Ігор Курус готовий допомогти

Kurus Meram

Уродженець Стебника Ігор Федорович Курус піку своєї популярності на Дрогобиччині сягнув у 2012 році, під час виборів до Верховної Ради України. Тоді йому вдалося розробити унікальну Стратегію розвитку краю, яку, на жаль, не оцінили належним чином ні виборці, ні представники владних еліт краю. Тоді, у жовтні 2012, Ігор Курус зайняв почесне друге місце у виборчій гонці, а мандат нардепа дістався Романові Ілику, котрий на той час очолював обласну «Батьківщину».

Тема, яку запропонував Ігор Курус, а саме об`єднання зусиль міст та сіл нашого краю заради його розвитку, була підхоплена його конкурентами. Юридично була зафіксована Асоціація органів місцевого самоврядування «Франковий край», але вона виявилася мертвонародженим дітищем. Потім вже було не до того – Майдан, Революція, АТО, війна…

І хоча війна триває й досі, але знову варто згадати про стратегію розвитку краю, яка полягає у відповіді на просте запитання: хто ми, з ким ми і куди рухаємося далі? Чи усвідомлюємо самі, чого хочемо і як цього досягти? Про Стратегію розвитку краю наші теперішні владні мужі, керманичі Дрогобича, Трускавця чи Борислава, не дуже говорять, бо часто не знають, що воно таке. Як каже Ігор Курус, котрий провів зустріч з представниками Дрогобиччини у п’ятницю, 29 травня, люди з бізнесу часто не розуміють, що насправді являє собою державне управління чи місцеве самоврядування. А відтак обіцянки залишаються невиконаними, а питання де ж брати кошти на виконання цих обіцянок взагалі непідйомне для таких горе-управлінців родом з темного бізнесу…

Ігор Курус, котрий зараз очолює проект «За відповідальну владу» (проект постав у гарячі дні Євромайдану), готовий знову допомогти своїм землякам. Хоча в 2012 він спересердя і заявляв, що більше питаннями Дрогобиччини не займатиметься, та все ж рідна сторона вабить кожного, немов те Євшан-зілля.

На зустрічі, котру 29 травня проводив Ігор Курус, він виявив готовність допомогти тим особистостям чи силам, які йтимуть на місцеві , йтимуть до влади. Сам Ігор Курус не має бажання балотуватися в мери Стебника, Дрогобича чи Трускавця, а от допомогти пройти розумним людям може. Ідей у нього багато і з ними він ознайомив присутніх на зустрічі.

Зазначимо, що в залі були присутні представники громадськості з Трускавця, Стебника та Дрогобича, які жваво обговорювали окремі з проектів, які презентував Ігор Курус. Серед таких проектів – електронна петиція, котра може стати важелем впливу громадськості на владу. Адже не таємниця, що саме відсутність належного зв’язку влади з громадою, інформаційна ізоляція керівників міст їхнім прогнилим оточенням, перебування чиновників та простих громадян у абсолютно різних світах є найбільшою бідою місцевого самоврядування. Покращити цю ситуацію можуть як поіменне голосування депутатів, так і електронні петиції громадян до влади.

Як досягти економічного зростання, залучити інвестора, забезпечити комфорт життя – на ці та інші питання спробували відповісти під час дискусії. Також говорили про маніпулювання владою, зарослі чагарниками поля Дрогобицького району, перспективи розвитку Борислава та Стебника, фальшиві громадські слухання та інші цікаві речі.

Ігор Курус запевнив присутніх, що готовий надати фахові консультації тим політикам, які готові взятися за зміни на краще в нашому Дрогобицькому регіоні, та дав свій номер телефону. Сподіваємося, що на Дрогобиччині знайдуться ті, хто готовий виправляти помилки недолугих бізнесменів, котрі дорвалися до влади в 2010 році за часів Януковича. Бо влада мусить бути чесною та відповідальною на ділі, а не тільки в брехливих гаслах пустопорожніх обіцянок, як це було 5 років тому…

Володимир Ключак

Трускавецький вісник

Leave a Reply