В Дрогобичі громада працювала на Стратегією міста

Rozrobka Stratehiji Mista

19 червня у світлиці міської ратуші відбулася перша зустріч ініціаторів, членів робочої групи та усіх, хто прагне долучитися до розроблення та втілення у життя громадської стратегії розвитку міста Дрогобича.
Засновниками проекту є викладачі Інституту підприємництва та перспективних технологій при НУ «Львівська політехніка» (м.Дрогобич) та МГО «Український молодіжний прорив».


Завданням зібрання було проаналізувати стан Дрогобича, розглянути приклади успішного розвитку інших міст в Україні та за кордоном, сформувати робочі групи, які б розпочали напрацювання ідей у сфері економічного, інфраструктурного та туристичного розвитку міста.
Головним принципом розроблення стратегії розвитку м. Дрогобича за участю громади є копілефт, тобто наші напрацювання будуть відкритими для будь-якого поширення та використання.

Програма була поділена на дві частини:
У першій – виступи Марти Красуляк, викладача НУ «Львівська політехніка» та Олега Дукаса, голови МГО «Український молодіжний прорив», які донесли присутнім мету, завдання та цілі проекту.
Далі науковим підходом стратегічного планування розвитку міста та ідеями, що витають у повітрі Дрогобича ділилась канд. екон. наук, завідувач кафедри ЗЕПМ НУ «Львівська політехніка» – Ольга Саніна.

Наступною презентувала тему: «Брендинг польських міст: уроки для Дрогобича» Мар’яна Пирч – канд. екон. наук, викладач кафедри ЗЕПМ НУ «Львівська політехніка».
Практичний досвід залучення інвестицій (грантів) у розвиток міста висвітлив Ігор Олексів – заступик міського голови м. Новояворівськ.
Суттєвим для розуміння проблем міста було ознайомлення громадськості з результатами анкетування щодо оцінки його стану та перспектив розвитку (Наталія Шуригайло, член Ради МГО «Український молодіжний прорив»).

 

Після перерви відбулась друга частина зустрічі –  групова робота у динамічній мережі за технологією яку розробив Тарас Плахтій, а координував Володимир Кондзьолка, член товариства «Юрій Дрогобич».
Така методика зуміла об’єднати усіх присутніх навколо спільної мети, це чудова можливість комунікації, ділення пропозиціями, побажаннями та досвідом.

У п’яти профільних групах розглядались такі основні тренди:
1. Система управління містом – влада для людей, а не люди для влади. Прозорість дій, підзвітність громаді, програмно-цільове формування бюджету, усунення корупції, електронне самоврядування. Дрогобич був розглянутий як центр агломерації.

2. Ресурси розвитку міста: малий та середній бізнес – основа розвитку міста. Намагалися визначити вплив глобалізаційних процесів на Дрогобич, обдумували перспективи регіональної та міжнародної співпраці, формування привабливості міста. Особливе значення було надане кластерній моделі розвитку міста.

3. Розвиток інфраструктури. Акцент був зроблений на технологіях нової енергетики, нових будівельних матеріалах, а також нових стандартах обслуговування ЖКГ, просторовій структурі міст, соціальних стандартах.

4. Соціокультурна сфера. Пріоритетними напрямками є формування міського патріотизму, практика волонтерства серед мешканців міста та корпоративна соціальна відповідальність бізнес-структур міста. А також практика меценацтва і спонсорства для підтримки культурних акцій.

5. Розвиток туризму. Досягнено таких висновків: необхідно працювати над створенням туристичної інфраструктури міста, промоцією Дрогобича, як туристичного кластеру регіону. Потрібно розробляти туристичні маршрути, проводити реєстри пам’яток, збагачувати асортимент туристичних послуг, інформації. Займатись відновленням об’єктів історичної спадщини та підготовкою фахівців.

Загалом, зустріч пройшла успішно, завдання виконані, тепер чекаємо опрацювання поданих ідей сформованими робочими групами. Місто має бути для людей! Будуймо його разом!

Захід відбувався за підтримки:
міжнародна інвестиційна компанія “Helix”
юридична компанія “Савченко і партнери”
кав’ярня “Бруно”
член виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Юрія Кушлика
депутат обласної ради Михайла Задорожнього

Український молодіжний прорив

Leave a Reply