Львів першим в Україні затвердив програму урбаністичного розвитку

Lviv Vidkrytyj

Сесія міськради погодила Програму урбаністичного розвитку Львова на 2015-2016 роки. Як зазначила Олександра Сладкова, начальник управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури, такої програми не має більше жодне місто України.

Програма розвитку Львова на 2015-2016 роки передбачає запровадження сучасних принципів урбаністичного розвитку в усіх аспектах містопланування. Провідні міста світу успішно та гармонійно розвиваються, використовуючи принципи сталого урбаністичного розвитку та якнайширшого залучення громади міста до містопланування. Сталий урбаністичний розвиток міських територій передбачає розгляд будь-якого питання міського розвитку в трьох площинах:

економічній – місто має заробляти на своє утримання;
екологічній – місто має покращувати екологічну ситуацію розвиваючи економіку, а не погіршувати;
права людини – місто має забезпечувати рівні права та можливості використання простору для усіх його мешканців, незалежно від їх віку, стану здоров’я, заможності та способу пересування містом.

Зараз міста світу виробляють 80% світового ВВП, споживаючи ⅔ світової енергії, та викидають 70% парникових газів. Основним завданням сучасних міст стало збільшення ефективності та поліпшення якості життя, шляхом зменшення використання ресурсів та зниження викидів.

йдеться в ухвалі

Відтак, Програма пропонує механізми, які базуються на найкращих сучасних світових практиках і покликані поліпшити якість життя у Львові, зробити міський простір зручнішим, доступнішим і більш привабливим для мешканців, гостей міста та інвесторів.

Програма ґрунтується на принципах пішохідної доступності, багатофункціональності і різноманітності, якості в архітектурі, традиційної культури сусідства, сталої мобільності та сталого розвитку, що призводить до загального покращення якості життя.

Програма враховує низку галузей містопланування, а саме: вулиці й дороги, громадські простори, міський транспорт, архітектуру та ін. Це дозволяє розглядати такі галузеві питання в аспекті всього міста та усіх мешканців, уникаючи дисбалансів розвитку різних його частин та можливостей різних груп інтересів.

Заходи, які реалізуватимуть в рамках Програми:

створення щорічного видання про міські проекти як сучасний спосіб донесення до мешканців міста та інвесторів пріоритетів містобудівної політики міста;
забезпечення проведення форуму архітекторів та фахівців з охорони історичного середовища міст, з метою напрацювання концепції регулювання містобудівної діяльності та гармонізації відносин між мешканцями, органами місцевого самоврядування та інвесторами;
забезпечення створення сучасних громадських просторів у кожному з районів Львова;
забезпечення проведення міжнародного воркшопу щодо реконструкції парку культури;
забезпечення проведення воркшопів та конкурсів щодо облаштування громадських просторів та дитячих майданчиків, з рівною увагою до усіх районів міста;
забезпечення створення інтегрованої стратегії розвитку Сихова;
забезпечення розроблення технічного завдання для детальних планів територій використовуючи сучасні світові підходи до організації просторів та розвитку територій;
забезпечення створення громадської ради з урбаністики, екології, контролю за будівництвом та охорони історичного середовища;
забезпечення створення кластеру будівництва Львова;
забезпечення співпраці між владою міста та університетськими середовищами щодо проектування та досліджень в галузі містопланування.

Leave a Reply