Веремчук: Прокуратура залякує активістів, які у мирний спосіб відстоюють свої позиції

Veremchuk

Координатор Самооборони на Львівщині Валерій Веремчук вважає відкриття обласною прокуратурою кримінального провадження за фактом створення незаконного воєнізованого формування (Самооборони) безпідставним та називає це спробою залякування активістів.

Координатор Самооборони Львівщини розповів, що дізнався про відкриття кримінального провадження зі ЗМІ. Він наголосив, що про жодне воєнізоване формування не йдеться.

«Про жодне таке формування не йдеться. Ми ніколи не говорили про озброєння чи збройову підготовку. Жодних закликів до чоловіків, які легально володіють вогнепальною зброєю, не було», — сказав В.Веремчук.

Він також додав, що зараз реєструється громадське формування «Народна самооборона». Це робиться згідно з чинним законодавством та з погодженням обласного управління МВС Львівщини.

«Ми це погодили з обласним управлінням міністерства внутрішніх і справ почали процес реєстрації громадського формування з охорони громадського порядку Народна самооборона. Це громадське формування реєструється на основі закону про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону від 2000-го року. Вважаю абсолютно безпідставним відкриття кримінального провадження, це акт тиску на суспільство, залякування активістів», — зазначив В.Веремчук.

«На жаль, сьогодні наш статут та установчі документи вже 10 днів перебувають у міському управлінні у зв’язку з тим, що керівник чи то на лікарняному, чи у відпустці. Тому вони досі не підписані, але пройшли експертизу в обласному управлінні міліції, в міській раді, підготовлені згідно зі законом, зауважень до них немає. Тому прокуратура мала би займатись тим, чим їй належить, а не залякуванням активістів, які мирним способом відстоюють свої переконання та позиції», – додав координатор Самооборони на Львівщині.

Нагадаємо, прокуратура Львівщини зареєструвала кримінальне провадження за фактом організації в області незаконних воєнізованих формувань.

Галнет

Leave a Reply