Антикорупційне ноу-хау: український чиновник веде безперервну онлайн-трансляцію своєї роботи на YouTube

Horhan

Найпопулярнішою темою в українському суспільстві залишається боротьба з корупцією – як її побороти, якщо на зміну старих корупційних схем приходять нові?Досить витончене рішення придумав голова Вишгородської районної держадміністрації Олександр Горган – воно забезпечує максимальний ступінь відкритості правлячого в районі органу. Горган встановив у своєму кабінеті камери відеоспостереження, картинка з яких безперервно транслюється на YouTube в режимі онлайн. Поки він перший і єдиний чиновник в Україні, який наважився на такий крок.

Таку практику новий голова Вишгородської РДА ввів з моменту свого призначення і продовжує вже кілька місяців. «Єдина можливість успішно протидіяти корупції – це тотальна прозорість. Такий спосіб запобігання корупції не вимагає значних витрат – для цього я використовую звичайний ноутбук та аматорські відеокамери. Відео безкоштовно транслюється через окремий канал YouTube, і це теж не вимагає ніякого фінансування », –розповів Горган в коментує видання Espresso.TV.

Прямі ефіри з кабінету голови адміністрації супроводжуються звуком, тобто користувачі можуть не тільки бачити, але й чути все, що відбувається на зустрічах і нарадах. Втім, на відео є «сліпі зони» – ділянки кабінету, які камери не захоплюють. Трансляції відео можна подивитися на каналі голови Вишгородської РДА в YouTube.

На думку інноваційного чиновника, повсюдна трансляція роботи держслужбовців в інтернеті могла б суттєво підвищити ефективність влади. «Миттєво проявляться дилетанти. Ця унікальна практика, за умови її обов’язкового впровадження для всіх чиновників по всій Україні, гарантовано забезпечить нову якість влади і масштабне зниження рівня корупції », – зазначив голова Вишгородської РДА.

Відеотрансляції – це не всі інновації, які запровадив Горган у своїй роботі. Він виявився, мабуть, найбільш просунутим чиновником з точки зору використання соціальних мереж.Так, він щодня публікує в Facebook і Twitter свій докладний робочий графік на наступний день, щоб жителі району могли не тільки контролювати роботу чиновника і бачити його компетентність, але і відстежувати самі ті наради, які їх цікавлять.

Нагадаємо, в березні Дмитро Дубілет, Яника Мірило та інші відомі IT-діячі запустили центр по боротьбі з корупцією . Мета ICT Competence Center – не тільки боротьба з корупцією, а й впровадження елементів електронного уряду в українські держструктури. За задумом авторів проекту, українські компанії та IT-фахівці допомагатимуть чиновникам переводити держпослуги в електронну форму.

За матеріалами сайту ain.ua

Leave a Reply