Дрогобич вибив у Трускавця 1 млн. грн. боргу

Truskavetska Miska Rada

Сьогодні, 23 квітня, продовжила свою роботу чергова сесія Трускавецької міської ради. Головним питанням, яке постало перед депутатами, стала ситуація із загрозою припинення водопостачання міст Дрогобича, Стебника, Трускавця та ряду сіл Дрогобицького району. Через борг за електроенергію ПАТ «Львівобленерго» погрожує відімкнути від електроживлення об`єкти КП «Дрогобичводоканал», зокрема і водозабір в с. Гірне, звідки регіон отримує левову частку води. Знайти потрібно 1 млн. 820 тис. грн.

Оскільки борг Трускавця перед Дрогобичем за воду за підрахунками дрогобицького водоканалу становить 8,9 млн. грн., то цілком логічно, що Трускавець має сплатити свою частку в цьому борзі. Тому не дивно, що на сесію Трускавецької міської ради завітав цілий «десант» дрогобичан, щоб переконати, що борг потрібно віддавати, нехай і частинами. В складі дрогобицької делегації прибули депутати Дрогобицької міської ради Тарас Курчик, Михайло Лужецький та Петро Суда, експерт зі справ економічного розвитку та голова робочої групи з вирішення цього проблемного питання Володимир Кондзьолка, керуючий справами ДМР Володимир Годяк, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності виконкому ДМР Зеновій Квасній. Особисто прибув до Трускавця і мер Стебника Василь Пецюх. Натомість в.о. мера Дрогобича Тарас Метик та очільник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала до Трускавця не їхали, оскільки вирішують це важливе питання в іншій площині.

Перед трускавецьким депутатами виступили Михайло Лужецький, Роман Курчик, Володимир Кондзьолка та Василь Пецюх. Провідна думка їхніх виступів – якщо не сплатити борг, то від завтрашнього дня, 24 квітня, ПАТ «Львівобленерго» виконає свої погрози і без води залишиться більша частина жителів регіону. А це – збурення людей, яке може мати важко прогнозовані наслідки.

Слід зазначити, що для Трускавця таке нещастя мало б ще гірші наслідки, адже наближаються травневі вихідні і місто-курорт з нетерпінням очікує збільшення потоку відпочивальників. Не буде води – то буде така антиреклама, від якої оговтуватимемося роками.

Коли постало питання, хто ж дасть роз`яснення як представник трускавецького водоканалу – гендиректор Володимир Возняк чи виконавчий директор Петро Іванишин, то хтось з депутатського корпусу кинув єхидну репліку: «Петро Іванишин, він головніший…».

Петро Кирилович в деталях роз`яснив, у чому суть справи та чому справи в нашому водоканалі почали йти так погано.

– Проблеми з заборгованістю почалися з початку 2014 року, – каже Петро Іванишин. – З 1 жовтня 2013 року був підвищений тариф для дрогобицького водоканалу, який є ліцензіатом Національної комісії. В нас же, у Трускавецькому водоканалі, інша процедура – рішення про тариф приймає виконком після заключення інспекції по цінах. Ми потрапили в правову колізію, адже поки все погоджували, то проходив час. І новий тариф на водопостачання ми ввели в дію аж з 27 липня 2014 року – через 10 місяців. На той час борг перед Дрогобичем становив біля 2 млн. 150 тис. грн., та ми його погасили за 4 місяці. Чи навіть за три з половиною. Але з 1 липня 2014 р. Постановою Національної комісії від 2 червня 2014 р. на виконання Постанови Кабміну № 869 з 2011 року було впроваджено єдиний тариф для споживачів – 7,80 грн. для Дрогобича. 28 серпня 2014 року Антимонопольний комітет прийняв рекомендації до Національної комісії переглянути тариф. Та в той же день Національна комісія, що здійснювала регулювання комунальними послугами, була ліквідована, її функції передали НКРЄ, але її правонаступника не встановили.

Петро Іванишин розповів подальшу історію пошуків правди трускавецьким водоканалом, у тому числі через суд. Щоб збалансувати доходи та видатки, водоканал Трускавця змушений був звернутися з проханням про підняття тарифу – з 20 квітня 2015 р. тариф на водопостачання та водовідведення у Трускавці знову зріс і становить зараз 14,28 грн. для населення та 15,98 грн. для інших споживачів.

Представники Дрогобича не заперечували, що, можливо, визначений Національною комісією тариф на воду є для Трускавця дещо несправедливим. Але не в повноваженнях органів місцевого самоврядування чи тим більше господарюючих суб’єктів не визнавати цей тариф. Тому м`яко, але наполегливо дрогобичани просили-вимагали знайти кошти та ще сьогодні перерахувати 1 млн. грн.

Після того як представники Дрогобича покинули сесійний зал, в ньому розгорнулися бурхливі пристрасті. Почуте не переказуємо і не публікуємо з етичних міркувань, щоб не нагнітати ситуацію і не виносити сміття з хати. Те, що «заможна влада» не вміє господарювати, було зрозуміло і раніше, але аж тепер, наче верхівка айсберга, виявляються результати недалекоглядності керманичів міста у 2010-2015 рр. Успішне колись підприємство «Трускавецький водоканал» опинилося в скрутному становищі. Якщо йому не допомогти, то наслідки, як ми вже зазначали вище, не прогнозовані.

Допомогти ТзОВ «Трускавецький водоканал» міг би інвестор, якому належить близько половини власності у цьому спільному підприємстві. Мова йде про «Альфу Плюс». Але інвестор вже і так чимало вклав – прозвучала навіть цифра 5 мільйонів, які останнім часом були надані як позика. Та й влада не надто сумлінно виконувала свої обов’язки перед інвестором, не погодила план розвитку території. Всюди шукали ворогів – і опинилися сам-на-сам з проблемою.

А гроші треба вже і то сьогодні. Тому після дебатів та засідання бюджетної комісії було вирішено з бюджету розвитку Трускавця, який і так куций (трохи більше 5 млн.), виділити 1 млн. грн. на поповнення статутного фонду ТзОВ «Трускавецький водоканал».

Чи вирішить це проблему раз і назавжди? Навряд. Не виключено, що в травні та сама пісенька із погрозами про відключення світла та вимогами сплатити борг знову залунає у Трускавці. А дрогобицький водоканал вже гострить зуби на трускавецьких споживачів – пролунала пропозиція, що підприємство готове постачати воду в оселі трускавчан за ціною у 8,40 грн., тобто майже вдвічі меншою, ніж пропонує трускавецький водоканал. «Пустіть нас у свої мережі!» – прямо закликав Михайло Лужецький, депутат ДМР, екс-мер Дрогобича та очільник Інституту розвитку міста.

Отже, Дрогобич все-таки вибив 1 млн. грн. боргу з Трускавця, далі, напевно, буде вибивати наступні 8 млн. З чим же лишився Трускавець? З явно урізаним бюджетом розвитку – тепер треба буде подумати, які вулиці ми не ремонтуватимемо, які дахи не перекриватимемо, на чому економитимемо. Тому дивною була наступна пропозиція дати на міське радіо 210 тисяч гривень – логічно, що депутати за це не проголосували. Втім не підтримали і дещо провокативну пропозицію секретаря ради Петра Шумина щодо ліквідації КП «Редакція міського радіомовлення».

Одноголосна підтримка депутатами (32 голоси «за») виділення 1 млн. грн. для трускавецького водоканалу показала, що гуртування наступає в разі небезпеки. Одна біда – нема навколо кого гуртуватися… Шкода того мільйона, який вибили дрогобичани, доказавши всю безглуздість заяв типу «А ми вам нічого не винні… А ми вам нічого платити не будемо… А це у вас проблеми, не у нас, у вашого водоканалу, не в нашого…». Бо платити все ж прийшлося і то з громадських коштів. І ніхто вже не згадував про школи та садочки, про заклади культури та двірників без зарплати. Треба не розказувати, який ти господар, треба бути ним. Як кажуть в народі, «не хвали себе сам, нехай тебе люди похвалять».

There was an error retrieving the YouTube video ID for the url you entered, please verify that the url is correct.

В сьогоднішній сесії активну участь в обговоренні питань взяли депутати Євген Юник, Руслан Крамар, Сергій Мицик, Ігор Пілько, Андрій Кульчинський, Богдан Стасишин, Володимир Чапський, Павло Швець, Ігор Гарванко, Володимир Возняк та секретар ради Петро Шумин. Сесія продовжить свою роботу у вівторок, 28 квітня.

 

Володимир Ключак

На фото: Трускавецька міська рада; під час сесії; виступають голова робочої групи з Дрогобича Володимир Кондзьолка та генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк.

Трускавецький вісник

Leave a Reply