Дрогобич впевнено тримає курс на Європу!

Obyrayuchy Evropu

Дні Європи в Дрогобичі пройшли з європейською ґрунтовністю і по-українськи душевно.

Україна і ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. У повному обсязі вона набуде чинності після ратифікації всіма сторонами, тобто всіма 28 країнами-членами Євросоюзу.

У перший літній вікенд дрогобичани підсумовували прожитий рік після підписання угоди про асоціацію з ЄС. Згадували Майдан, – з якого все почалось, розповідали про існуючі україно-європейські проекти, та говорили про майбутнє України в Європейській спільноті.

Святкувати європейський вибір разом з Дрогобичем  приїхав Посол ЄС в Україні Ян Томбінський. За його словами український прорив є невід’ємною складовою європейської перспективи. Дипломат вважає, що серце Європи б’ється в Україні, і все що перешкоджає європейському вибору українців так чи інакше впливає на майбутнє євроспільноти.

Найбільша підтримка в євроінтеграції завжди надходила від наших найближчих сусідів, поляків. Святкування Днів Європи в Дрогобичі не виняток. Генеральний Консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд побажав українцям реалізувати всі реформи на шляху до Європи. Він наголосив, що Польща й надалі сприятиме Україні, а зокрема Дрогобичу на євроінтеграційному шляху.

Серед чисельних партнерів святкування: місто Люблін, Інститут книги у Кракові, Польський Інститут, Спілка вчителів-полоністів, Музей Фестиваль Бруно Шульца та інші організації, а також дипломатичні представництва Австрії, Бельгії, Нідерландів, Чехії, Румуні та Литви.

Організаторами Днів Європи, для дрогобичан  було підготовлено цікаві лекції на різну актуальну тематику: «ЄС-Україна: рік після підписання угоди про асоціацію»: читав Посол ЄС Ян Томбінський, «Європейська політика рівності»: лекція професора Малгожати Фушара Уповноваженої Уряду Республіки Польща, «Майдан, або чому необхідне Порозуміння»: лекція Збігнєва Буяка з Громадського комітету солідарності з Україною, Варшава  та багато інших.

Окрім інтелектуальних дискусій для учасників святкування 5 і 6 червня у Дрогобичі був організований невеликий ярмарок спільних україно-європейських здобутків.

Тут можна було зустріти представників дрогобицьких шкіл та університетів, які успішно втілюють спільні навчальні програми. Яскраво представлені були осередки національних меншин серед яких з відомих всім причин збільшилась кількість кримських татар, традиційно польська, литовська, румунська та інші національності.

 

Фотовиставка Громадського руху«Народний контроль»  «Обираючи Європу», присвячена найяскравішим подіям боротьби українців за європейський вибір у 2013-2014 рр органічно вписалася у святкування.
Метою виставки  нагадати владі та громадськості, що інтеграція в Європу була головною вимогою Революції Гідності й далі залишається ціллю для України.
«Акцією «Обираючи Європу» ми прагнемо нагадати нинішній владі, що ми вже обрали шлях України це – це шлях у Європейський Союз. Загиблі Герої Небесної Сотні, учасники АТО, які поклали своє життя за Батьківщину — такою страшною ціною платимо за наш вибір.


«Громадський рух «Народний Контроль» створений у 2012 р. з ініціативи львівських журналістів та громадських активістів, які в час режиму Януковича, не звертаючи увагу на згортання демократії, тиск на опозиційні політичні сили, переслідування громадських активістів та свободи слова, не боялися писати й говорити правду. Один з ініціаторів створення «Громадського руху «Народний Контроль» є народний депутат України, секретар парламентського Комітету протидії корупції Дмитро Добродомов.

Зазначимо, ще до майданівських подій «Громадський рух «Народний Контроль» організовував ряд круглих столів під гаслом «Обираючи Європу». У вересні 2013 року активісти «Народного Контролю» розтягнули 300 метровий прапор Євросоюзу і пронесли його містом Лева від пам’ятника Тараса Шевченка до стадіону.

Більше того, «Громадський рух «Народний Контроль» був одним із ініціаторів створення Комітету Майдану Львівщини. «Народний Контроль» організував можливість постійного перебування у Києві кількох тисяч майданівців із західноукраїнських областей. Активісти «Народного Контролю» разом з дієвими львів’янами створили та очолили «Народну Самооборону» Львівщини, яка до сьогодні продовжує свою профільну діяльність через участь у програмі «Львів – безпечне місто» та організовуючи роботу Центрів забезпечення АТО.

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply