Дрогобич без мера: що далі?

Drohobych 25 Lyutoho

Сьогодні, 25 лютого, у Дрогобичі продовжилися бурхливі події, розпочаті вчора. Схвалена велелюдним віче на площі Ринок резолюція відправити у відставку міського голову, його заступника та секретаря ради, знайшла своє втілення у рішенні сесії Дрогобицької міської ради. Зранку під пильним наглядом народу сесія задовольнила заяви Олексія Радзієвського (міського голови) та Тараса Метика (секретаря ради) про складення ними їхніх владних повноважень. Першого заступника мера на сесії не було, оскільки він дійсно перебуває у лікарні, кажуть, що готується до операції.

Крики «Ганьба!», «Геть!», а навіть зухвалі перебивання та зауваження священику – це не найгірше, що було. В холі Ратуші висять портрети всіх міських голів Дрогобича демократичного часу (з 1991 року), від Глубіша і до Радзієвського. Портрет Олексія Васильовича довелося зняти, бо його хотіли розбити та потоптати ногами.

Що далі? Куди рухатися? Як формувати виконком і хто в ньому має бути? Цим роздумам була присвячена прес-конференція, яка проходила в штабі ВО «Майдан» Дрогобича з 13.00 до 13.45. З активістів найбільше говорили відомі в Дрогобичі Володимир Кондзьолка, Тарас Кучма та Богдан Юзефів. Останній зокрема рішуче висловився проти силовиків у складі виконкому та колективної безвідповідальності, яка була в Дрогобичі до цього часу. Одна з причин – непрозора робота депутатських комісій. Це, до речі, проблема не одного лише Дрогобича. І цьому пора покласти край. Але не тільки – треба проаналізувати всі порушення за останні три роки діяльності ради, каже Богдан Юзефів і додає, що можуть пригодитися матеріали, зібрані рухом «Чесно в Дрогобичі». Також громадський діяч закликав припинити ті крадіжки, які здійснюються за допомогою освоєння коштів бюджету розвитку. І ще одне – справедливий розподіл коштів. Не може так бути, що школи №№ 2, 4 та 9 отримують найбільше грошей з міського бюджету, а, для прикладу №№ 3 чи 8 – нуль. Бо там є «свої» в депутатському корпусі», а інші не представлені. Цьому теж покладуть край.

«Чому ми даємо дорогу молодим? Бо краще п’ять років помилок, ніж п’ятдесят років саботажу», – процитував Вацлава Гавела Володимир Кондзьолка. Політик вважає, що жоден з тих, хто заплямував себе ганебними оборудками, не повинен навіть балотуватися в депутати чи на міського голову. «Кожен, хто був при владі, не має права знову йти у владу. Ми хочемо, щоб у владу прийшли оці молоді люди, які вершили революцію», – каже громадський діяч. У керівництві ВО «Майдан» теж є люди із досвідом роботи у владних кабінетах – це панове Кондзьолка, Кучма, Дацюк. Вони кажуть, що завжди готові підставити плече молодим та поділитися набутим досвідом з тим поколінням, яке будуватиме дійсно нову Україну.

Значну увагу приділяють в Дрогобичі недопущенню погіршення криміногенної ситуації. Заступник начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області, начальник міліції громадської безпеки підполковник Михайло Паук та керівник дрогобицької Самооборони Назар Войтович заявляють про спільне патрулювання вулиць міста. Ціле місто перекрите нарядами: по 3 міліціонери, 5 самооборонівців і ще 1-2 представники варти, яка утворена при міськвиконкомі – і правопорушень не зафіксовано, злочинність нульова. Із 24 лютого організовано охорону громадського порядку і в Стебнику.

Керівник дрогобицького Автомайдану Ігор Шевчик теж розповів про нічне патрулювання вулиць. Затримуються п’яні водії, завдяки Автомайдану було помічено пожежу на Самбірській та викликано пожежників. Нічне патрулювання здійснюється із 19.00 вечора до 5.00 ранку. Втім, Ігор Шевчик багато не говорив, адже це швидше людина дії, діл, а не слів.

Чи не найбільше суперечностей викликає питання народної люстрації. Було висунуто пропозицію виставити на всенародний огляд стенди із «здобутками» депутатів та інших представників влади. Вкрадене в громади має бути їй повернуто! – і хто посмів би заперечити цьому. Але не слід критикувати всіх огульно, бо й серед депутатів є чесні, ті, що добре працювали, намагалися врозумити колег, та їх голос був голосом волаючого пустелі, до якого ніхто не хотів дослухатися.

І найважче питання – а судді хто? Від часів Грибоєдова мало що змінилося, тож є побоювання, що в народні люстраційні комісії ввійдуть ті ж депутати, ті ж впливові особи, у яких самих рильце в пушку. Дрогобицький Майдан вважає, що люстрацію мають проводити молоді юристи, молоді громадські діячі, учасники подій на київському Майдані, родичі загиблих на Майдані, словом, ті, хто хоча не має досвіду в політиці, та готовий послужити громаді щирим суддівством при розгляді питання «Хто є хто в Дрогобичі?». Також під час зустрічі присутні звернули увагу журналістів на неприпустимості «осуду без суду», бо у вирі революційних емоцій може бути нанесена шкода і чесним людям. Тому вся інформація ретельно перевірятиметься, щоб нечесним та липким на руку ділкам доступ до влади перекрити, а щирим молодим патріотам, які життям боронили Гідність України, дати зелене світло у органи місцевої влади.

Хочеться побажати сусідам: «Хай Вам щастить у досягненні тих змін, які ви декларуєте. Тільки вважайте, щоб декларації так і не залишилися самими лише деклараціями»…

Володимир Ключак, Трускавецький вісник

  1. месникмесник03-04-2014

    А де ті молоді люди що можуть зайняти місце старих і молодих .але злодіїв? Чому ми їх не бачимо на майдані.не вирізняємо з натовпу стареньких і набожних?Їх революція і близькість війни мали би вже давно підштовхнути діяти. Часу немає. треба діяти. бо “сотня”. щодня споглядаючи зі стін ратуші. чекає…..

  2. м'ясникм'ясник03-06-2014

    Бо ключаки і кондзьолки не зацікавлені писати про конкурентів, вони вміють хіба локшину вішати на вуха.

Leave a Reply