 700 тис грн – на ремонт внутрішньоквартальних автошляхів (насамперед, на вулицях Самбірській та Є.Коновальця). Для завершення ремонту дороги і тротуарів на вул. І.Франка потрібно 177 тис грн.

Капітальний ремонт майдану Т.Шевченка та прилеглої вулиці Ковальської обійдеться у 500 тис грн. На реконструкцію мережі вуличного освітлення та заміну світильників на енергозберігаючі витратять 1 млн 100 тис грн.

Також заплановано 200 тис грн на придбання світлофора для встановлення його на перехресті вулиць Лесі Українки та Пилипа Орлика.

На замощення бруківкою площі Ринок передбачено 1 млн 900 тис грн, зведення котельні ратуші – 674 тис грн, продовження реконструкції стадіону «Галичина» – 3 млн грн.

За програмами співфінансування об’єктів, на які очікують надходження державних коштів, планують видатки на реконструкцію басейнів ДЮСШ і ЗОШ №16, добудову ЗОШ №5, каналізування вулиць.

Також у бюджеті розвитку міста передбачені кошти на розширення кладовища, ремонт ліфтів.

У ролі співдоповідача з питань бюджету виступив заступник голови депутатської комісії з питань бюджету Михайло Лужецький. В обговоренні проекту взяли участь Богдан Пристай, Богдан Звір, Михайло Ваврин, Олег Хрущ та інші.

Під час голосування більшість народних обранців підтримали запропонований проект бюджету з надією на внесення до нього змін упродовж року (32 – «за», «проти» – 4). Міський голова подякував депутатам за розуміння і мудрий підхід у прийнятті цього важливого рішення.

Згодом сесія розглянула ще цілу низку питань порядку денного. Серед них народні обранці заслухали звіт про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку Дрогобича і Стебника за 2013-й та затвердили аналогічну Програму на 2014 рік. При цьому доповідачеві – начальнику відділу економіки Романові Корпану довелося відповісти на чимало запитань депутатів.

Розглянули народні обранці і політичне питання. За пропозицією фракції «Свобода» до порядку денного внесли питання про заборону Партії регіонів і КПУ у Дрогобичі та Стебнику. Однак рішення не прийняли – забракло 2 голосів. Мотивуючи тим, що це рішення може бути оскаржене прокуратурою як протизаконне, вирішили ухвалили звернення до членів Дрогобицької організації Партії регіонів. Їх закликали «залишити лави злочинної організації і бути з народом».

Ярослав ГРИЦИК, Галицька зоря

Фото автора

  1. 00700702-09-2014

    Бюджет є і можна починати дерибан. А з чого? Ну .хоча б і з світлофору за 200 тисяг грн

  2. РостикРостик02-11-2014

    Ілик вже давно мав скористатися з майдаунів і скинути свого дружка алкоголіка Радзіка, але не до того йде!

Leave a Reply