Дрогобичани роботою депутата Романа Шагали задоволені

Shahala10

Днями, депутат Дрогобицької міської ради Роман Шагала звітував перед виборцями про виконання депутатських повноважень. Депутат зустрівся з мешканцями безпосередньо на окрузі, розповів про свою роботу в раді та про завдання, які були виконані за період каденції.

Те, що депутат багато робить для округу переконують самі виборці, до прикладу, Роман Пазюк розповів, як депутат допоміг мешканцям вулиці Карпатської: «Вулицею Карпатською комунальники особливо не цікавились. Нас турбували дві проблеми: відсутність дворового освітленнята електричний кабель, який був погано закріплений і просто висів унас над головами, й становив небезпеку для життя людей. Роман Шагала, дав зрозуміти, що для виконання обох завдань потрібно об’єднати зусилля, тільки тоді мешканці і депутат, в змозі зробити одне і друге. Так і вийшло – депутат займався встановленням ліхтарів на вулиці, а мешканці, з його підтримкою, домоглися, щоб кабель завели під землю».
Під час спілкування з виборцями,багато запитань виникало щодо проблем комуналки, людей, насамперед, цікавили питання перекриття дахів будинків, встановлення лавок, ремонт під’їздів та багато іншого. Роман Шагала наголосив, що, ЖЕО сьогодні обмежені в ресурсі, аби провести капремонти необхідні додаткові кошти. Однак це дуже добре, коли ініціатива надходить від мешканців, те, що люди цікавляться своїм будинком хочуть зробити його комфортнішим для життя. Та, зрештою, маємо навчитись дбати про свої будинки самі, тим більше, що Верховна Рада України прийняла Закон, який фактично ліквідовує монополію ЖЕКів, але додає відповідальності мешканцям будинків. Разом з тим, мешканці можуть завжди розраховувати на сприяння та допомогу депутата, в тих чи інших питаннях. Відтак проблеми, які озвучили мешканці вдасться вирішити не всі, але ті, які реально під силу депутатові обов’язково будуть виконані.

В ході зустрічі Романа Шагали з виборцями пролунало немало зауважень до депутата, було багато позитивних відгуків про його роботу. Виборці, які підтримали Романа Шагалу у 2010 році задоволені тим, як він працює на окрузі. Мешканцям важливо, щоб Роман Шагала продовжував розпочату роботу, й пропонували, аби діючий депутат надалі був їхнім представником в Дрогобицькій міській раді.

Запитання до Романа Шагали

РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ, РОБОТУ, СІМ’Ю?
Народився в Дрогобичі. У цьому місті пройшло моє дитинство та юність. Після навчання в школі №1 обрав Дрогобицький механічний технікум, де здобув кваліфікацію техніка-механіка. Потім була армія. Після служби у війську працював на Дрогобицькому долотному заводі і паралельно навчався у Львівській Політехніці. У 1995 році прийшов у «Дрогобичводоканал». Спочатку був начальником дільниці водопроводу, потім працював на посаді заступника начальника з водопостачання Трускавецького КП «Наше місто». У 2005 році очолив КП «Дрогобичводоканал». Люблю свою роботу, намагаюсь виконувати завдання професійно, такого ж принципу дотримуюсь і в своїй депутатській діяльності. Моя родина – це батько Микола Шагала, дружина Леся, донька Зоряна з чоловіком Юрієм, та двоє малих шибеників- онуків Тимур і Артем. Вони є моєю опорою в житті.
ЧИ СУТТЄВО ЗМІНИЛАСЬ СИТУАЦІЯ В МІСТІ ПІСЛЯ МАЙДАНУ?
Хочу зазначити, що сьогодні робота ради стала набагато демократичнішою. До Майдану влада була зосереджена в одних руках. Як результат, роздано немало вартісних об’єктів, земельних ділянок. Майдан і на мене вплинув. У своїй виробничій діяльності я намагаюсь керуватись об’єктивними речами, робота в раді не виняток. Коли бачу порушення, або рішення, які є відверто неправомірними, як приклад – історія з землею під сміттєпереробний завод, то моєї підтримки цей документ не отримає. Добре, що почав діяти громадський контроль за роботою ради. Але треба, щоб «з водою не вихлюпували дитину», – надмірна прискіпливість до рішень, затягування розгляду питань теж б’ють по інтересах простих дрогобичан. Але це не значить, що громаді треба зменшувати рівень контролю, це означає, що виконавчим органам ради потрібно перебудовувати роботу з Олександра БЕЛАШОВА, мешканка будинку на вулиці Грушевського Роман Миколайович допоміг вирішити питання приватизації скверика, який відділяє будинок від проїжджої частини. Ми дізнались, що на території біля будинку на Грушевського,3 хочуть звести магазин, тоді наше ОСББ «Оселя» зібрало всі необхідні документи на землю, але чиновники знаходили щоразу інші причини, аби не віддавати землю в користування. Тільки після того, як справою почав займатись наш депутат округу, з’явились позитивні зрушення. В результаті співпраці, нашої з депутатом, сквер належить співвласникам будинку і ніхто не зможе звести там черговий МАФ, або супермаркет. Наш депутат, Роман Шагала, зробив ремонти внутрішньобудинкової мережі – каналізаційної і водопровідної, також відновив освітлення під’їздів. підготовки матеріалів на сесію: своєчасно і в повному об’ємі оприлюднювати проекти рішень, запрошувати громадських активістів на засідання постійних комісій, враховувати їхню думку при підготовці сесій, а не “воювати” з ними на самих засіданнях. Одне з моїх завдань як депутата це – серйозно попрацювати, щоб такі зміни були запроваджені.
ВИ ЗГАДАЛИ ПРО БОЛЮЧУ ТЕМУ ДЛЯ ДРОГОБИЧАН, ВИДІЛЕННЯ ЗЕМЛІ, НЕЮ НАДТО ЧАСТО СПЕКУЛЮЮТЬ, ТОМУ ЗАПИТАЄМО НАПРЯМКИ, – СКІЛЬКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ОТРИМАЛИ ЗА ЧАС ДЕПУТАТСТВА?
Ні я, ні члени моєї родини, за час перебування депутатом не отримали жодних земельних ділянок, я не працевлаштував родичів у міській раді, не отримував в оренду чи приватизував об’єкти міської нерухомості. Вважаю, що депутат має працювати на громаду, а не на себе. Після закінчення каденції, у якості звичайного громадянина – будь-ласка. На мою думку, такий підхід створить умови для того, щоб депутат ставився до потреб мешканців уважно, адже після складання владних повноважень, лише тоді він на собі відчує, як ставиться влада до дрогобичан.
ЯК ВИ ОЦІНЮЄТЕ НОВИЙ ЗАКОН ПРО ВИБОРИ?
У першу чергу, я не бачу, щоб закон покращив становище виборців. Якщо досі обурювало те, що кандидати купували виборця гречкою, чи іншими продуктами, то що завадить представнику партії того ж округу вчинити так само – підкупити виборця. Перемога на окрузі ще нічого не означає, бо перемагати треба командою, і це ускладнює достойним людям представляти інтереси громади. Я вважаю, що основна роль депутата місцевих органів самоврядування – не його партійна належність, а моральність, людяність та професійність у стосунках з виборцем, громадою в місті, на окрузі, де він балотується. Ч И ЗМОЖЕ МАЙБУТНЯ РАДА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ТІ ЗМІНИ, ЯКІ ВИМАГАВ МАЙДАН, ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО? Для реальних змін потрібно, щоб у раді і у місцевій владі зібрались, перш за все, однодумці, які є інтелектуалами та професіоналами своєї справи. Тому я є прихильником збереження фахівців, роблячи ставку на їхні професійні якості. Поєднання досвіду і фаховості з енергією молодих активістів, які мають добру підготовку та свіже баченням і не знайомі з старою системою, – може дати поштовх до позитивних змін. Але при тому нам не обійтись без громади, яка має контролювати владу, аби попередити корупційну складову чиновницької роботи, а також активно долучатись до вирішення тих чи інших проблем у місті.
ВИ ОЧОЛЮЄТЕ ДРОГОБИЦЬКИЙ ВОДОКАНАЛ, ЯКЩО ГОВОРИТИ ВІДВЕРТО, ЧИ БУЛИ СПРОБИ ПРИВАТИЗУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО? І, ЯК ГАДАЄТЕ, ЧИ Є СЬОГОДНІ СЕНС ЗМІНЮВАТИ ФОРМУ ВЛАСНОСТІ ВОДОКАНАЛУ?
На жаль, є люди, які, маючи багато грошей, не проти прихопити такі підприємства як водоканал. Не буду приховувати, але наміри до приватизації підприємства виникали, бо власне до мене кілька разів зверталися з різними пропозиціями. Але, як бачите, водоканал продовжує працювати як комунальне підприємство і, думаю, що так легко нікому не вдасться це змінити. А що стосується форми власності водоканалу, то я – виключно за комунальне підприємство. Мені імпонує швецький досвід, там водоканал є комунальним, але ним опікуються представники декількох міст, вони називають це комунами. Загальне керівництво підприємством здійснюється генеральним директором, обраним від наглядової ради цих комун. Що характерно, підприємство не прибуткове, але відсоток вкладу кожної з комун є постійний і визначений договорами. Така змішана форма підходить для нашого регіону, адже сьогодні держава не спроможна розвивати всі водоканали. Так само населення не в змозі платити високу ціну, щоб ми за ці гроші могли інвестувати в підприємство, а вихід я бачу у змішаній системі.
ЧИ МАЄТЕ В ПЛАНАХ ЙТИ НА ВИБОРИ? ЯКЩО ТАК, ТО В ЯКІЙ ЯКОСТІ?
За чотири роки роботи в раді й на окрузі у мене склались добрі стосунки зі своїми виборцями, вважаю, що зроблено було немало, але працювати є ще над чим, тому брати участь у наступних виборах до міської ради Дрогобича я є кандидатом у депутати від свого виборчого округу.

Леся Боднар

Leave a Reply