Звіт секретаря міської ради Тараса Метика за проведену роботу у 2013 році

Taras Metyk

Попередній звіт секретаря міської ради про проведену роботу у 2012 році відбувся у січні 2013 року.
За 2013 рік мною, як секретарем ради, у відповідності до моїх посадових обов’язків було організовано та підготовлено 9 чергових та 3 позачергові сесії, на яких прийнято 354 рішення, проведено урочисту сесію. Усі прийняті на сесіях рішення та документи упорядковані належним чином (49 книг).

На сесіях прийнято 25 рішень організаційного характеру: це рішення щодо структури виконавчих органів міської ради та витрат на їх утримання, щодо внесення змін до складу постійних комісій ради, звіт голів постійних комісій ради, а саме:
“Звіт про роботу секретаря міської ради Метика Т.М.”,
“Звіт про роботу керуючого справами виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Шильника Є.Ю.”,
“Про внесення змін до списку присяжних”,
“Про встановлення меморіальної дошки Степанові Стельмащуку”,
“Про звіт постійної комісії ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури та зв’язку”,
“Про створення Асоціації органів місцевого самоврядування “Франковий край”.
На засіданні ХХХІ сесії 26 березня прийнято рішення “Про надання звання “Почесний громадянин міста Дрогобича” Преосвященному владиці Юліану Вороновському, першому єпископу Самбірського-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької церкви (посмертно)”.
Прийнято 24 рішення з бюджетних питань.
З питань регулювання земельних відносин – 120 рішень.
З питань оренди та приватизації комунального майна – 70 рішень міської ради. Ці рішення та окремі рішення з питань регулювання земельних відносин сприяють наповненню міського бюджету.
На сесіях прийнято 12 рішень, які пов’язані з економічною діяльністю міста, зокрема, “Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника за 2012 рік та затвердження Програми соціально – економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2013 рік”.
З питань житлово-комунального господарства, будівництва та архітектури прийнято 22 рішення. Важливими для життєдіяльності міста є питання:
“Про затвердження правил благоустрою м. Дрогобича”,
“Про затвердження містобудівної документації “План зонування території м. Дрогобича” (зонування)”.
З питань соціального характеру прийнято 10 рішень – це надання адресної допомоги інвалідам, доплата до пенсії воїнам та інвалідам УПА, пільги щодо сплати за житлово – комунальні послуги.
Щодо затвердження цільових програм та проектів, то прийнято 36 рішень.
Інші рішення стосуються різних потреб життєдіяльності та проблем міста.
Усі сесії організовуються та проводяться у відповідності до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламенту Дрогобицької міської ради. Для ознайомлення проекти рішень опубліковано попередньо на сайті міської ради. Після прийняття їх на пленарних засіданнях рішення розміщуються на інтернет-сторінці міської ради, а окремі опубліковуються в засобах масової інформації (за потребою).
Робота постійних комісій ради.
Відповідно до ст.47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в Дрогобицькій міській раді працює 7 постійних комісій ради. Засідання комісій відбувається відповідно до графіку або скликаються за необхідності. На засіданнях комісій розглядаються проекти рішень, звернення громадян, питання, подані відділами та управліннями виконавчих органів міської ради, з подальшим винесенням їх на розгляд сесії.
У 2013 році відбулися засідання постійних комісій ради:
з питань бюджету, планування, фінансів, цінової політики та інвестицій – 15;
з питань охорони здоров’я, екології, довкілля, праці та соціального захисту населення – 6;
з питань Регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини та розвитку громади – 10;
з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, малого та середнього бізнесу – 15
з питань регулювання земельних відносин – 19;
з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму та інформації – 10.
з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку – 11.
За звітний період на ім’я міського голови надійшло 368 запитів від депутатів міської ради та 38 – від Народних депутатів України. Про хід виконання запитів та звернень повідомляється безпосередньо депутатів.
За звітний період у відділ надійшло 174 звернення та запити від фізичних та юридичних осіб, відділів та управлінь міської ради, правоохоронних органів. Усі звернення були розглянуті у відповідності до законодавства.
Відділ діяльності ради після кожної сесії готує витяги та копії рішень (близько 1500), які надаються фізичним та юридичним особам, відділам та управлінням міської ради, Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі.

Відділ культури та мистецтв
виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Відділ культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради разом з підпорядкованими йому установами та закладами проводить відповідну роботу щодо забезпечення культурно-мистецьких потреб мешканців міст Дрогобича та Стебника, здійснює керівництво бюджетними установами, організаціями, позашкільними навчальними закладами, координує діяльність професійних колективів, творчих спілок, художніх аматорських колективів, асоціацій та громадських організацій, що працюють у сфері культури.
Відділу культури та мистецтв підпорядковані:
– Дрогобицький муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький»;
– Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда»;
– Дрогобицький муніципальний духовий оркестр;
– чотири школи естетичного виховання (в м. Дрогобичі – дві музичні та одна художня, в м. Стебнику – одна музична);
– чотири клубні установи (Народний дім ім. І.Франка, в якому діють 6 народних колективів: ансамбль скрипалів, ансамбль бального танцю «Оксамит», театр ім. Л.Українки, жіночий хор «Освітянка», культурно-просвітницький гурт «Ровесник», сучасного танцю «ВІВА»; три зразкові колективи: ансамбль танцю «Верховинка», гурт «Прикарпатські музики», ансамбль сучасного танцю «Радість»; Стебницький народний дім, в якому діє народний цирковий колектив і дві філії у мікрорайонах Колпець та Солець);
– музей «Дрогобиччина» (7 відділів: історії, природи, фондів, художній, етнографії, пам’яток дерев’яної архітектури, Палац мистецтв);
– 8 бібліотек міської централізованої бібліотечної системи.
За період з 01 січня по 27 грудня 2013 року відділом культури та мистецтв разом з підпорядкованими установами та закладами міст Дрогобича і Стебника проведено 428 загальноміських, галузевих заходів, а також наступну роботу з кадрових питань, а саме:
– видано 105 наказів,
– проведено 42 наради з керівниками установ,
– прийнято 410 листів обласної та міської кореспонденції,
– дано відповіді на розпорядження голови Львівської ОДА, листи та накази начальника обласного управління культури і туризму, розпорядження міського голови, листи-звернення та скеровано листи відділу (всього 500 листів).
У червні 2013 року у Камбоджі прийнято рішення про внесення Церкви Святого Юра до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 16 грудня у Палаці Потоцьких у м. Львові вручено сертифікат про внесення її до Списку.
Відкрито другу чергу музею «Тюрма на Стрийській», а саме дві музейні кімнати.
Проведено інвентаризацію пам’яток архітектури у місті Дрогобичі.
Дрогобицькі муніципальні колективи забезпечують проведення на високому професійному рівні загальноміських заходів. Ці колективи були запрошені до участі у міжнародних хорових фестивалях, які відбувалися у Польщі.
Дитячі школи естетичного виховання
Торік школи естетичного виховання працювали за програмами та планами, затвердженими Міністерством культури і туризму України. Крім цього, учні та викладачі шкіл брали участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах, фестивалях, виставках та відзначені високими нагородами.
Серед учнів:
– особливі нагороди отримали 8 учнів,
– 1-ше місце – 7 учнів;
– 2-ге місце – 17 учнів.
Решта відзначені дипломами третього ступеня, листами-подяками та дипломами учасників.
Серед колективів (ансамблі, дуети, тріо, квартети),
– Гран-прі отримав один колектив,
– 1-ше місце – 3 колективи,
– 2-ге місце – 3 колективи.
Учень Дрогобицької дитячої художньої школи Володимир Левус отримав особливу нагороду на міжнародному конкурсі «Радість Європи», а школа срібну медаль за кращу колекцію дитячих малюнків.
Проблеми:
Важливою проблемою у Дрогобицькій дитячій художній школі є заміна пічного опалення.
У зв’язку із недостатністю фінансування не виконуються у повному обсязі пункти приписів пожежної інспекції та санепідемстанції, а саме – навчання та перевірка знань з питань пожежної безпеки відповідальної особи та членів ДПД.
Також проблемою є зміцнення матеріальної бази шкіл. Необхідно придбати ряд музичних інструментів (духових та народних), деякі інструменти потребують ремонту. Для повноцінного забезпечення навчально-виховного процесу в школах є потреба в заміні навчальних меблів (столи, крісла, шафи).
Для якісного навчання і з розвитком технологій є потреба у придбанні комп’ютерів для облаштування класів музичної літератури та образотворчого мистецтва. Капітального ремонту потребують приміщення закладів.
Навчальні плани виконуються на 81,8%.
Наші переможці.
Дрогобицька дитяча музична школа №1
1. Обласний конкурс виконавців на народних інструментах (баян / акордеон) учнів старших класів ПСМНЗ Львівщини
– Ольга Стасик – 6 клас, акордеон (клас викладача Василенко Мирослави Іванівни),
– Назар Гук – 6 клас, акордеон (клас викладача Романа Ілика Васильовича),
2. Обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах (м. Трускавець – 15 березня 2013 р.)
– Ростислав Козловський (скрипка) – І місце (викладач Н.М. Книш, концертмейстер Н.О.Лазарєва),
– Софія Заращак (скрипка) – ІІ місце (викладач Л.П.Луців, концертмейстер Г.В. Ананенко),
– Вікторія Гула (скрипка) – ІІІ місце (викладач О.Г. Меркулов, концертмейстер Т.В.Ляшенко).
3. Обласний конкурс дитячих ансамблів бандуристів ПСМНЗ Львівщини.
– Ансамбль бандуристів школи (керівник Оксана Степанівна Шулдак).
4. Обласний конкурс піаністів, учнів старших класів ПСМНЗ Львівщини (м. Дрогобич – 22 березня 2013 р.)
– Галина Домін – диплом (викладач Т.В.Ляшенко).
5. Міжнародний конкурс піаністів імені В.Барвінського (м. Дрогобич – 23-27 квітня 2013 р.)
– Анастасія Васенова – ІІІ місце (викладач Я.П.Шипайло)
6. І Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців «ARTIS SONORES» (09 – 12 травня 2013 р.)
– Дует піаністів у складі Діани Гомзяк та Марії Андрухів – Гран-прі (викладачі Н.Є. Яцюшко та Н.З.Філоненко),
– Дует піаністів у складі Ярини Климчук та Божени Кирчей – ІІ місце (викладач Г.Б.Лужецька),
– Софія Заращак (скрипка) – ІІ місце (викладач Л.П. Луців, концертмейстер Г.В. Ананенко),
– Вікторія Гула (скрипка) – Диплом з відзнакою (викладач О.Г. Меркулов, концертмейстер Г.В. Ананенко),
– Катерина Коцюба (скрипка) – Диплом з відзнакою (викладач О.Г. Меркулов, концертмейстер Т.В. Ляшенко),
– Ярина Климчук (вокал) – Диплом з відзнакою (викладач Г.Б. Лужецька),
– Мар’яна Слотило (саксофон) – ІІ місце (викладач О.М. Казимирів, концертмейстер Н.І. Онищак),
– Андрій Угера (флейта) – Диплом з відзнакою (викладач В.В. Звір, концертмейстер Н.Я. Кульчицька),
– Зоряна Балко (флейта) – ІІІ місце (викладач В.В.Звір, концертмейстер Н.Я.Кульчицька),
– Аліна Журав (флейта) – ІІІ місце (викладач С.В.Демко, концертмейстер Г.В. Ананенко),
– Адріана Климків (флейта) – Диплом з відзнакою (викладач С.В. Демко, концертмейстер Г.В. Ананенко),
– Тріо «Експромт» – І місце (у складі Л.П.Луців, Н.М. Книш та Я.П. Шипайла).
7. Обласний огляд-конкурс дитячих камерних ансамблів ПСМНЗ Львівщини.
– Диплом – ансамбль учнів у складі:
Марти Панчак – 4 клас (флейта), викладач В.В.Звір,
Володимира Когута – 4 клас (кларнет), викладач О.М.Казимирів,
Марії Андрухів– 8 клас (фортепіано), викладач Н.З.Філоненко,
– І місце – ансамбль учнів у складі:
Божени Кондратюк– 2 клас (флейта), викладач В.В.Звір,
Ростислава Козловського– 6 клас (скрипка), викладач Н.М.Книш,
Діани Гомзяк – 7 клас (фортепіано), викладач Н.Є.Яцюшко.
8. VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. Н.Нижанківського.
– Анастасія Васеньова, викладач Я.П.Шипайло,
– Галина Домін, викладач Т.В.Ляшенко,
– Віолетта Коваленко – Диплом за участь у ІІ турі, викладач З.Л.Сов’як-Герасимович.
9. ІХ Міжнародний фестиваль дитячих хорових колективів “Ми діти твої, Україно”.
– Хор учнів старших класів, керівник Н.П.Вачко Древняк, концертмейстер Н.О.Лазарєва
10. Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «КРИШТАЛЕВИЙ ТРУСКАВЕЦЬ – 2013»
– Ірина Комарницька– ІІ премія., викладачі Н.В. Нечипор та Н.В.Багрій,
– Анастасія Сабат – ІІ премія, викладачі Н.В. Нечипор та Н.В.Багрій,
– Дует у складі: Вікторії Паленичак та Софії Нагловської – І премія, викладачі Н.В. Нечипор та Н.В.Багрій
Дрогобицька дитяча музична школа №2

VІ Міжнародний конкурс
баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile»
1. Ігор Левицький (акордеон) – диплом ІІІ ступеня.
І Всеукраїнський фестиваль-конкурс
серед молодих виконавців «Artis Sonores»
1. Орест Костюк (баян) – диплом ІІ ступеня,
2. Вікторія Паращак (скрипка) – диплом ІІ ступеня,
3. Марта Бунь (цимбали) – диплом ІІ ступеня,
4. Камерний ансамбль у складі:
– Дмитра Понайди (фортепіано),
– Андріани Кіри (скрипка),
– Марії Михаць (скрипка),
– Божени Маркович (скрипка) – диплом ІІІ ступеня.
VІ Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile»
1. Орест Костюк (баян) – диплом з відзнакою.
2. Інструментальний квартет у складі:
– Вікторії Кокоєйко (цимбали),
– Ірини Урбан (флейта),
– Олесі Коваль (ударні інструменти),
– Марії Мікало (фортепіано) – диплом ІІІ ступеня.
Обласні конкурси
– Орест Костюк – V клас (баян) – диплом І ступеня на обласному конкурсі баяністів та акордеоністів,
– Вікторія Паращак – VІ клас (скрипка) – диплом на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах серед учнів ПСМНЗ,
– Юлія Будинкевич– VІІІ клас (фортепіано) – диплом ІІІ ступеня на обласній музично-теоретичній олімпіаді,
– Інструментальний квартет у складі:
 Вікторії Кокоєйко (цимбали),
 Ірини Урбан (флейта),
 Олесі Коваль (ударні інструменти),
 Марії Мікало (фортепіано).
Диплом І-го ступеня на конкурсі камерних ансамблів.
Стебницька дитяча музична школа
Міжнародний конкурс «Різдвяні канікули» (м. Львів):
– дует «Щебетушки» – ІІ місце (викл. Л.Й.Кузьмич,
– соліст Ю. Демко– ІІІ місце, викл. Л.Й.Кузьмич,
Обласний конкурс творчих робіт учнів художніх відділів ПСМНЗ «Об’єднаймося ж, брати мої!» (01 – 05.02.2013):
– В. Бойко– ІІІ місце, викл. О.М.Маник
Обласний конкурс учнів старших класів фортепіанних відділів (26.03.2013р.)
– А.Дмитришин, викл. І.С.Дмитришин,
– Ю. Нечипор, викл. І.Ю.Грос,
Обласний конкурс учнів старших класів струнно-смичкових відділів (27.03.2013р.)
– С.Кашуба, викл. В.В.Сенів,
– А.Король, викл. І.В.Чопик.
Обласний конкурс камерних ансамблів ПСМНЗ (15.05.2013):
– О. Кметюк і М.Зубрицький, викл. І.В.Чопик та І.Я.Громіш.

Фестиваль-огляд учнів молодших класів фортепіанних відділів імені Романа Савицького
А. Небесна– 1 кл. – диплом за участь, викл. І.С. Дмитришин,
Р. Саламаха– 2 кл. – диплом за участь, викл. М.Я. Мазепа,
Ю. Мельничук– 3 кл. – диплом за участь, викл. Л.А. Мелько.
Дрогобицька дитяча художня школа
Відправлено учнівські роботи на конкурси:
квітень
– 9 учнівських робіт на 7 міжнародний молодіжний гончарський фестиваль, смт. Опішне, Полтавська область.
– 6 учнівських робіт на 14 Міжнародний дитячий конкурс образотворчого мистецтва, м. Токіо, Японія.
– 23 учнівські роботи на 14 Міжнародний конкурс образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Дитина і собака», м. Ченстохова (Польща).
– 23 учнівські роботи на 16 міжнародний конкурс образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Краса Бескидів і Бещад», м. Горліца, Польща. Переможцем конкурсу стала Валерія Квас, 5 клас , викладач З.З.Шимко
травень
– 32 учнівські роботи на міжнародний конкурс образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Різнокольоровий світ», м. Гданськ, Польща.
– 14 травня 2013 року – відбір та відправлення робіт для участі в 11 Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Мій регіон в Європі», м. Лєгніца, Польща.
– 15 травня 2013 року – виставка учнів школи, присвячена Дню матері у ратуші м. Дрогобича.
– 17 травня 2013 року – відбір та відправлення робіт для участі у Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Мої пригоди у музеї», м. Торун, Польща.
Серпень
11 робіт учнів нашої школи – у міському конкурсі дитячого малюнку, присвяченого Дню Незалежності та Дню Державного Прапора України.
Вересень
Відбулося нагородження учасників Всеукраїнського проекту «Талант Арт 2013» «Диво-Птах».
Жовтень
Участь у всеукраїнській виставці «Добрик крокує планетою», яка відбувається упродовж року у м. Києві.
Листопад
Відправили 6 робіт для участі у конкурсі – виставці «Карпатська елегія І. Труша», яка відбулася у м. Львові
Грудень
Відправили 12 учнівських робіт на у 9-ий міжнародний конкурс живопису і графіки «На своїй землі», який відбувся у м. Смолевичі, Білорусія.
Відправили 22 учнівські роботи на 11-ий міжнародний конкурс дитячого малюнку «Я живу в Бескидах», м. Свінна, Польща.
Відправили 30 малюнків на тему: «День Святого Миколая» та «Різдво» для участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої та юнацької творчості «Талант.арт», який відбудеться у м. Києві.
Відправили 13 екоіграшок (виготовлені з глини, з паперу, технікою валяння, розпис на дереві) на Всеукраїнський конкурс дитячої та юнацької творчості «Талант.арт», який відбудеться у м. Києві.
Нагороди 15 міжнародного Конкурсу дитячого малюнку «Краса Бескидів та Бещад» (м. Горліца, Польща) отримали Катерина Гурська та Марія Грицишин, викладач О.Л.Сікора.
За результатами 10 міжнародного конкурсу дитячого малюнку «Я живу в Бескидах», який відбувся у м. Свінна, Польща, переможцями стали такі учні ДХШ:
1 місце – Оксана Стефанишин, 8 р., викладач З.З.Шимко,
1 місце – Катерина Гурська, 12 р., викладач О.Л.Сікора ,
1 місце – Петро Білий, 9 р., викладач О.О.Демкович ,
2 місце – Андріана Демчишин, 10 р., викладач М.Й.Федів,
2 місце – Катерина Антоник, 7 р., викладач О.Л.Сікора ,
2 місце – Валерія Квас, 11 р., викладач З.З.Шимко,
3 місце – Вікторія Мельничин, 12 р., викладач О.В.Крижанівська.
Дипломом за 2 місце обласного конкурсу дитячого малюнка «Об’єднаймося ж, брати мої!» нагороджений учень 5-го класу Дрогобицької дитячої художньої школи Назар Дмитрів, 10 р., викладач О.Л.Сікора
Дипломом виставки «На своїй землі» 8 міжнародного конкурсу живопису і графіки нагороджений Маркіян Яцишин, викладач О.Л Сікора., листами подяки конкурсу нагороджені:
– Владислав Білинський, викладач М.Й.Федів,
– Софія Попп, викладач О.Л.Сікора,
– Дарина Поріцька, викладач О.Л.Сікора,
– Вікторія Летнянчин, викладач З.З.Шимко,
– Владислав Партика, викладач З.З.Шимко.
Лист-подяка Адміністрації Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів викладачеві школи І.М. Можаку за оформлення навчально-ігрової кімнати для неповносправних дітей (м.Трускавець).
Переможцями міжнародного фестивалю Христового міста «Вгору серця» у м. Надвірна стали:
– 2 місце – Назар Ряполов , викладач О.Л. Сікора,
– 3 місце – Ключ Марта, викладач О.О. Демкович.
Переможцями 10 міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва «Світ в очах наймолодших – мої улюблені звірята» (м. Налєчов, Польща) стали:
Нагорода конкурсу (2 місце) : Катерина Іваницька (викладач В.В. Семчишак),
3 місце – Анастасія Івасенко ( викладач Г.В.Савчин).
Учасниками виставки стали: Катерина Антоник (викладач О.Л.Сікора) та Вікторія Летнянчин (викладач З.З. Шимко)
Переможцем конкурсу дитячого малюнку «Карпатська елегія Труша» стала Вікторія Грица, викладач М.Й.Федів
2 місце на 18 міжнародному конкурсі дитячої творчості у м. Целє, Словенія, отримала Аліна Темнюк, викладач В.В.Семчишак
Переможцем 16 міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Краса Бескидів і Бещад» (м. Горліца, Польща) стала Валерія Квас, 5 клас , викладач З.З. Шимко
За участь у 14 міжнародному конкурсі «Радість Європи», який відбувся у м. Белграді, похвалу отримав Володимир Левус, викладач З.З. Шимко, а школа срібну медаль за кращу колекцію малюнків.
Переможцями 3 міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва для дітей та молоді «Різноманітний світ», який відбувся у м. Балві, Латвія стали Юлія Тутко (викладач І.Б.Федорак, Галина Глех, викладач З.З.Шимко, Роксолана Фок, викладач Л.Є.Петлін).
За третє місце у всеукраїнському конкурсі «Параду вишиванок» нагороджена учениця 3 б класу Софія Бойко (викладач І.Б. Федорак) та викладачі школи, які власне розписували диво птаха: О.Л.Сікора, З.З.Шимко, О.О.Демкович, М.П.Кемпа, О.Й.Самбірська, В.В.Семчишак, І.Б.Федорак, В.І. Басараб.
Дипломом 35 міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Моя пригода в музеї» (м. Торунь , Польща) нагороджені учні 6 класу Назар Дмитрів (викладач О.Л.Сікора) та Таїсія Гадиняк (викладач О.Л.Сікора)
Переможцем конкурсу дитячого малюнку «Карпатська елегія Труша» став учень 1 б класу Любомир Дубравський (викладач З.З. Шимко).
Відбулися виставки, присвячені Дню народження І. Я.Франка, Дню матері, Дню міста, до свят: Великодня, Святого Миколая, Різдва Христового.
Народні доми
За звітний період вся робота колективів працівників Народних домів міст Дрогобича та Стебника була спрямована на відродження та пропаганду народних свят, звичаїв, традицій, обрядів.
З цією метою колективами установ було забезпечено проведення всіх загальноміських заходів, фестивалів, конкурсів, обрядових свят.
А саме:
– Віче з нагоди 103-ої річниці від дня народження С.Бандери,
– Урочиста церемонія встановлення Різдвяного дідуха,
– Різдвяне дійство «Колядує Дрогобич»,
– Спільний концерт зразкового ансамблю танцю «Верховинка» та зразкового ансамблю танцю «Лада» (м. Рівне),
– Новорічні посівання,
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» та зразкового ансамблю танцю «Верховинка» у гала-концерті фестивалю «Різдвяні канікули»,
– Участь народного просвітницького колективу «Ровесник» у фестивалі фольклорного мистецтва «Ой, радуйся, земле»,
– Свято Водохреща,
– Фестиваль різдвяного хорового співу «Колядує Франкове Підгір’я»,
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у відкритих змаганнях «Чемпіонат західної України»,
– Продовження фестивалю різдвяного хорового співу «Колядує Франкове Підгір’я»,
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у конкурсі «Різдвяна заметіль» (м. Стрий),
– Участь народного ансамблю скрипалів у концерті «Свято коляди»:
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у концерті до Дня Св. Валентина,
– Віче-реквієм, приурочене 23-ій річниці виводу радянських військ з республіки Афганістан,
– Урочиста академія та святковий концерт з нагоди Дня захисника Вітчизни,
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у концерті з нагоди Дня Св. Валентина (м. Cтебник);
– Виступ зразкового ансамблю танцю «Верховинка» на конкурсі читців з нагоди 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка,
– Концерт зразкового ансамблю танцю «Верховинка» з нагоди Міжнародного Дня жінки,
– Концерт народного ансамблю бального танцю «Оксамит» з нагоди Міжнародного Дня жінки,
– Урочиста академія «Лети ж, моя доле» з нагоди 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка,
– Вистава народного театру імені Лесі Українки «Стіна» до 199-ої річниці від дня народження Т.Шевченка;
– Участь народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у Всеукраїнських відкритих змаганнях зі спортивного танцю «Орхідея» (м. Івано-Франківськ); «Рондо-35», у програмі «Обдаровані діти Львівщини»(м. Львів); у чемпіонаті Львівської області (м. Львів),
– Урочистості з нагоди 23-ої річниці підняття Державного Прапора України над Дрогобицькою ратушею,
– Обласний огляд-конкурс хорових колективів, присвячений підготовці до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка та 110-ої річниці від дня народження М.Колеси,
– Відзначення 27-ої річниці Чорнобильської трагедії,
– Фестиваль «Велика гаївка»,
– Святковий концерт з нагоди дня Матері,
– Урочистості та вистава народного театру імені Лесі Українки «Такі прості історії» з нагоди Дня працівника культури та майстрів народного мистецтва,
– Літературно-музична композиція «Не забудьте пом’янути» з нагоди 152-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні,
– Міжнародний фестиваль «Ми діти твої, Україно»;
– Участь зразкового ансамблю танцю «Верховинка» в урочистостях з нагоди свята випускників;
– Звітний концерт зразкового ансамблю танцю «Верховинка»;
– Звітний концерт народного ансамблю бального танцю «Оксамит»;
– Урочистості та святковий концерт з нагоди Дня медичного працівника;
– Урочиста академія «Один Господь, одна віра, одне Хрещення»
з нагоди Року віри, 1025-ліття Хрещення Руси-України та 20-ліття створення Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ;
– Відкриття музею «Тюрма на Стрийській»;
– Віче з нагоди 72 -ої річниці від дня проголошення Акту відновлення Української Держави;
– Урочисте віче та святковий концерт з нагоди Дня Конституції України;
– Скорботне віче до 22-ої річниці перепоховання жертв НКВД та політичних репресій;
– Святковий концерт з нагоди Дня військової частини А-1108;
– Концерти зразкового ансамблю танцю «Верховинка» на «Дні Гостіно» у Польщі;
– Свято меду;
– Дитячо-юнацький фестиваль української пісні «Дивосвіт»;
– Урочисте віче з нагоди Дня міста Дрогобича;
– Концерт камерної музики у дворику Ратуші;
– Участь зразкового ансамблю танцю «Верховинка» у святковому концерті з нагоди Дня вчителя;
– Участь народного театру імені Лесі Українки у обласному огляді-конкурсі театральних колективів «Театральне Надбужжя»;
– Урочисте віче з нагоди 71-ої річниці УПА;
– Тематичний вечір «Славою овіяні» з нагоди 71-ої річниці УПА;
– Участь народного ансамблю танцю «Оксамит» у змаганнях з бальних танців (м.Трускавець);
– Участь народного ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії» у концерті з нагоди вшанування пам’яті Володимира Баб’яка;
– Концерт з нагоди відкриття майданчика у парку відпочинку;
– Урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівника соціальної сфери;
– Гала-концерт «Сурми звитяги» з нагоди 95-ої річниці ЗУНР;
– Участь народного ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії» у обласному конкурсі камерних ансамблів;
– Віче-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій;
– Спільний концерт зразкового ансамблю танцю «Верховинка» та зразкового ансамблю танцю «Лада» (м. Рівне);
– Урочистості та святковий концерт з нагоди Дня інваліда;
– Театралізована програма народного театру імені Лесі Українки «Ой, хто, хто Миколая любить»;
– Участь зразкового ансамблю танцю «Верховинка» у концерті з нагоди відзначення свята Св. Миколая товариства дітей-інвалідів «Надія»;
– Участь зразкового ансамблю танцю «Верховинка» та народного ансамблю бального танцю «Оксамит» у обласному фестивалі «Різдвяні канікули»;
– Новорічний бал народного ансамблю бального танцю «Оксамит» та ін.
Досягнення
творчих колективів Народного дому ім. І.Франка
Народний ансамбль бального танцю «Оксамит»
– Дипломант та лауреат другої премії Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» (м. Львів);
– Лауреат танцювального конкурсу «Наше майбутнє» (м. Львів);
– Лауреат танцювальних змагань «Різдвяна заметіль» (м. Стрий);
– Два перші, друге і третє місця на Всеукраїнських відкритих змаганнях зі спортивного танцю «Орхідея» (м. Івано-Франківськ).
– Лауреат змагань зі спортивних бальних танців, які мали статус «Чемпіонату Львівської області» (СТОСТУ), (м. Львів, Палац «Романтик»).
– Дипломант бальних танців «Діадема» (м. Львів, спорткомплекс «Грація»).
Зразковий ансамбль танцю «Верховинка»
– Дипломант Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» (м. Львів).
– Дипломант УП-го обласного фестивалю гумору «Веселі копачі» (с. Луб’яни, Миколаївського району).
– Лауреат другої премії Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографії ім. П. Вірського.
Народний просвітницько-художній колектив «Ровесник»
– Лауреат обласного фестивалю «Ой, радуйся, земле» (м. Трускавець).
Народний ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії»
– Дипломант фестивалю «Колядує Франкове Підгір’я» (м. Дрогобич).
– Лауреат другої премії обласного фестивалю-конкурсу камерних
оркестрів «Осіння рапсодія» (м. Самбір).
Народний театр імені Лесі Українки
– Лауреат першої премії обласного огляду-конкурсу театральних колективів «Театральне Надбужжя» (м. Дрогобич).
Народний дім міста Стебника.
Кількість штатних працівників – 20 осіб, з них: 2 завідувачі філіями, 5 працівників – адміністративно-творчий персонал Народного дому, 13 – технічний персонал. Тут проведено близько 60 заходів, понад 50 вечорів відпочинку молоді.
Дрогобицька міська централізована бібліотечна система
У міській ЦБС, підпорядкованій відділу культури та мистецтв, функціонує 8 бібліотек .
Авторитет бібліотек сьогодні визначається якістю та багатством бібліотечних фондів, які є важливим культурним, освітнім та інформаційним ресурсом.
За рік до фондів бібліотек міської ЦБС надійшло 2074 книги на суму 53755 грн., з них 428 примірників на суму 15803 грн. з бюджетних коштів; за державними та обласними програмами 589 примірників на суму 28112 грн.
Фонди бібліотек поповнювались обов’язковим примірником продукції місцевих видавництв. Подарункова література від них склала за звітний період 212 примірників на суму 3441 грн. В рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» бібліотеки отримали в дар від користувачів 383 примірники книг на суму 4652 грн. Доброчинцями акції стали вчителі, підприємці та велика кількість постійних користувачів бібліотек. З інших джерел 101 примірник на суму 1746 грн.
Протягом періоду бібліотеки відвідало понад 18160 користувачів.
Один з основних аспектів діяльності бібліотек Дрогобицької ЦБС – їх просвітницька місія, мета якої підвищення повноти та оперативності задоволення інформаційних потреб користувачів.
Бібліотеки активно включилися у відзначення 200-річчя Тараса
Шевченка, провісника волі, поетичного виразника національного відродження, видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, геніального сина українського народу. В бібліотеках проведено тематичне розкриття фонду письменника та видань про нього: «Світова велич Кобзаря», «Творчість Шевченка – золота сторінка світової культури», «Духовний взірець нації». Підготовлена і випущена друкована продукція: «Шевченківський календар», «Кобзареве слово – крізь віки», «Нам треба голосу Тараса», «Пам’ятники Кобзареві в світі», «Пам’ятники Кобзареві на Дрогобиччині». В дитячих структурних підрозділах оголошений конкурс читачів дитячої творчості «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє». Номінація «Кращий малюнок до творів Кобзаря» поповнилася дитячими художніми роботами, які розміщені в читальній залі міської бібліотеки для дітей.
Традиційним у бібліотеках Дрогобицької МЦБС стало відзначення Днів Титанів Нації:
У день народження Івана Франка в циклі «Світочі Ураїни» бібліотечні працівники забезпечили високий рівень популяризації його творів та літератури про життя і творчість письменника. Про Великого Каменяра, який закликав нас «навчитися чути себе українцями», розповіли книжкові виставки – експозиції «Іван Франко – поет з відвагою борця», літературні мозаїки для дитячої читацької категорії «Його життя – вогонь і боротьба».
У серпні минуло сто років, як закінчився земний шлях славетної української поетеси Лесі Українки, ім’я якої в числі знакових постатей в історії України поруч з іменами Тараса Шевченка та Івана Франка. У день смерті найславнішої української поетеси в Центральній міській бібліотеці ім. В. Чорновола відбулася година пам’яті «Спадщина Лесі Українки – джерело творчого духу народу». Для читачів міської бібліотеки, для дітей була проведена літературна година «Поетичний світ Лесі Українки».
Належна увага приділялася і відзначенню дня народження В’ячеслава Чорновола, визначного політичного і державного діяча, ім’я якого носить бібліотека. До цієї знаменної дати Центральна міська бібліотека спільно з представниками Молодого Народного Руху провели історичну годину-спомин «Вічний вогонь його душі». Бібліотекарі провели екскурс по духовній і політичній спадщині Героя України.
Соціокультурна діяльність бібліотек здійснювалась у напрямі популяризації історії, культури, мистецтва, кращих зразків художньої книги.
Про події української історії читачам розповіли книжкові виставки, бібліографічні огляди видань, інформаційні години. День незалежності України бібліотеки зустріли відкритими книжковими виставками «Миті історії української незалежності», годинами інформації «Краса і велич символів державних» ( до Дня Державного прапора України), літературно-музичною композицією у Центральній бібліотеці «Українська Повстанська Армія: слід в історії», літературними годинами «Голодомор в літературних творах».
Традиційно в бібліотеках відзначався День міста. Історична та культурна спадщина Дрогобича висвітлювалась у виставках – експозиціях «Місто моє окраса України – це часточка моєї Батьківщини», краєзнавчих читаннях «Мій рідний край – життя мого перлина», оглядах видань – «Подорожі» сторінками історії Дрогобича «Тут кожен камінь береже печать віків». Про видатних людей нашого міста розповіли експрес – інформації серії «Краяни» «Родом з нашого краю».
Інформацію про діяльність Центральної міської бібліотеки ім. В. Чорновола всі бажаючі отримували на сайті та блозі бібліотеки. Всі новини про свою роботу через блоги висвітлюють також міська бібліотека для дітей та бібліотека – філіал №1.
Музей «Дрогобиччина».
Фонди:
1. Заінвентаризовано нових надходжень – 656 од.зб.
2. Відреставровано 10 ікон:
• Стефан Медицький «Марія Сніжна», 17 ст.;
• врата «Древо Єсея», 18 ст.;
• «Розп’яття а Пристоячими», 17 ст.;
• скульптура «Ангел» (2 од.зб.), 17 ст.;
• ікона «Апостоли», 18 ст.;
• врата «Христос Вседержитель / Покров», 1841р.;
• панно «Поклоніння китайському покровителю» за мотивами китайського живопису, 19 ст.;
• празничкові ікони «Успіння Богородиці» та «Усікновення голови Іоана Предтечі», 17 ст. (с.Почаєвичі).
3. В процесі реставрації 10 робіт, які знаходяться у ННДРЦ України та у Львівській філії ННДРЦУ.
4. Проведена звірка наявності предметів «Дорогоцінні метали» з обліково-фондовою документацією.
5. Взяли участь у:
• Всеукраїнському міжмузейному виставковому проекті «Велике і Величне» у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
• виставці «Минуле, врятоване для майбутнього: відродження святинь національного історико-культурного надбання» у Національному музеї Т.Шевченка.
• виставці «Відроджені святині православ’я» у Національному заповіднику «Софія Київська».
6. Відкриті виставки:
• «Франкіана», присвячена річниці смерті І.Франка.
• документально-мистецька виставка «Автор образків «Галицької Каліфорнії», присвячена 165-річниці з Дня народження Стефана Коваліва, письменника, педагога, громадського діяча.
• виставка-лекція «Книга від найдавніших часів до сьогодення» (кін. 16 – поч. 20 ст.) з фондів музею в бібліотеці ДДПУ ім. І.Франка.
Відділ європейського мистецтва:
Відкрито 20 виставок, з яких найбільш значимі:
• Виставка творчих робіт Дарії Цимейко. Дерево, скульптура.
• Персональна виставка Валерія Євстифєєва (м.Борислав). Живопис.
• Персональна виставка Віталія Внукова «Градація». Живопис, колаж, скульптура.
• Персональна виставка лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска «Шевченкіана». Живопис та інші.
У відділі сакрального мистецтва проведено тематичні екскурсії на теми:
• «Різдвяна тематика у стінописі та іконописі церкви Св. Юра».
• «Іконопис Дрогобича у 17-18 ст.».
• «Іконопис о.В.Глібкевича».
• «Іконописці давнього Дрогобича».
• «Страсті Господні в іконописі».
• «Св. апостоли Петро і Павло».
• «Чудотворна ікона Стефана Медицького «Богородиця Сніжна».
• «Іван Хреститель – Ангел Пустелі».
• «Іконографія Покрови».
• «Щоденні молитви».
• «Іконографія сюжету Архангел Михаїл у колекції музею «Дрогобиччина» та інші. Всього близько 30-ти.
У відділі природи:
1. Перекладено 7 польськомовних та німецькомовних орнітологічних праць Станіслава Петруського, опубліковано чимало наукових статей.
У відділі історії:
1. Написано тематичні екскурсії:
• «Розвиток сільського господарства на Прикарпатті у 18 – поч. 20 ст.».
• «Юрій Дрогобич – вчений середньовіччя».
2. Розроблено текст оглядової екскурсії по місту «Історичні та архітектурні пам’ятки Дрогобича».
3. Доповнено новими матеріалами та розроблено новий анотаційний матеріал по експозиційних розділах:
• Організовано пересувні виставки «Репресії більшовицького режиму на західноукраїнських землях у 1939-41 р.р.». «Голодомор 1932-33 р.р. – геноцид українського народу».
5. Облаштовано Меморіальний музей «Тюрма на Стрийській» на території колишньої тюрми-катівні.
6. Написано текст екскурсії та підготовлено флаєри «Музей «Тюрма на Стрийській».
7. Підготовлено матеріал для документального фільму «Тюрма на Стрийській».
У відділі пам’яток дерев’яної архітектури проведено
1. Виставки живопису художників України «Плащ Юра – 2».
2. Святочне Богослужіння з літургією, приурочене до храмового празника церкви ВЧХ.
Організовано тематичні екскурсії:
• «Образ Св. Степана в розписах церкви Св.Юра».
• «Різдвяна тематика у стінописі та іконописі церкви Св. Юра».
• «Іконостас церкви Св. Юра і церкви Введеніє в храм Пресвятої Богородиці Степана Медицького 17 ст.».
• «Стінопис бабинця церкви Св.Юра» та інші.
Інформаційно-видавничий відділ підготував:
1. Видання тематичної брошури до виставки «Реставрація ікони «Марія Сніжна» (реставратор Л.Скоп).
2. Виставка «Дрогобич у стародавніх листівках» з приватної колекції Володимира Садового.
3. Налагодив співпрацю музею «Дрогобиччина» з ЛНАМ для створення постійно діючої музейної експозиції на території сіль заводу «Історія солеваріння у Дрогобичі» у рамках дипломного проекту випускників академії під керівництвом П.В. Братівника

Відділ сім’ї, молоді та туризму

Відділ сімї, молоді та туризму виконував покладені завдання за напрямками:
– Молодіжна політика,
– Підготовка пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня України»,
– Співпраця із молодіжними громадськими організаціями,
– Дозвілля молоді. Загальноміські заходи (конкурси, фестивалі),
– Туризм,
– Оздоровлення дітей та молоді,
– Робота із багатодітними сім’ями( видача та продовження посвідчень, оновлення бази даних),
– Запобігання насиллю в сім’ї ( робота координаційних рад ,реєстрація випадків чинення насилля, скерування на корекційні програми),
– Гендерна політика та запобігання торгівлею людьми,
– Молодіжне житлове кредитування,
– Патріотичне виховання молоді,
Проведено 56 загальноміських заходів. Витрачено 15 500 грн. Взято участь у 5 обласних заходах та 5 Всеукраїнських (за кошти меценатів та батьків).
До складу відділу входять: начальник відділу, три головних спеціалісти, сектор патріотичного виховання (2 особи). Протягом звітного періоду відділ сім’ї, молоді та туризму в напрямку «Молодіжна політика» провів загальноміські заходи:
26 січня 2013 року (РК Франкова земля) – тематична радіопередача за участю представників «Школи лідера» на тему: «У думці – знову тліє – бій у Крутах…) – 7 осіб
22 січня 2013 року (каб. 31) – засідання молодіжної ради за круглим столом на тему: «Безсмертна слава Крутів» – 50 осіб
29 січня 2013 року (Народний дім ім. І.Франка) – літературно-музична композиція «Крути! Крути! Мужність і посвята» – 450 осіб
27 січня 2013 року (за визначеним маршрутом) – лампадкова хода до пам’ятного знаку «Борцям за волю України» – 100 осіб
18 лютого 2013 року – загальноміський конкурс поезії з нагоди 110-ої річниці від дня народження Наталії Забілої. Конкурс був проведений повністю за кошти спонсорів.
12 березня 2013 року – зустріч Молодіжного парламенту із представниками БФ «Карітас» – 50 осіб
Березень-квітень – підготовка до проведення загальноміського конкурсу «Ой на горі, на Маківці».
20 березня – зустріч з Народним артистом України Тарасом Петриненком для представників «Школи лідера» та учасників ГО міста.
01-26 квітня 2013 року – акція «Великодні передзвони».
15-20 квітня 2013 року – участь у всеукраїнському Дні довкілля з представниками «Школи лідера» та МО. Висадка квітів біля пам’ятників Т.Шевченка та С.Бандери – 100 осіб.
25 квітня 2013 року – вечір-реквієм до 27-ї річниці Чорнобильської трагедії – 300 осіб.
20 травня 2013 року – перегляд вистави Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької «Шаріка» – 600 осіб.
26 червня 2013 року – круглий стіл з представниками «Школи лідера» на тему: ««Наркотики – соціальне зло» до Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом – 50 осіб.
28 червня 2013 року – презентація «Диво-птаха» в м. Дрогобичі (один з етапів підготовки до Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Парад вишиванок»).
28 червня 2013 року – концерт та дискотека до Дня молоді.
8 жовтня 2013 року – перегляд вистави Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької «Небилиці про Івана» – 500 осіб.
11 жовтня 2013 року – круглий стіл на тему: «УПА у боротьбі за українську державу: реальність та міфи» з представниками «Школи лідера» – 50 осіб.
07 листопада 2013 року – теренова гра «Листопадовий зрив» – 80 осіб.
12 грудня 2013 року – «Українські вечорниці» в Народному домі ім. І. Франка для представників «Школи лідера» та учасників ГО міста.
19 грудня 2013 року – учасники «Школи лідера» та Молодіжного парламенту роздавали подарунки до Дня Святого Миколая пацієнтам у дитячій міській лікарні.
За 2013 рік підготовлено та скеровано в ЛОДА 3 справи для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». 18-ти жінкам присвоєно це звання.
Була належна співпраця із молодіжними громадськими організаціями, завдяки якій 27 січня 2013 року (за визначеним маршрутом) відбулась лампадкова хода до пам’ятного знаку «Борцям за волю України» – 100 осіб; 15-20 квітня 2013 року взяли участь у всеукраїнському Дні довкілля з представниками «Школи лідера» та МО. Висадка квітів біля пам’ятників Т.Шевченка та С.Бандери – 100 осіб; 25 квітня 2013 року відбувся вечір-реквієм до 27-ї річниці Чорнобильської трагедії – 300 осіб.
Провели загальноміські заходи (конкурси, фестивалі):
21 лютого 2013 року – написання диктанту учнями ЗОШ мм.Дрогобича та Стебника з нагоди Міжнародного дня рідної мови
12 березня 2013 року – зустріч Молодіжного парламенту із представниками БФ «Карітас» – 50 осіб
01 червня 2013 року – зустріч міського голови з обдарованими дітьми, конкурс дитячого малюнку на асфальті, спортивні ігри та розваги з нагоди відзначення Міжнародного Дня захисту дітей.
28 червня 2013 року – презентація «Диво-птаха» в м.Дрогобич (один з етапів підготовки до Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Парад вишиванок»).
Святкування Дня молоді; святкування Дня міста.
А ще провели конкурси: поезії з нагоди 110-ої річниці від дня народження Наталії Забіли, малюнків за творами Т.Шевченка, до Дня Матері, загальноміський конкурс «Ой на горі, на Маківці», акцію «Великодні передзвони», фотовиставку «Дрогобич –інший погляд», конкурс-вікторину «Знай історію рідної держави», дитячі ігри та розваги (до Дня Незалежності України), теренову гру «Листопадовий зрив».
Відділ провів круглі столи для представників «Школи лідера» на теми: ««Наркотики – соціальне зло» до Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом, «Проблеми та перспективи студентської молоді в м.Дрогобичі».
Провели фестивалі: «Родовід» (з нагоди відзначення Міжнародного Дня сім”ї), «Дрогобицькі цибульники», «Дрогобицька ковбаса», «Свято Близнюків-2013»(до Дня міста).
Колектив відділу брав участь у всеукраїнських конкурсах:
«Писанкове дерево», «Дерево пам’яті”. У всі обласні і районні адміністрації України, міста та селища були надіслані листи, в яких містилася пропозиція українським ковалям приєднатися до спільної роботи над втіленням проекту “Дерево пам’яті”. Кована композиція у формі дерева з гілочками калини була встановлена біля музею-меморіалу, і на її металевих гілочках вмістили підсвічники для свічок та лампадок. Акція триває.
Також 24 серпня 2013 року брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Парад вишиванок»(м. Київ) .
Листопад 2013 року – громадський комітет пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні у 80-ті роковини трагедії ініціював загальнонаціональний проект «Послання співвітчизникам, які через 20 років вшановуватимуть 100-і роковини трагедії Голодомору (2033 році)». Громада міста Дрогобича взяла участь у даному проекті – 100 осіб. До музею відДрогобиччини було сформовано та передано «Послання пам’яті», яке було написане власноруч кожним із учасників даної акції.
В рамках стажування з питань діяльності Туристично-інформаційних центрів (м. Львів) 29-30 жовтня 2013 року було підготовлено проект картосхеми міста Дрогобича, яка буде видана за кошти спонсорів та надаватиметься туристам безкоштовно.
Проведено 52 екскурсії «Вежа ратуші» для гостей міста, туристів, учнів шкіл та навчальних закладів.
Скеровано листи–пропозиції щодо співпраці з містами-партнерами з Польщі та Хорватії.
Оздоровлення дітей та молоді
За кошти із міського бюджету у 2013 році скеровано на відпочинок та оздоровлення 1601 ос. ( у 2012 році – 1502 ос.). 54 особи за кошти із державного бюджету, 133 особи за кошти із обласного бюджету ( у 2012 році – 117 ос.).
За кошти Фонду соцстраху влітку 2013 року скеровано на оздоровлення та відпочинок 35 осіб (у 2012 році – 45 ос.).
Всього скеровано на відпочинок та оздоровлення за кошти із державного, обласного та міського бюджетів 1793 особи (23%).
На загал у 2013 році охоплено відпочинком та оздоровленням 4279 ос. (55%),
Відділ провів чотири засідання Координаційної ради з питань гендерної політики. У навчальних закладах міста проводилися тренінги, семінари, «гендерні студії» за участю спеціалістів Гендерного ресурсного центру.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про захист суспільної моралі», рішення сесії Львівської обласної ради від 10.04.2009 за № 865 «Про дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі на території Львівської області» виконком Дрогобицької міської ради затвердив рішення від 17.02.2011 за № 71 «Про заходи щодо недопущення порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі», а також створив комісію з контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту суспільної моралі і затверджено її склад.
На виконання рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі від 31.01.2013 за № 33), під час якого розглядалося питання щодо використання неповнолітніми комп’ютерних ігор, які містять елементи насильства та жорстокості, негативно впливають на поведінку дітей, ВСМіТ підготовлено і надіслано листи керівникам навчальних закладів з проханням доручити класним керівникам під час проведення батьківських зборів ознайомити батьків з небезпекою, яку несуть такі комп’ютерні ігри, та рекомендувати батькам заблоковувати доступ до сайту в режимі он-лайн. Додано інформаційну довідку, яку можна використати під час проведення зборів, та адреси відповідних програм.
У напрямку роботи з багатодітними сім’ями:
У 2013 році в мм.Дрогобичі та Стебнику нараховувалось 616 багатодітних сімей, у яких виховуються 1904 дітей, зокрема:
– 585 сімей, де виховується троє дітей;
– 43 сім’ї – 4 дітей;
– 17 сімей – 5 дітей;
– 2 сім’ї – 6 дітей;
– 1 сім’я – 8 дітей.
У 2013 році видано 116 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 258 посвідчень дітей з багатодітної сім’ї. У 2012 р. було видано 95 батьківських та 183 посвідчення дітей з багатодітної сім’ї.
Відповідно до Обласної програми з покращення соціального захисту багатодітних сімей, які проживають на території Львівської області та розпорядження голови ЛОДА №735/0/5-13 від 21 жовтня 2013 року міському бюджету м.Дрогобича була надана субвенція в розмірі 11 992,50 грн. на придбання навчального приладдя та шкільного інвентарю дітям із багатодітних сімей, де виховується 4 і більше дітей шкільного віку і тих, які знаходяться на утриманні батьків під час навчання у вищих навчальних закладах.
17 грудня 2013 року до Дня Святого Миколая було вручено 195 комплектів шкільного інвентаря та навчального приладдя (з розрахунку 61,5 грн. на одну дитину).
Підготовлено програми на 2014 рік:
– Розвиток туризму в місті Дрогобичі на 2014-2016 роки
– Розвиток молодіжного руху в м. Дрогобичі на 2014-2015 роки

Дрогобицький міський центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – спеціальний заклад, що надає соціальні послуги і забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, на який покладено виконання державних, галузевих та місцевих програм, пов’язаних із соціальною підтримкою різних категорій населення.
На виконання Державної програми «Соціальна підтримка сім’ї» та наказу «Про затвердження Примірного галузевого стандарту надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах» пріоритетним напрямком роботи ДМЦСССДМ є соціальна підтримка сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, та попередження раннього соціального сирітства. З цією метою відповідно до соціальних ініціатив Президента України та Постанови Кабінету Міністрів України Про покращення надання соціальних послуг уразливим групам населення та раннє виявлення сімей в складних життєвих обставинах в штат ДМЦСССДМ введені фахівці із соціальної роботи, основним завданням яких є раннє виявлення, попередження та супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Фахівці із соціальної роботи проводять соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, через їх виявлення, облік та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення необхідності соціального супроводу.
Станом на кінець 2013 року згідно з статистичними даними у мм. Дрогобичі та Стебнику зареєстровано 97927 населення, в тому числі 30602 сім’ї. За 2013р. фахівцями із соціальної роботи ДМЦСССДМ здійснено 4500 первинних візитів у сім’ї, що складає 14,7% від загальної чисельності сімей. Під соціальним супроводом перебувало 765 сімей, в яких виховується 1050 дітей. Також фахівці із соціальної роботи працювали із 480 особами соціальних категорій.

Сім’ї, охоплені соціальним супроводом, поділяються на такі категорії: сім’ї, де є проблеми інвалідності – 184 сім’ї, алкогольної і наркотичної залежностей – 31 сім’я, насилля – 69 сімей, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 122 сім’ї, прийомні та опікунські сім’ї – 92 сім’ї особи, що перебувають чи звільнилися з місць позбавлення волі або відбувають покарання без позбавлення волі – 99, проживання за межею бідності – 92, інші – 76 сімей.

В ході здійснення соціального супроводу фахівці надавали педагогічні, юридичні, соціально-економічні, психологічні, соціально-медичні та інформаційні послуги. Основний акцент покладено на відновлення та вироблення документів, вирішення житлово-побутових проблем, надання гуманітарної та матеріальної допомоги, залучення до соціальної активності, а передовсім проведення заходів щодо боротьби із проблемою алкогольної і наркотичної залежностей та насилля в сім’ях.
З метою підтримки зазначених категорії сімей спільно з громадськими організаціями, благодійними фондами та церквою проведено 10 акцій: «Допоможи родині», «Подаруймо дитині сім’ю», «Миколай у кожен дім», «Великодній кошик», «Ялинка бажань», «Фабрика св. Миколая», «Подаруй добро», в ході яких сім’ям надано речову допомогу одягом, продуктами харчування, миючими засобами, дітям – солодкі подарунки, іграшки, книги, шкільне приладдя. В рамках даних акцій допомогу отримали близько 1000 сімей соціальних категорій.
Для сімей та дітей, які перебували під соціальним супроводом, діяла Програма, відповідно до якої спеціалістами щотижнево проводились арт-терапевтичні та соціалізуючі заходи. Окрім цього, проводились тематичні майстер-класи, такі як: майстер-клас «Весела писанка», майстер-клас «Чудо лялька» із виготовлення ляльки мотанки, майстер-клас «Різдвяна листівка». Психологами ДМЦСССДМ проводились заняття «Готуймося до школи» для дітей із сімей, що перебували під соціальним супроводом. Вперше до Дня міста фахівцями проведено святковий захід «Парад казкових героїв» (охоплено 500 дітей).
Фахівці Центру охопили соціальними послугами усіх сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування міст Дрогобича та Стебника.
Щодо проблеми інвалідності у м. Дрогобичі, станом на кінець 2013р. зареєстровано 331 сім’ю, в яких виховуються діти із функціональними обмеженнями, 751 сім’ю, в яких є молоді люди (віком до 35р.) із інвалідністю та 243 сім’ї в яких батьки мають інвалідність.
Фахівці із соціальної роботи здійснили візити більш як до 60% молодих осіб, а також сімей, де є діти з особливими потребами, про що складено акти соціального інспектування. В ході цих візитів виявлено, що родини, яких торкнулася проблема інвалідності в переважній більшості перебувають у складних життєвих обставинах. Неврегульованою залишається проблема із непристосованістю громадського транспорту для перевезення інвалідів. Серед проблем соціального та психологічного характеру варто виділити проблему стигматизації, соціально ізоляції інвалідів, відсутність інклюзивності.
Впродовж 2013р. фахівцями із соціальної роботи проводились заходи щодо хоча б часткового вирішення вказаних проблем. Варто зауважити, що показник охопленості соціальним супроводом сімей з проблемою інвалідності у порівнянні із 2012р. збільшився у 13,5 разів.
З метою соціальної адаптації, розвитку комунікативних навиків, залучення до активного дозвілля дітей та молоді з особливими потребами проведено 48 заходів.
На виконання Програми «Соціальної адаптації осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі та звільнились із них, а також засуджених до альтернативних форм покарання» спеціалісти ДМЦСССДМ проводили соціальну роботу в ДВК-40 (тут відбуває покарання близько 1200 осіб). В рамках даної роботи проведено:
– 11 круглих столів,
– індивідуальні зустрічі з психологом та юристом,
– тренінги для вироблення навичок конструктивної поведінки у супільстіві та ресоціалізації «Перші кроки після звільнення»,
– 15 вечорів запитань та відповідей.
Фахівці ДМЦСССДМ здійснювали соціальний супровід осіб, що звільнились із місць позбавлення волі. Впродовж року надійшло 15 повідомлень з Департаменту виконання покарань про осіб, що звільнились із місць позбавлення волі. Усіх осіб взято під соціальний супровід та надано соціальні послуги.
У м. Дрогобичі офіційно зареєстровано 4 сім’ї, де виховуються діти із ВІЛ-інфекцією, а також більше 100 ВІЛ-інфікованих осіб.
На виконання Загальнодержавної Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД» на 2009-2013рр. спеціалістами ДМЦСССДМ проведено:
– 40 лекцій, бесід та тренінгів у навчальних закладах мм. Дрогобича та Стебника на теми: «ВІЛ/СНІД – це стосується кожного», «Правда про ВІЛ/СНІД»,
– 10 радіопередач «Правда про ВІЛ/СНІД»,
– Акції «Зупинимо СНІД разом» до Міжнародного дня боротьби із ВІЛ/СНІД та Міжнародного Дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІД.
Нещодавно ДМЦСССДМ завершив спільний із Корпусом Миру проект «Молодь на планеті здоров’я». В рамках проекту проведено тренінги щодо профілактики ВІЛ/СНІД та пропаганди здорового способу життя для студентів середньо-спеціальних навчальних закладів. На завершення проекту проведено творчий захід за участю спортивних клубів та молодіжних колективів Дрогобича з метою популяризації здорового способу життя. ДМЦСССДМ підписано угоду про співпрацю із Корпусом Миру, що передбачає подальшу спільну працю у напрямку профілактики.
На виконання програм «Профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі», «Репродуктивне здоров’я нації» фахівцями ДМЦСССДМ у звітному періоді проведено 510 заходів та акцій, зокрема, тренінги, лекції та ігротеки. Серед вказаних заходів варто виділити: «Солодкий день без тютюну» (мета: профілактика тютюнопаління), «День психічного здоров’я» (мета: збільшення рівня поінформованості дітей та молоді щодо збереження психічного здоров’я), «16 днів проти насилля» (мета: профілактика насилля), тренінгові заняття «Торгівля людьми – сучасне рабство» – 15 тренінгів, лекторії «Стоп туберкульозу» – 10 лекцій, бесіди з елементами тренінгу «Що таке справжнє кохання?» – 12 занять, «Збережи життя!» профілактика абортів – (9 семінарів), відеолекторії «Захистимо життя дитини!» (збереження репродуктивного здоров’я молоді) – 7 лекцій.
Цього року ДМЦСССДМ на виконання рішення виконкому вперше реалізовувалась Програма літнього дозвілля для дітей «За крок від дому». До програми залучили дітей, які не покидають місто у період канікул 2013р. В рамках Програми діяло 6 ігрових майданчиків у визначених мікрорайонах міста: біля ЗОШ №2, ЗОШ №5, ЗОШ №10, ЗОШ №16, ЗОШ №17 та ДДТЗПДІ «Надія».
Для забезпечення проведення на належному рівні соціальної роботи, запобіганню професійним ризикам ДМЦСССД організував навчання соціальних працівників. За звітний період фахівці із соціальної роботи взяли участь у 36 тренінгах та семінарах із соціальної тематики.
Робота ДМЦСССДМ відзначена на загальнодержавному рівні – подякою Міністерства соціальної політики та на обласному рівні – грамотою голови облдержадміністрації.

Відділ – служба у справах дітей
виконавчого комітету Дрогобицької міської ради
Станом на 01.01.2013 року у містах Дрогобичі та Стебнику за статистичними даними проживало 16 655 дітей віком до 18 років.
Рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 16.02.2011 р. № 124 відділу – службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради надано статус юридичної особи. 21 квітня 2011 р. проведено державну реєстрацію відділу – служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради в управлінні статистики у Дрогобицькому районі. У відділі працює 4 особи.
На обліку відділу – служби у справах дітей станом на грудень 2013 р. перебуває 95 дітей з числа дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без батьківського піклування, з них:
– дітей – сиріт – 37,
– дітей, позбавлених батьківського піклування – 56,
– дітей, які залишилися без батьківського піклування – 2,
– неповнолітніх, які виховуються у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах – 40,
Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
– 74 дітей – перебувають під опікою (піклуванням) громадян,
– 5 дітей виховується у прийомних сім’ях,
– 14 дітей перебувають у державних дитячих закладах на повному державному забезпеченні,
– 2 дітей влаштовані у сім’ї родичів, знайомих.
Протягом 2013 р. відділ-служба у справах дітей надав понад 275 консультацій з питань захисту прав дітей тощо, провів понад 24 профілактичні бесіди з батьками та неповнолітніми.
На території м. Дрогобича функціонують 5 прийомних сімей, в яких виховуються 6 дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У 2013 р. створено дві прийомні сім’ї, в які влаштовано 3 дітей, 2 з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, 1-а дитина з числа дітей сиріт. Відділ – служба у справах дітей спільно з Дрогобицьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює постійний контроль та супровід зазначених сімей. Порушень прав дітей під час перевірок не виявлено. Крім того, на засіданні Комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі Дрогобицької міської ради 12 вересня 2013 р. було заслухано звіт відділу – служби у справах дітей за 2013 р. про стан виховання, утримання та розвитку прийомної дитини Влас Олени Константинівни, 02.05.2003 р.н., яка виховується у прийомній сім’ї Сичевської Оксани Анатоліївни.
У 2013 році у містах Дрогобичі та Стебнику виявлено 17 дітей, які залишилися без батьківського піклування. З них 15 дітям надано статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 дітей влаштовано під опіку (піклування) у сім’ї громадян, 5 дітей у заклади МОЗ та дитячий будинок «Оранта», ще на одну дитину готуються відповідні документи для призначення їй опікуна.
Станом на грудень 2013 р. на місцевому обліку відділу – служби у справах дітей перебуває 15 дітей, які підлягають усиновленню та 4 кандидати в усиновлювачі. Протягом 2013 р. місцевими кандидатами в усиновлювачі усиновлено одну дитину. Крім того, відділ – служба у справах дітей підготував документи на 2-х кандидатів в усиновлювачі та взяв участь у засіданнях Дрогобицького міськрайонного суду щодо внутрішньосімейного усиновлення.
Представники відділу – служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради протягом 2013 р. брали участь у 50 засіданнях Дрогобицького міськрайонного суду та Апеляційного суду Львівської області з питань захисту прав дітей.
У 2013 році здійснено понад 160 обстежень житлово-побутових умов дітей –сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Відділ-служба у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради спільно з відділом сім’ї, молоді та туризму відділенням кримінальної міліції у справах дітей Дрогобицького МВ ГУМВСУ, відділом освіти організовує та проводить міські оперативно-профілактичні рейди «Урок», «Діти вулиці», «Нічне місто» з метою виявлення дітей, які не відвідують навчальні заклади, перебувають у навчальний час у комп’ютерних клубах, «інтернет-клубах», здійснює контроль за дотриманням правопорядку та етичних норм в громадських місцях стосовно дітей тощо. Торік проведено 14 таких рейдів.
За сприянням відділу-служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради 2 дітей-сиріт прийняли спадщину за законом після смерті батьків, одна дитина-сирота на основі договору-дарування отримала у власність будинок та земельну ділянку, інша –квартиру.
Відділ – служба у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради протягом 2013 р. забезпечував підготовку матеріалів на Комісію з питань захисту прав дитини та виконком. Протягом 2013 року проведено 14 засідань Комісії з питань захисту прав дитини. За результатами засідань комісій підготовлено 24 рішення виконкому, окрім того, підготовлено більше 10 розпоряджень міського голови.
25 жовтня 2013 року сесією Дрогобицької міської ради прийнята програма забезпечення житлом дітей –сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2013 – 2015 роки, яка розроблена відділом – службою у справах дітей спільно з відділом містобудування та архітектури. Передбачається, що четверо дітей, позбавлених батьківського піклування, будуть забезпечені житлом.
11 грудня у рамках святкування Дня Св. Миколая діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування за ініціативою відділу-служби у справах дітей отримали подарунки від американської громадської організації «Швидка допомога для дітей». Протягом другої половини грудня у рамках новорічно-різдвяних свят Дрогобицька громадська організація «Спілка Української Молоді» спільно із відділом-службою у справах дітей виділила подарунки для дітей –сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
У відділі – службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради функціонує Єдина інформаційно-аналітична система ЄІАС «Діти». Інформація щодо дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, кандидатів в усиновлювачі службою систематично вноситься у ЄІАС «Діти».

Відділ освіти виконавчих
органів Дрогобицької міської ради

В містах Дрогобича та Стебника забезпечується можливість здобуття якісної освіти, в усіх закладах освіти поліпшується методична та матеріальна база згідно з сучасними вимогами організації навчально-виховного процесу. Функціонує 20 навчально-виховних закладів, з яких 14 загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів, педагогічний ліцей ІІІ ступеня та гімназія ІІ –ІІІ ступеня, дві загальноосвітніх школи І –ІІ ступенів, одна загальноосвітня школа І ступеня, якими охоплено 9234 учні та одна вечірня (змінна) школа з кількістю учнів -168 . Мережа загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2013 навчальний рік становить 376 класів, при плановій мережі –– 379, а саме:
• 1-4 их класів –– 149, при плановій мережі – 151 ;
• 5-9 – их класів –– 176, при плановій мережі – 176;
• 10-11 класів ––51, при плановій мережі – 52.
Скорочення кількості 10-их класів спричинено тим, що частина випускників 9-их класів, які планували навчатись у школах, поступили на навчання у середньо – спеціальні навчальні заклади.
У ЗОШ №13, яка є школою І ступеня, створено 2 класи – комплекти : (1-ий клас – 4 учні та 3-ій клас – 7 учнів) та клас – комплект: (2-ий клас – 8 учнів та 4 ий клас – 9 учнів), а також створено 1 клас – комплект у ЗОШ № 3 та ЗОШ № 8.
У навчальному році середня наповнюваність класів становить 24,56 учнів.
У м. Стебнику знаходиться 5 загальноосвітніх шкіл, які фінансуються з бюджету м. Дрогобича, в яких функціонує 72 класи та навчається 1678 учнів, середня наповнюваність учнів у класах загальноосвітніх шкіл м. Стебника становить 23,31 учня на клас.
Проведено 140 засідань міських методичних об’єднань (ММО) вчителів, 29 семінарів-практикумів, 7 засідань ШППД, 2 засідання «Школи психолога», 2 засідання «Школа молодого вчителя», 1 засідання «Школи молодого вихователя».
У 2013 н. р. чергову та позачергову атестацію пройшов 301 педагог. Присвоєно педагогічне звання «вчитель-методист» – 14 особам.
Лауреатами обласного туру конкурсу «Учитель року – 2013» стали Наталія Володимирівна Антоник та Андрій Степанович Юрків.
Вчитель християнської етики Дрогобицької гімназії Роман Іванович Кабацький зайняв ІІ місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2013».
Вихователь ДНЗ№11 Алла Бондаренко стала лауреатом обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року – 2013».
В березні 2013 року ММК проведено міське свято вшанування переможців обласного туру всеукраїнських конкурсів «Вчитель року-2013» та «Класний керівник року».
В квітні 2013 року на базі Дрогобицької гімназії відбувся обласний семінар методистів Р(М)МК, які здійснюють науково-методичний супровід викладання хімії, на тему: «Шляхи модернізації навчання хімії з використанням сучасних технологій. Робота із обдарованими дітьми».
Під керівництвом керівника міського методичного об’єднання учителів фізичної культури Володимира Івановича Даниляка ряд загальноосвітніх навчальних закладів міста (№4, №7, №10, №11, №15, №16) залучено до реалізації Проекту “Fair Play – Чесна Гра! ” .
Стебницька спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 7 – лауреат Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе» серед дитячих колективів у категорії «соціальний проект».
Розпочав роботу сайт відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради – www.osvita-drogobych.com.
19-25 квітня 2013 року у Львові та Дрогобичі під егідою організації EVZ – Erinnerung-Verantwortung-Zukunft (Пам’ять – Відповідальність – Майбутнє) пройшла чергова зустріч учасників тринаціонального проекту «Ми плекаємо свободу». Учні Людвігс-гімназії із Заарбрюкена (Німеччина), ліцею № 1 із Жешува (Польща) та спеціалізованої школи №2 м. Дрогобича досліджували роль визвольних пісень в історії трьох народів на шляху до свободи і незалежності.
В рамках Міжнародного проекту у Дрогобицькій спеціалізованій школі 1-3 ступенів № 2 м.Дрогобича вперше відбулися молодіжні регіональні дебати «Молодь світу дебатує», організовані за підтримки європейських структур – Гете-Інституту, Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань освіти за кордоном.
В червні 2013 року відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради приймав польську делегацію учителів-методистів та керівників осередків удосконалення вчителів.
53 учні ЗНЗ стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Протягом січня – лютого 2013 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, в якому учні навчальних закладів міста зайняли 20 призових місць: 6 перших, 4 других, 10 третіх. 14 призерів підготував педагогічний ліцей, по одному призеру- ЗОШ №1, 7, 15, 2, гімназія.
Три учні ЗНЗ міста Дрогобича стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН.
Протягом жовтня 2013 року проведено І етап, а в листопаді-грудні – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Протягом листопада – грудня 2013 року проведено Всеукраїнський моніторинг якості знань загальної середньої освіти у 5, 10 класах ЗНЗ мм. Дрогобича та Стебника.
В червні 2013 року проводилось зовнішнє незалежне оцінювання учнів, 664 учні склали тестування позитивно, 70 учнів закінчили з відзнакою, з них: 51 золота медаль, 19 срібних.
Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти та підвищення ефективності системи освіти в школах збільшується кількість комп’ютерних класів. На даний час створено 17 комп’ютерних класів з кількістю комп’ютерів у них – 188. Уроки інформатики проводяться у 9 -11 класах, де навчається 2043 учні, а також з 2013-2014 н.р. запроваджено в 2-их та 5-их класах предмет інформатики та обов′язкове вивчення іноземної мови , згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про типові навчальні плани».
У пришкільних таборах загальноосвітніх навчальних закладів упродовж червня 2013 року оздоровлено 1500 учнів. На базі оздоровчого табору « Зірниця» у м. Моршині оздоровлено 100 осіб пільгових категорій дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.
В мм. Дрогобичі та Стебнику функціонує 16 дошкільних закладів, де відкрито 124 групи, які відвідують 2608 дітей. З 15 травня 2013 року на виконання статті 3 Закону України ″ Про дошкільну освіту″ Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період 2017 року та рішення виконавчого комітету від 17 квітня 2013 року № 73 за рахунок субвенції відкрито додаткову групу в ДНЗ № 13 «Казка», а також згідно з рішенням виконавчого комітету ДМР № 51 від 21.03.2013 р. реорганізовано групу загального розвитку в групу компенсуючого типу для належних умов навчання та виховання дітей із затримкою психічного розвитку в м.Стебнику у ДНЗ № 26 «Калинка».
Для надання допомоги сім’ям, які потребують соціального захисту, в м.Дрогобичі функціонує дитячий будинок «Оранта», де проживає і виховується 19 дітей, які у літній період минулого року відпочивали та оздоровлювались у м.Моршині .
Поновлено банк даних про дітей пільгових категорій. У 2013р. в школах мм. Дрогобича та Стебника навчалось 17 дітей-сиріт, 31 дитина, позбавлена батьківського піклування; 131 дитина-інвалід, 32 дітей, які мають статус постраждалих у Чорнобильській катастрофі; 849 дітей з багатодітних сімей, та 785 дітей з неповних сімей.
Протягом року 22 дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку, навчались у школах за індивідуальною формою. Всього індивідуальним навчанням було охоплено 43 дітей.
13 дітям-сиротам, яким виповнилось 18 років, було виплачено допомогу в розмірі 1 810 грн.
У 2013 році проведено державну експертизу ДНЗ №24, 26, 28, ЗОШ № 14,17, БХЕТУМ, СЮТ; за результатами експертизи роботу цих навчальних закладів визнано на достатньому рівні.
Підготовлено міські програми «Обдарована молодь» і «Талановиті вчителі» «Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових атегорій»на 2013 рік, а також «Положення про персональні стипендії міського голови для обдарованих дітей мм. Дрогобича та Стебника».
Забезпечується фізичний розвиток дітей дитячо-юнацької спортивної школи, в якій знаходиться 880 учнів. В дрогобицькій ДЮСШ функціонує 71 група з таких видів спорту: баскетбол – 11 груп, легка атлетика -15 груп, спортивна акробатика – 14 груп, теніс настільний – 4 групи, плавання -9 груп, футбол – 12 груп, шахи – 6 груп.
Для поліпшення умов навчання в загальноосвітніх школах, дошкільних та позашкільних закладах за 2013 рік проведено ряд ремонтних робіт, а саме: у ЗОШ № 17 – поточний ремонт приймальної на суму 4000 грн.; у Дрогобицькій гімназії – ремонт їдальні на суму 50000 грн; у ЗОШ №9 – поточний ремонт медичного кабінету та капітальний ремонт шкільної їдальні; у ЗОШ № 4 – капітальний ремонт туалетів на суму 80000 грн.та кап. ремонт паркетної підлоги коридору на суму 55000грн.; капітальний ремонт системи опалення у підвальному приміщенні ЗОШ № 5 на суму 60000 грн.; у ЗОШ № 2 проводиться капітальний ремонт актового залу на суму 260000 грн.; впроваджено енергозберігаючі заходи шляхом реконструкції в ДНЗ№ 11 на суму 93960 грн., з бюджету розвитку міста виділено 44510 грн. та 49450 грн. за рахунок субвенції з обласного бюджету .
Для підготовки закладів відділу освіти до початку нового навчального року та підготовки до осінньо-зимового періоду проведено поточний ремонт системи опалення у ЗОШ № 1,2,3,4,5,6,10,14,16,гімназії, ВСШ № 1, ДНЗ № 11,13,19, 20, 26, 27, 28 на суму 80000 грн. та проведено повірку теплових лічильників на суму 50000 грн.
Інститут розвитку міста Дрогобича разом з відділом освіти розробив та подав на конкурс мікропроектів Львівської обласної ради проекти з енергозбереження у сфері освіта (Програма проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2015 роки), з яких відібрано і виконано роботи за 4-ма мікропроектами:
– замінено вікон та дверей на енергозберігаючі в ДНЗ №11 м. Дрогобича на суму 98900 грн.,
– замінено вікон та дверей на енергозберігаючі в ДНЗ №12 м. Дрогобича на суму 120600 грн.,
– замінено вікон та дверей на енергозберігаючі в ДНЗ №27 м. Дрогобича на суму 135600 грн.,
– замінено вікон, дверей на енергозберігаючі та виконується утеплення фасаду в ДНЗ №28 м. Дрогобича на суму 123000 грн..

Відділ фізичної культури та спорту

В 2013 році відділ фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради організував, провів та взяв участь у більше, ніж півсотні різноманітних заходів, турнірів і змагань різних рівнів.
З них на особливу увагу заслуговують такі:
ХІ Міжнародний турнір з міні-футболу «КУБОК ЮРІЯ ДРОГОБИЧА» серед дітей та Х Міжнародний турнір з кікбоксингу «ВЕСНА ТАЙФУНА», присвячений 10-річчю ФСК «ТАЙФУН» та Року Івана Боберського, в яких взяли участь команди з нашого міста-побратима Лєгніци (Республіка Польща).
6-9 грудня 2013 року спортивна делегація міста Дрогобича відвідала місто-побратим Лєгніцу (Республіка Польща), де команда юних вихованців ДЮСШ імені Івана Боберського змагалася зі спортсменами Німеччини, Чехії та Польщі (всього 24 команди) у ХХVІІ Міжнародному футзальному турнірі серед дітей 2001 р.н. (5 місце), а команда кікбоксерів ФСК «Тайфун» – у Дольношльонській лізі К-1, де перші місця у своїх вагових категоріях здобули Сергій Щудло (1998 р.н., до 71 кг) та Богдан Мурза (1991 р.н., до 75 кг).
У серпні минулого року у місті Дрогобичі на високому рівні проведено багатоденну велогонку чемпіонату України та місцеві гонки пам’яті заслуженого тренера України Ігоря Романишина і на призи чемпіона світу, заслуженого майстра спорту України Ярослава Поповича, присвячені Дню Незалежності України та Року Івана Боберського. Вихованець Дрогобицької СДЮСШОР з велоспорту «Медик» Юрій Поляков став тричі чемпіоном України, виконавши норматив Майстра спорту України, а студент ІІ-го курсу факультету фізвиховання ДДПУ імені Івана Франка Віталій Костирко став чемпіоном України в командній гонці, що відбулася у м. Біла Церква. В переддень Святого Миколая директор велошколи Павло Попович отримав з рук міського голови Олексія Радзієвського ключі від комфортабельного автобуса, який обслуговуватиме велосипедистів під час тренувань та змагань і сприятиме новим здобуткам дрогобицьких спортовців.
Слід відзначити, що в листопаді 2013 року відбулося засідання колегії обласного управління молоді та спорту ЛОДА, на якому були підбиті підсумки Року Івана Боберського на Львівщині за результатами ХХІІ спортивних ігор та VI обласних ігор ветеранів, які включали в себе змагання з 18-ти видів спорту і тривали з січня по листопад цього року. Серед міст обласного підпорядкування місто Дрогобич на першому місці.
Окрім вказаних вище змагань, на високому рівні були проведені традиційні міські турніри з: гирьового спорту пам’яті Б.Подскоцького, легкої атлетики пам’яті А.Коцковича і «Прикарпатська Весна», футболу пам’яті В.Максимова і «Шкіряний м’яч», міні-футболу пам’яті В.Скотного, баскетболу пам’яті Б.Ковриги, настільного тенісу пам’яті М.Болонного та Б.Баха, ушу, хортингу, таеквон-до та кікбоксингу, волейболу, бадмінтону, футзалу і Спартакіада інвалідів, присвячена Дню Незалежності України та Року Івана Боберського.

Відділ охорони здоров’я
виконавчих органів Дрогобицької міської ради

До складу Дрогобицького відділу охорони здоров’я у 2013 р. без змін входило 8 лікувальних установ :
1. Дрогобицька міська лікарня № 1
2. Дрогобицька міська поліклініка
3. Дрогобицька дитяча міська лікарня
4. Міський пологовий будинок
5. Стебницька міська лікарня
6. Дрогобицька міська лікарня № 3
7. Дрогобицька міська лікарня № 5
8. Стоматологічна поліклініка.
Всі медичні заклади мають ліцензії на право здійснення медичної практики та ліцензії на наркотики, які використовуються в роботі деяких закладів.
Лікувально-профілактичні установи надають медичну допомогу населенню мм. Дрогобича та Стебника, Дрогобицького р-ну та закріпленим обласним управлінням територій навколишніх районів.
Кількість ліжок в 2013 році складала – 945, з яких міжрайонних ліжок – 565.
В стаціонарах лікувальних закладів міста проліковано 27206 хворих.
Проліковано в денних стаціонарах поліклінік 1110 осіб.
В поліклінічних закладах стоїть на диспансерному обліку 69814 хворих (одна людина може мати декілька патологій). Всього в поліклініках працює 73 дільниці, з них 36 терапевтичних, 28 педіатричних, 9 сімейних.
Основні інтегральні показники
діяльності закладів охорони здоров’я міста
та стану здоров’я населення за 2013 рік
Демографічна статистика
Народжуваність у 2013 р – 966 осіб

Смертність у 2013 р. – 971.
Природній приріст у 2013 р. становить мінус 5 осіб.
Медична статистика.
Захворюваність у 2013 є – 132094 (показник 1377,05) проти -130200 (показник 1357,3), причому рівномірно у всіх вікових категоріях:
Відповідно відмічено позитивну динаміку диспансеризації + 1894 рівномірно у всіх вікових категоріях
– Рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку – 331 особа, що є незначно більше ніж минулого року,
– Рівень первинної інвалідності дитячого населення – 24 особи (зменшилась у порівнянні з минулим роком – 26 осіб),
– Профілактичні огляди населення з метою раннього виявлення хворих на туберкульоз (флюорографія) – 25266 осіб, з них виявлено у 11 осіб патологію,
– Охоплення БЦЖ вакцинацією новонароджених у пологовому будинку – 100%,
– Охоплення обстеженням на ВІЛ вагітних жінок – 100%,
– Післяопераційна смертність при гострій хірургічній патології – 0,
– Виявлено вперше злоякісних новоутворень – 225,
– Питома вага злоякісних новоутворень виявлених вперше у 4 стадії – 14,2 %.
– Забезпечено проведення 100% медичного профілактичного огляду з подальшим диспансерним спостереженням громадян, які підлягають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Протягом року активно проведені такі профілактичні заходи-місячники:
1. «Дні інформаційно-просвітницької профілактичної кампанії активного виявлення хворих на ВІЛ – інфекцію»,
2. «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» – активно виявлено 23 особи,
3. «Дні профілактики та раннього виявлення онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» – виявлено 5 осіб,
4. «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок» – виявлено – 2 особи,
5. «Дні профілактики та раннього виявлення хворих на артеріальну гіпертонію» – виявлено 444 осіб з вперше встановленою гіпертонією,
6. «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань легень» – виявлено 2 особи з туберкульозом легень.
Фінансова діяльність медичних закладів міста Дрогобича
За 2013 рік фактичні витрати склали 78141,7 тис. грн.
Для поліпшення матеріально-технічної бази медичних установ для відділу охорони здоров’я в 2013 році з міського бюджету було придбано комп’ютерне обладнання на суму 38,3 тис. грн.
Лікувальними закладами придбано на суму 60479 грн зі спеціального фонду установ:
-ДМЛ №1 на суму 4045,00 – лічильник електроенергії (1 шт.) на суму 2095 грн.; алкотестер (1 шт.) на суму 1950, 00 грн.;
-ДМП на суму 26103 грн: шафа 4-дверна – 1506 грн.; касовий апарат 2499,00 грн.; принтер 2598грн.,лічильник 2500 грн., діагн. спірометр. Комп -17000,00грн.;
-ДМСП на суму 22586 грн. – комп’ютерне обладнання (комп’ютер, монітор, принтер) – 6929,00 грн., 11400грн.- 2шт. стерилізатора повітряних, 4257 грн. – бак водяний;
-ДМПБ на суму 7745 грн.: тример (1 шт.) -1199 грн. ;холодильник (3шт.) -5487 грн.;
Водонагрівач (1 шт.) 1059 грн.
Торік поліпшилися охоплення та диспансеризація населення, знизився рівень первинної інвалідності дитячого населення
Основні цільові заходи по відділу охорони здоров’я на 2014 рік:
Створення Дрогобицького міського центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) з повним адміністративно-фінансовим і функціональним відмежуванням його діяльності від роботи стаціонарів,
Активна участь та реалізація міжнародного проекту по енергозберігаючих технологіях для ЛПЗ мм. Дрогобича і Стебника,
Введення в дію апарату магнітно-ядерного резонансу.
Організувати та впровадити в дію проект організації надання медичної допомоги відповідно до рівня та інтенсивності надання медичної допомоги (лікарня інтенсивного лікування, лікарня планового лікування, перінатальний центр, центр первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичний центр).

Управління праці
та соціального захисту населення

Торік до управління звернулося 15349 сімей з числа тих, хто потребує особливої уваги з боку влади. Відповідно працівники управління провели роботу з призначення та виплати 11996 державних соціальних допомог і компенсацій на загальну суму 79 млн. 220 тис. грн та 3353 субсидій на загальну суму 4 млн.331 тис.грн.
В управлінні на обліку перебувають 21647 осіб з числа пільгової категорії громадян. Це, передусім, ветерани війни, діти війни, реабілітовані, ветерани військової служби та органів внутрішніх справ тощо. Організаціями-постачальниками послуг за рахунок субвенцій з державного бюджету за 2013 рік надано пільг окремим категоріям громадян на суму 8 млн. 547,7 тис. грн.
Не залишилися поза увагою громадяни з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають державні пільги та соціальні гарантії. На обліку в управлінні таких перебуває 292 особи, з них 67 дітей, а загальна сума видатків на соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за 2013 рік становить 517.5 тис. грн.
Протягом року фахівцями управління проведена значна робота з втілення в життя програм Уряду щодо вирішення питань, пов’язаних з потребами населення міста. Насамперед, це стосується забезпечення інвалідів необхідними їм технічними засобами реабілітації. Завдяки належно налагодженій співпраці з українськими підприємствами-виробниками з початку року 138 осіб з інвалідністю отримали різні реабілітаційні засоби (меблі, для пересування, особистої рухомості, гігієни, спілкування та обміну інформацією тощо) на загальну суму 180,2 тис. гривень. Отже проблема у вчасному забезпеченні технічними засобами реабілітації, що була притаманна попереднім рокам, сьогодні відсутня.
Крім того, протягом року за сприяння влади двоє мешканців міста Дрогобича, які за станом здоров’я потребують забезпечення спецавтотранспортом, отримали ключі від автомобілів.
На сьогодні в містах Дрогобичі та Стебнику проживає майже 8 тисяч інвалідів (у т.ч. дітей-інвалідів), забезпечення яких здебільшого залежить від державних та місцевих програм.
Цього року в місті працювали дві міські комплексні програми соціального захисту та реабілітації інвалідів та соціального захисту колишніх політичних в’язнів, репресованих, воїнів та інвалідів УПА і членів їх сімей на період дії до 2014 року (рішення сесії від 02 лютого 2011 № 69,68).
Основними завданнями цих програм є надання пільг при оплаті житлово-комунальних послуг сім’ям, які складаються з двох і більше непрацюючих інвалідів (враховуючи дітей-інвалідів), надання адресної допомоги одиноким інвалідам I та II груп, інвалідам I групи з вадами зору, інвалідам I групи, що прикуті до ліжка, надання одноразової матеріальної допомоги забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів житлово-громадського призначення, координація роботи гуманітарних підрозділів міської влади та громадських організацій у сфері соціального захисту інвалідів, підвищення матеріального рівня політичних в’язнів і репресованих, воїнів та інвалідів УПА, вдів політв’язнів тощо.
Отже цьогоріч на виконання цих програм управлінням нараховано адресних допомог та пільг при оплаті житлово-комунальних послуг на загальну суму 1608.8 тис.грн.
Оскільки далеко не всі питання можуть бути вирішені за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, перед міською владою постає завдання пошуку альтернативних джерел фінансування. За сприянням міського голови цього року в місті 140 сімей отримали допомогу у вигляді овочевої продукції. Видача картоплі відбувалася адресно, виходячи з потреб кожної окремої людини. Картоплю отримали люди, що належать до категорії інвалідів та малозабезпечених.
Протягом року управління виходило з ініціативою щодо проведення заходів з відзначення загальнонаціональних та визначних дат. Це, насамперед, вшанування ветеранів війни до Дня Перемоги, Дня партизанської слави, 24-ої річниці виведення військ з Афганістану, Дня утворення Української Повстанської Армії тощо; до 27-ої річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС проведено заходи пам’яті. Окрім того, відбулися урочистості до Міжнародного дня громадян похилого віку, Міжнародного дня інвалідів та Дня міста.
Крім того, 842-ом особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (довготривала хвороба, оперативне медичне втручання, смерть близьких родичів тощо), за розпорядженням міського голови надано одноразову матеріальну допомогу на суму 153,6 тис.грн.
Питання вчасної виплати заробітної плати, легалізації заробітної плати, створення робочих місць було і залишається одним із важливих напрямків діяльності управління.
Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2014 року за оперативними даними допустили 12 підприємств на суму 3507,1 тис.грн.
З них: 3 економічно – активних підприємства на суму 1974,8 тис.грн., 3 підприємства – банкрути на суму 303,5 тис.грн. та 6 економічно – неактивних підприємств на суму 1228,8 тис.грн.
У порівнянні до позаминулого року заборгованість зменшилася на 784,2 тис.грн.
Розроблена та затверджена Програма зайнятості населення міст Дрогобича і Стебника на 2013 – 2017 роки.
Відповідно до Програми зайнятості населення на 2013 рік передбачено створити 1630 робочих місць та легалізувати 255 робочих місць.
Станом на 01.01.2014 року суб’єктами господарювання міст Дрогобича та Стебника створено 2109 робочих місць, що становить 129,4% виконання Програми.
Легалізовано 258 робочих місць, що становить 101,2% виконання Програми. Сума додаткових надходжень до міського бюджету склала 47,1тис.грн.

Дрогобицький міський територіальний центр
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

До складу Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) входять 4 структурні підрозділи, в яких на обслуговуванні перебуває 1930 одиноких та одиноко- проживаючих громадян, одиноких інвалідів, а саме:
• у відділенні соціальної допомоги вдома – 368 осіб,
• у відділенні соціально-побутової адаптації – 855 осіб,
• у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 547 осіб (в т.ч. 364 особи із відділення соціальної допомоги вдома);
• у відділенні соціально-медичних послуг – 524 особи .
Щоденно соціальними працівниками відділення соціальної допомоги вдома надаються соціальні послуги одиноким, інвалідам та одинокопроживаючим непрацездатним громадянам.
Торік надано 87607 послуг 368 одиноким, інвалідам та одинокопроживаючим непрацездатним громадянам.
При нормі обслуговування 10 осіб фактично соціальні працівники обслуговують в середньому по 12 – 13, а в період відпусток, лікарняних навантаження на одного соціального працівника зростає і становить 14 – 16 осіб.
Оформлено субсидій за 12 місяців 2013 р. для 185 одиноких на суму 166785,00 грн.(в т.ч. сума субсидій за січень – квітень місяць 2013 р. оформлених в жовтні – грудні місяці 2012 р. становить 101980,00 грн.).
В муніципальному будинку проживає 14 непрацездатних громадян, 4 одиноких перебуває на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
Відділення соціально-медичних послуг за 12 місяців обслужило 449 осіб і надало їм 6946 послуг.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги за 12 місяців 2013 року надало послуги:
Перукарем – 371 особі ( в т.ч. платні послуги 18 ос.) – 1393послуги;
швеєю – 241 особам – 1399 послуг;
машиністом з прання білизни – 75 особам – 179 послуг.
Відділення надало адресної натуральної та грошової допомоги:
до Різдвяних свят було забезпечено 317 ОНГ різдвяними калачами на суму 1110,00 грн.,
до Великодніх свят пасхальними наборами було забезпечено 400 ОНГ на суму 24502,00 грн. (бюджетні кошти 23688,00грн., позабюджетні кошти 814,00 грн.),
до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та Дня Конституції 340 ОНГ (в т.ч. всі ветерани війни) отримали продуктові набори,
до Дня Незалежності України 340 ОНГ отримали продуктові набори на суму 14041,05 грн. (бюджетні кошти), а також в приміщенні «Центру душпастирства молоді» СДЄУГКЦ для 75 осіб було накрито солодкий стіл,
до Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня Ветерана 325 ОНГ отримали по коробці цукерок, для 50 осіб у кафе «Зорепад» був організований святковий обід.
28 листопада для слухачів Університету третього віку був організований солодкий стіл.
до Міжнародного Дня інвалідів 170 інвалідів отримали продуктові набори, для 50 інвалідів у кафе «Зорепад» був організований святковий обід,
до Дня Святого Миколая 330 ОНГ отримали по коробці цукерок, 40 осіб одержали подарунки (сувеніри).
За 12 місяців 2013 р. 58 осіб одержали грошову допомогу від управління праці та соціального захисту населення на суму 10400,00 грн., 7 осіб – від депутатів облради (Курчика Т. та Барана М.) на суму 2500,00 грн.
Торік щоденно гарячі обіди отримали 25 осіб за рахунок парафії «Пресвятої Трійці», б/о «Милосердя», ресторану «НАЛАНІ» та кафе «Рандеву».
Всього за 12 місяців 2013р. було надано грошової та натуральної допомоги на суму 163984,23 грн. (із бюджетних коштів 73390,00 грн., позабюджетних коштів 90594,23 грн.).
Відділення соціально-побутової адаптації за 12 місяців 2013 року обслужило 717 осіб, надало їм 2938 послуг та провело такі заходи:
– 14 січня у світлиці терцентру, за участю окремих учасників хору «Калинонька», літературно-музична композиція, свято Маланки;
– 22 січня – культорганізатор, соціальний працівник відділення соціально-побутової адаптації та окремі учасники хору «Калинонька» з колядками, щедрівками, віншуваннями відвідали вдома 8 лежачих інвалідів;
– 14 лютого – у світлиці терцентру, до Дня Св. Валентина, за участю окремих учасників хору «Калинонька»;
– 22 лютого – у світлиці терцентру, з нагоди Дня Захисника Вітчизни, на який були запрошені ветерани війни та воїни-афганці, за участю хору «Калинонька»;
– 12 березня – у приміщенні Благодійного Фонду «Карітас», за участю хору «Калинонька», відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка;
– 17 квітня – в світлиці терцентру було організовано розпис писанок;
– 28 листопада відбулося вручення сертифікатів слухачам Університету третього віку.
В терцентрі створені та діють вокальні гуртки: дует, тріо, квартет, учасники якого мають щоденні репетиції та беруть активну участь у різних концертних програмах.
Кожної середи у світлиці терцентру збирається група пенсіонерів, які вчаться виробляти прикраси з бісеру (11 осіб).
Про роботу терцентру в засобах масової інформації за 12 місяців було опубліковано 16 статей в газеті «Галицька Зоря», 7 публікацій розміщено на сайті Дрогобицької міської ради, транслювалися передачі на ТРК «Алсет», на радіо «Франкова земля» звучали вітання з днем народження та ювілейними датами для 332 громадян, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі.


Дрогобицька міська рада

 1. виборецьвиборець02-17-2014

  Ви, Т. Метик, як колишній націоналіст ,взяли на себе велику відповідальність ,підперши собою Радзієвського-ПР-вця, Сильна Укр, ще і ще. Але Радзієвський виїде з міста, це зрозуміло, а ви залишитеся. І вам треба думати, як з цим жити серед дрогобичан. Бо можете опинитися у пустелі.

 2. oleg lemeholeg lemeh02-21-2014

  Pisy z Finlandii ja rahuyu cto Metik komynist ja pamjatayu koli vin sce byv v Radanskomy slovi i namoyu dymky jogo treba viddati moskalam v sibir podivitsa jaky vin mordy vidiv na derzavnii roboti

 3. діанадіана02-24-2014

  А ще є ГУК.Превеликий націонало-гебіст. Йому вже і в Дрогобичі стало місця мало для зрад. Тож поїхав на заробітки до Трускавця. Співчуваю.

 4. oleg lemeholeg lemeh02-24-2014

  Metik i jogo dryg sikora do sibiry

 5. Така правда:Така правда:02-26-2014

  Хто не хотів Гука, той смокче у Радзієвського.

Leave a Reply