Керівництво міста- справа громади

Kondzolka

На наступній сесії пропонується призначити першого заступника міського голови та керуючого справами виконкому.
На зустрічі з учасниками АТО Т.Метик оприлюднив декілька кандидатур на ці посади, Інтернет додав, ще декількох.
На посаду першого заступника названі депутати міської ради Суда, Ямельницький, кажуть, що Іванців відмовився.
На керуючого справами висувають депутата Николаїшина, радника Радзієвського- Сабата, нач. юрвідділу Годяка, адвоката Яніва.

Не буду давати жодної характеристики особам, оціню тенденції кадрової політики в раді.
Дуже мало нових людей, Всі названі кандидати, за одним винятком Яніва — люди з цієї системи влади, були пов’язані з Радзієвським, або мають політичні або економічні інтереси.
Перший заступник голови — призначається до нових виборів, які відбудуться в жовтні 2015 року. Термін здійснення повноважень — 10 місяців. Чи зможе він за такий короткий час, за відсутності міського голови запровадити якісь значні зміни в місті чи притягнути інвесторів?
Припускаю, що ні, а йдуть реформи і очікується децентралізація влади.
Децентралізація влади- це передача повноважень та коштів на місця. І такого відношення до формування бюджету міста, яке є в Дрогобичі, коли виконавчі служби розписували видаткову частину бюджету, як це бачив міський голова, доходи дописували, бо закон вимагає балансу доходів і витрат, вже не може бути з декількох причин. Перша недостатність коштів у дохідній частині бюджету приводить до ручного управління видатками, а це 100% корупція. По-друге, ніхто не зможе їздити по Києвах, Львовах і вибивати додаткові кошти, бо після реформи їх не просто не дадуть.
З 01 січня 2015 року утримання місцевої ради і виконавчого апарату повністю лягає на місцевий бюджет Уряд схвалив постанову № 664 від 26.11.2014 р. «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка дає можливість органам місцевого самоврядування самостійно затверджувати загальну чисельність апарату місцевої ради, її виконавчих органів та витрати на їх утримання. Документ набирає чинності з 1 січня 2015 року.
Основне завдання міської влади на цей період до виборів навчитись жити за тими засобами, які будуть в місцевому бюджеті.
Тому напевно логічним, було би на посаду першого заступника міського голови рекомендувати людину, яка досконало знає бюджетний процес, отримавши владні повноваження організує реформування системи управління містом у відповідності до асигнувань, забере ручне керування бюджетом.
Таку людину я бачу в особі начальника фінансового управління – ОКСАНИ САВРАН. Не пов’язана жодними бізнес-інтересами, немає власного бізнесу і залежності від політичних партій, професіонал. Прошу розглянути і обговорити цю пропозицію, адже настав час і громаді брати участь у формування кадрів, які забезпечуватимуть функціонування міста.
Що до кандидата на керуючого справами одразу скажу, що не маю пропозиції, щоб оприлюднити на загал.
Не розумію, чому перед кандидатами на цю посаду ставлять вимогу — щоб це був юрист, адже сама назва посади “керуючий” говорить про управлінця. На цій посаді має бути організатор роботи відділів та управлінь виконкому. Він має слідкувати, коли починають і закінчують роботу службовці, як проводять прийоми громадян, як дотримується Закон “Про звернення громадян”, організовує роботу з документами та підготовку їх на засідання виконкому, тощо.
Можу припустити, що юриста на цій посаді дехто хоче бачити з метою юридично забезпечення своїх приватних інтересів у міській раді і щоб цього не бачили інші. Думаю, що людина на цій посаді, яка у свій час тісно працювала з Радзієвським, під час роботи комісії з розслідування його діяльності серйозно утруднить отримання нею результату.
Тому, на мою думку, на цій посаді має бути новий молодий чоловік, який має досвід управління колективом, і не обов’язково юрист.
Якщо погоджуєтесь з критеріями — пропонуйте.

Володимир Кондзьолка
товариство “Юрій Дрогобич”

  1. пропозиціяпропозиція12-10-2014

    Чому б вам п. Кондзьолка не почати в місті вирощувати ці нові кадри візьміть і оголосіть набір дрог.молоді у владу і побачите що відбою небуде а з кількості вже буде можна і якусь якість підібрати Дрогобич скотився до того що ним беруться керувати всі від парткрикунів до нездорових але амбітних осіб а нам потрібні спеціалісти

Leave a Reply