Годі «цирку». Будьмо нарешті свідомими!

Zhurnalisty Na Majdani

Незрозумілі метаморфози останнім часом доводиться спостерігати в стосунках між Дрогобицькою міською радою (зокрема в лиці секретаря міськради Тараса Метика) та дрогобицьким осередком ВО «Майдан» (в лиці члена президії Володимира Кондзьолки).

Прикро, але факт: виник конфлікт, який сьогодні, в цей непростий період, зовсім не на часі.

Першопричиною непорозуміння став процес створення у Дрогобичі Народної Ради. Від імені ВО «Майдан» саме Володимир Кондзьолка виконав місію ознайомити депутатський корпус міської ради з вимогами, які ставить громада перед cвоїми обранцями. А це, передусім, підконтрольність та підзвітність. Тобто те, що прописано у чинному законодавстві. І тут почалося! Як з’ясувалося, «майданити» добре в Києві, але коли справа доходить до власного міста і власних інтересів – патріотизм зникає. Починають «коробити» пункти, у яких йдеться про необхідність звітувати, необхідність оприлюднювати свій звіт завчасу – аби громада мала змогу ознайомитися, необхідність відкрито поіменно голосувати із актуальних питань, необхідність, у разі невиконання взятих на себе зобов’язань та волі громади, скласти мандат.

Кілька разів взявши участь в так званих «нарадах», де шановні депутати доводили шановними «майданівцям» що хтось хоче обмежити їх права і вони мають право на власну думку (про думку громади депутатами чомусь навіть не згадувалося), відчула себе … в цирку! «Майданівці» кажуть: зробіть засідання комісій, в тому числі земельної, відкритими – їм відповідають: все відкрито. Підтвердити що це неправда (зокрема щодо тої ж таки земельної комісії) можуть десятки депутатів, громадських активістів, журналістів. Кажуть: оприлюдність свій звіт завчасу, чують: … Словом, жодних реальних аргументів, а так «сто п’ятдесят» причин аби цього не робити. І так далі… І ось спостерігаєш за цим «цирком» – і так гидко на душі стає… В нас виникають претензії до ПР, Януковича? Супер! Але про те, щоб з себе почати всі чомусь забувають.

На останній оперативній нараді в Дрогобицькій міській раді Тарас Метик назвав «майданців» «купкою людей», які прагнуть підімнути під себе міську раду, бюджет і т.п. Головним «ворогом» чомусь виявився саме Володимир Кондзьолка, який неодноразово наголошував і владі, і депутатам на необхідності змін правил гри, докончій потребі почати все з чистого аркуша і нарешті згадати про громаду і закон.

Шановний Тарас Михайлович пригадав навіть співпрацю Володимира Мироновича з п.Сендаком, Грицаком та ін.. (до слова, робив це при повній залі апарату міської ради, журналістах – але за відсутності самого В.Кондзьолки). Думаю, якби Володимир Миронович був в цей час в залі, то запитання «Як КУНівець Тарас Метик «зспівався» з екс-регіоналом О.Радзієвським?» таки пролунало б. Хоча, звісно, можу помилятися. Чого-чого, а толерантності в останнього іноді навіть забагато.

Так ось, під час цієї ж оперативної наради 10 лютого (коли відбувалося «поливання брудом» тільки за те, що хтось хоче, аби влада і депутати працювали згідно з чинним законодавством) секретар міської ради повідомив: на сесії міської ради, яка відбудеться 28 лютого, звітуватиме за рік своєї роботи. А вже 11 лютого під час віча Володимир Кондзьолка нагадав Тарасу Метику про вимоги Майдану: звіт секретаря має бути опублікований за два тижні до самого звіту – з тим, щоб громада (фактично – роботодавці міської ради) мала змогу з ним ознайомитися. Відповідно, останній відведений день – 14 лютого.

Чи виконає Тарас Метик цю вимогу-прохання побачимо уже через три дні. Наразі ж очевидним залишається єдине: не те щось коїться в патріотичному місті Котермака. Начебто всі однодумці, всі – патріоти, але порозумітися навіть тут, в серці Львівщини, навіть тепер – коли на кону доля країни і за цю долю пролилася невинна кров, не можуть. Що заважає – кожен нехай дасть відповідь сам.

Порушуючи норму журналістики, у якій йдеться, що ми – представники ЗМІ, маємо бути нейтральними, звертаюсь до кожного: друзі, якщо хочемо нової країни – починати маємо з себе. При чому УСІ БЕЗ ВИНЯТКУ! Бо сьогодні захист власних інтересів прирівнюється до зради. І цю зраду нам майбутні покоління не пробачать ніколи. Годі «цирку». Будьмо нарешті свідомими!

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Дрогмедіа

Leave a Reply