Городок: На Майданах скандують: «Банду геть!», а чим займаються депутати?

Horodok

В п’ятницю, 14 лютого 2014 року, відбулось друге пленарне засідання чергової XXIV сесії Городоцької міської ради Львівської області.
Символічно що сесія відбулась в День «усіх закоханих», тому і рішення приймались депутатам із мером «полюбовно». У сесійній залі міськради городоцькі депутати, своєю присутністю, продемонстрували повний аншлаг. На пленарне засідання прибули усі 36 депутатів, що склало 100% від загального складу депутатського корпусу, такої явки не було навіть на першій установчій сесії міськради 16 листопада 2010 року. Адже питання слухались важливі, прийняття бюджету міста Городка та «роздача привілеїв» чиновникам мерії, але все по порядку.

Дивно, но чомусь такої гіперактивності народних обранців не спостерігалось на загальних пікетах та акціях громадянської непокори на Майдані в Городоччині та біля райдержадміністрації, як на бюджетній сесії міськради. Як кажуть в народі, війна війною, а їсти хочеться завжди.

Увага! Майно на відчуження…

alt alt

Першим питанням депутати розглядали перелік об’єктів комунальної  власності територіальної громади м. Городка, які пропонуються на відчуження шляхом продажу на аукціоні в 2014 році. В цей перелік попали: нежитлове приміщення площею 5033,3 м² по вул. Чорновола, 18 (будівля колишнього нового райкому) та нежитлове приміщення площею 33,8 м² по вул. Львівська, 1б (окремо стояча будівля в подвір’ї Городоцького суду). Виникає запитання, навіщо депутатам продавати приміщення територіальної громади, якщо комерційна вартість оренди  одного метра квадратного в центрі міста, становить $10 в місяць, без вартості комунальних послуг. А чому?

       Наступним прийнятим питанням було визначення переліку земельних ділянок для продажу в 2014р. у власність або прав оренди окремими лотами.

 Штат міськради  побільшав…

 Також депутати розглянули та прийняли рішення, за пропозицією міського голови Миколи Савки про введення нових штатних одиниць та затвердження штатного розпису апарату управління та виконавчого комітету Городоцької міської ради на 2014 рік. Ось тут і пішов рух…
Міським головою Миколою Савкою було запропоновано додатково, до роздутого штату чиновників міськради, ще ввести посади заступника головного бухгалтера, одного спеціаліста 1 категорії з архівних питань відділу звернень громадян, документообігу та соціальних питань та відповідального чергового – 1 штатна одиниця. Об’єднати відділ обліку та звітності з господарським відділом у «Відділ обліку, звітності та господарської діяльності». І все це на фоні критичного браку фінансування комунальної галузі міста, та мізерних зарплат працівників комунального господарства, виглядало, як цинічним  знущанням над громадою. Депутати, за наполяганням  Миколи Савки, лише погодились ввести посаду заступника головного бухгалтера та відповідального чергового (сторожа адмінбудівлі міськради).

 Привілеї для чиновників…

    Коли на Майданах народ скандує: «Банду геть!»,  тим часом в Городоцькій міській раді на розгляд сесії мером Миколою Савкою, вноситься питання про затвердження умов оплати праці апарату управління і виконавчого комітету міської ради на 2014 рік, яке із «шиком» було проголосовано депутатами. Саме з цього питання, депутати напевно забезпечили максимальну явку міському голові Миколі Савці, що виглядає на фоні політичної та економічної кризи як звичайним «мародерством».
     Вони встановили за кошт платників податків,  голові, секретарю ради та заступникам голови міської ради надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в 2014 році в розмірі до 50% від посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років в межах затверджених  видатків на оплату праці.
   Зобов’язались, за наш кошт, здійснювати щомісячне преміювання голови, секретаря ради та заступників міської ради до 100% посадового окладу, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2014 році в межах затверджених видатків на оплату праці. Надавати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.
     Доручили міському голові  встановлювати надбавки працівникам апарату за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в 2014 році в розмірі до 50% від посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років та здійснювати щомісячне преміювання працівників до 100% посадового окладу, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2014 році. Надавати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати, згідно розпорядження міського голови в межах затверджених видатків на оплату праці. За це проголосувало 34 депутати із 36 присутніх! Цікаво, як би вони, «патріоти», із своєї кишені платили, чи так би було проголосовано?

 Мораль то яка?…

      Постає питання, чи проголосували б за такого кандидата в депутати, який би сказав, що буде безвідповідальним підняттям руки дарувати із нашої кишені, міським чиновникам, «європейські» зарплати, коли середня пенсія в місті складає 1000 грн, середня зарплата в бюджетній та комунальній сфері складає 2 тис. грн., на виробництві – 3 тис. грн. А в той час мерові міста Городка Миколі Савці, депутати забезпечують оплату праці в середньому близько 10 тисяч грн. в місяць, роботу безлімітного телефону, теплий кабінет з високоякісним освітленням та державне авто за рахунок платників податків.
    І все це депутатське «мародерство» відбувається на фоні практичної відсутності нормальних місцевих доріг, відсутніх людських тротуарів, які потопають в болотах, розваленої комунальної сфери міста, мізерної зарплати комунальних працівників, мільйонних боргів мерії за виконані роботи перед підприємцями, відсутності генерального плану і т.д. і т. п…

 За лояльність мер віддячує…

    Також депутати затвердили  внесення змін до штатного розпису комунальної установи «Молодіжний центр культури та Дозвілля» (новий кінотеатр) та затвердження штатного розпису Народного дому м.Городка (клуб на Довжанці) та Комунальної установи «Молодіжний центр культури та Дозвілля» на 2014 рік.
     Тепер у Комунальній установі «Молодіжний центр культури та Дозвілля» буде сім штатних посад, а саме: директор – депутат-списочник міської ради Роман Бедрило (виключений з фракції ВО «Свобода»), головний інженер- депутат-списочник міської ради Ярослав Калинчук (Партія регіонів), економіст, завгосп, двірник, електрик, прибиральниця.

 Програми розвитку…

            Із запропонованих  сесії на  затвердження галузевих програм м. Городка на 2014-2015рр. було прийнято Програму інвестиційного розвитку  м. Городка на 2014 р., Програму проведення заходів з відзначення державних, національних, професійних, релігійних свят та мистецьких заходів у м. Городку на 2014 р, Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Городку на 2014 – 2015 роки,  Програму розробка схем та проектних рішень масового застосування, Програму оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна, що знаходяться на території громади міста Городка на 2014-2015 роки.
   Не прийняли депутати  таких програм: Програма благоустрою міста Городка на 2014 – 2015 роки; Програму охорони та збереження водних ресурсів м. Городка на 2014 – 2015 роки; Програму розвитку земельних відносин на території м. Городка на 2014 – 2015 роки, Програму охорони збереження водних ресурсів, Програму соціального захисту населення.

Міський кошторис…

     Депутати також розглянули та затвердили із деякими змінами міський бюджет м. Городок на 2014 рік, який не проходив громадських обговорень.
     Установили загальний обсяг доходів міського бюджету на 2014 рік у сумі 32857980,00  грн.. Обсяг доходів загального фонду бюджету в сумі 10061520.00 грн., спеціального фонду бюджету – 22796460,00 грн., у тому числі бюджету розвитку – 12908914,00. грн.
 Кошторис, який був запропонований, суттєво не змінили.
  Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» в сумі 583500.00 грн., депутати направили на капітальний ремонт «кільця» біля Городоцької автостанції.
Зняли депутати 50.00 тис. грн. із призначень на фінансування міської комунальної газети із запропонованих 103360.00 грн та перерозподілили їх.  Із призначених 148380.00 грн.  на ремонт пішоходного мостового перходу на вул. Перемишльській (біля бару «Над озером» та ПП«Огінка»), зняли 100 тис. грн. та направили на благоустрій парку «800 річчя Городка» (мікрорайон Чорновола).
   Прийняли рішення про спрямування вільних лишків, які утворились станом на 01.01.2014 р. та про затвердження Плану роботи Городоцької міської ради на 2014р.

 Передали в оренду…

 Також були прийняті рішення про передачу в оренду майна комунальної власності – нежитлового приміщення, розташованого в м. Городку на майдані Гайдамаків, 6. (приміщення ДАІ), нежитлового  приміщення, розташованого в м. Городку по вул. Джерельній,16 (приміщення Райво), нежитлового приміщення, розташованого в м. Городку на майдані Гайдамаків, 24(приміщення райфінвідділу) за ціною 1грн/м2 в місяць, а не 1грн/м2 в рік, як пропонувалось в проекті рішення.

 Ротація в комісіях…

     Також на пленарному засіданні було прийняте рішення про внесення змін до рішень Городоцької міської ради від 16.11.2010р.№ 7 «Про утворення постійних комісій Городоцької міської ради» від 16.10.2010р. № 8 «Про обрання голів і персонального складу депутатських комісій». Тим самим було виведено із складу Комісія з питань ЖКГ, благоустрою та розвитку інфраструктури депутата Михайла Домбрича (ВО «Свобода») та включено в склад комісії з питань земельних ресурсів, будівництва та архітектури.

 Вимагаємо імпічмент…

    На сесії було прийнято звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України».

Земельні питання…

      Розгляд земельних питань, розпочався із казусу, на руках у депутатів були роздані різні переліки земельних питань, як жартували самі депутати «черстві», «свіжі» і «дуже свіжі», в які потрапили питання, що не пройшли вивчення та погодження через земельну комісію.
 Перше, депутати відмінили рішення виконкому міськради про надання К. Хамик дозволу на благоустрій території біля власної садиби, яка входить межу парку «800 річчя Городка», яке чомусь інтенсивно лобіював на виконкомі міський голова Микола Савка. Із інших земельних питань, швидкість голосування депутатами вражає, голосування проходило навіть із порушенням процедури голосування, за «гурто – роздрібною» схемою.

 «Свобода»  самоочищується…

   В «різному» було оголошено заяву депутатської фракції ВО «Свобода» в Городоцькій міській раді про виключення із лав  одноіменної фракції чотирьох її членів, а саме: Безпалюк Ганний Йосипівни, Тістечко Марії Іванівни, Бедрила Романа Олексійовича та Окарми Романа Володимировича за порушення статуної діяльності ВО «Свобода».
 На цьому чергова XXIV чергової сесії Городоцької міської ради Львівської області закінчила свою роботу виконанням гімну.

Фуршет для відданих…

    Міський голова міста Городка Микола Савка, ще до пізнього вечора святкував у «власному» кабінеті із місцевими «рішалами» та окремими, наближенеми до тіла депутатами річне призначення премії за «заслуги» перед Городоцькою громадою.
      Наш кор.
PS. Додаток. Список депутатів. 1. Адаменко Віктор Іванович 2. Алексевич Ганна Петрівна 3. Баб’як Людмила Миколаївна 4. Батюкевич Андрій Орестович 5. Безпалюк Ганна Йосипівна 6. Бедрило Роман Олексійович 7. Бугайський Олег Володимирович 8. Віткова Юлія Богданівна 9. Гавриляк Лілія Степанівна 10. Гірський Олег Ігорович 11. Глух Іван Іванович 12. Домбрич Михайло Романович 13. Дудок Іван Іванович 14. Желих Володимир Михайлович 15. Зубрицьких Руслан Ігорович 16. Казаков Сергій Васильович 17. Карапінка Роман Миколайович 18. Калинчук Ярослав Гнатович 19. Квик Сергій Володимирович 20. Лопатнюк Сергій Андрійович 21. Ніконоров Валерій Миколайович 22. Опалинський Роман Станіславович 23. Окарма Роман Володимирович 24. Орнат Тарас Михайлович 25. Паращич Руслан Володимирович 26. Пернальський Володимир Степанович 27. Потєхін Леонід Анатолійович 28. Продивус Петро Петрович 29. Пилат Ігор Ярославович 30. Пилат Юлія Дмитрівна 31. Пуцило Володимир Степанович 32. Рожак Володимир Степанович 33. Світенко Любомир Остапович 34. Тістечко Марія Іванівна 35. Турковський Михайло Миколайович 36. Хомин Марія Станіславівна.

  1. діанадіана02-24-2014

    якесь де-жа-вю. Бо в Дрогобичі все те саме.

Leave a Reply