Вважаємо своїм моральним обов’язком перед загиблими побратимами домогтися, щоб влада в місті почала служити громаді

Heroji

Раді ВО «Майдан» (м.Дрогобич) стало відомо, що прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради підготувала до опублікування матеріал, який є відверто неправдивим, наклепницьким, провокативним та спекулятивним.Вважаємо, що керівництво міста перейшло межу моральності цією публікацією:

У чиїх руках доля дрогобицької громади?
25 лютого відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради. На засіданні окрім депутатів міської ради (45 присутніх з 50-ти обраних) були присутні представники ради ВО «Майдан», «Самооборони» та дрогобицької громади у кількості 300 осіб. Революційно налаштовані люди не дали можливості висловитись не лише міському голові та секретарю ради, а й священнослужителю, який закликав до спокою та здорового глузду.
Під тиском налаштованих провокаторами представників громади, міський голова О.Радзієвський та секретар міської ради Т.Метик змушені були написати заяви про припинення своїх повноважень.
Варто зауважити, що під час сесії здійснювався зухвалий психологічний тиск на міського голову, секретаря ради та весь депутатський корпус, створювались штучні фізичні перешкоди у їх роботі.
Беззаперечним є факт, що розгляд сесійних питань проведено з грубим порушенням регламенту Дрогобицької міської ради, а саме: розгляд заяв міського голови та секретаря ради проведено без включення цих питань до порядку денного позачергової сесії. Безумовно, цим порушено вимоги ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.29 Регламенту Дрогобицької міської ради.
Наразі вивчається питання юридичної сили прийнятих рішень, внаслідок чого буде визначено їх подальшу долю.
А от доля дрогобицької громади опинилася у руках крикунів, популістів, необізнаних «громадських діячів», які прикриваючись думкою громади і майдану переслідують свої меркантильні інтереси. Увага! Іде боротьба за владу!
Міський голова, на відміну від деяких політиків місцевого масштабу, розуміє складність ситуації, яка має місце, і діятиме виключно в інтересах усіх мешканців Дрогобича.
Нагадаємо, що позапартійний О.Радзієвський у 2010 році впевнено переміг у виборах міського голови, отримавши підтримку понад 60% голосів виборців серед майже двох десятків кандидатів.
Прес-служба Дрогобицької міської ради

Вважаємо, що у надскладний час, який переживає Україна загалом та Дрогобич зокрема, такі заяви є неприпустимими.

Так, в матеріалі міської ради йдеться, що на засіданні сесії міської ради 25 лютого «окрім депутатів міської ради (45 присутніх з 50-ти обраних) були присутні представники ради ВО «Майдан», «Самооборони» та дрогобицької громади у кількості 300 осіб». Це нонсенс. Сесійна зала міської ради стільки людей сукупно не вміщає.

В матеріалі сказано,що «революційно налаштовані люди не дали можливості висловитись не лише міському голові та секретарю ради, а й священнослужителю, який закликав до спокою та здорового глузду». Це відверте маніпулювання. Люди слухали священнослужителя рівно доти, доки він говорив як священнослужитель і духівник.

Там же йдеться, що «під тиском налаштованих провокаторами представників громади, міський голова О.Радзієвський та секретар міської ради Т.Метик змушені були написати заяви про припинення своїх повноважень.» Це відверта неправда, адже на сесійне засідання міський голова та секретар ради прийшли із ВЖЕ НАПИСАНИМИ заявами про складання повноважень.

Сказано також, що «під час сесії здійснювався зухвалий психологічний тиск на міського голову, секретаря ради та весь депутатський корпус, створювались штучні фізичні перешкоди у їх роботі.» Абсолютна неправда і наклеп. Жодних фізичних перешкод та зухвалого психологічного тиску не було. Громада висловлювала свою думку та недовіру чинному керівництву ради. Нагадаємо, що згідно зі ст5 Конституції України носієм влади є саме народ.

Читаємо також що «беззаперечним є факт, що розгляд сесійних питань проведено з грубим порушенням регламенту Дрогобицької міської ради, а саме: розгляд заяв міського голови та секретаря ради проведено без включення цих питань до порядку денного позачергової сесії.» Зазначимо, що беззаперечним є факт, що міський голова та секретар ради, маніпулюючи чинним законодавством, спробували здійснити незаконний крок та поставити на голосування питання про саморозпуск міської ради – з тим, щоб керівництво в місті відтак здійснювалося виключно одноосібно міським головою. Громада цього беззаконня не допустила.

На тезу, що «доля дрогобицької громади опинилася у руках крикунів, популістів, необізнаних «громадських діячів», які прикриваючись думкою громади і майдану переслідують свої меркантильні інтереси. Увага! Іде боротьба за владу!» радимо міському голові не спекулювати та не зловживати терпінням міської громади, називаючи її такими ганебними і неприпустимими словами та рекомендуємо провести власне соціологічне дослідження і вияснити для себе, що в такому випадку 90% мешканців Дрогобича є «крикунами, популістами і необізнаними «громадськими діячами», оскільки абсолютно не підтримують його діяльність і прагнуть дочасних виборів. Також вкотре наголошуємо: ВО «Майдан» не прагне влади, а прагне очищення в місті. Жоден із Ради «Майдану», хто раніше був або депутатом, або займав керівні посади в міськраді, не претендує на жодні владні крісла. Наша мета – громадський контроль за владою, наше завдання – зробити владу прозорою і зрозумілою, змусити її нарешті працювати на громаду.

І наприкінці: в повідомленні йдеться, що «О.Радзієвський у 2010 році впевнено переміг у виборах міського голови, отримавши підтримку понад 60% голосів виборців серед майже двох десятків кандидатів.» Це чергова відверта неправда і спекуляція. Відсоток голосів, відданих за кандидата О.Радзієвського, склав лише 17%.

Після того, як на Майдані у Києві пролилася невинна кров наших побратимів, в тому числі й дрогобичан, після того як сотні українців, втому числі й дрогобичан, зазнали важких тілесних ушкоджень в боротьбі з режимом і диктатурою задля якісно нової України, вважаємо своїм моральним обов’язком і беззаперечним імперативом домогтися того, щоб влада в країні загалом і нашому місті зокрема нарешті почала служити своєму народу, була чесною, прозорою і підзвітною. Це не лише вимога ВО «Майдан». Це вимога усіх дрогобичан та усього народу України.

Слава Україні! Героям слава!
Рада ВО «Майдан» (м.Дрогобич)

 1. ІгорІгор03-02-2014

  Шановні читачі сайту http://kamenyar.info не
  картайте дуже за не відшліфований
  стиль та слова вірша. Це крик моєї душі за біль тих батьків, які
  найближчими днями хоронять своїх дітей, а діти — своїх батьків, що віддали своє
  життя за ВОЛЮ і ДОЛЮ майбутнього України.
  Дякую за розуміння. І. Хомин

  СПОВІДЬ БАТЬКА
  До збірки віршів “Плаче душа” 2003 р. І. Хомин
  21.02.2014 7:00-19:30

  На Майдані, рідний Сину,
  Ти упав за Україну!
  Тож прости мене, дитино,
  Що тебе я не вберіг.

  Не здригнулось
  серце ката
  Він віддав наказ стріляти,
  Що і виконав бездумно
  “Безхребетний організм”

  Скільки люті треба мати,
  Щоби Волю убивати!?
  Більш не будеш панувати
  Лицеміре, гаде, кате!..

  Честь і Слава Вам Герої
  Де родився Ангел Волі.
  Світлій пам’яті незламних
  Я схиляюся до ніг…

  Ти лети, лети мій Сину
  Поза межі України.
  Хай душа до Бога лине
  Знай, що ти вже переміг!

  На Майдані, рідний Сину,
  Воскресив ти Україну!
  Ти прости мені, дитино,
  Що тебе я не вберіг.

Leave a Reply