Хто такий Роман Танчук?

Tanchuk

Роман Танчук – один з самих загадкових кандидатів на посаду міського голови. Підприємець, який має успішний бізнес в місті та розвиває фермерське господарство “Ромалін” у Дрогобицькому районі. Несподівано для місцевого політикуму кандидує на посаду міського голови Дрогобича. Наш журналіст звернувся до нього із запитаннями:

1. Так хто ж такий Роман Танчук?
Підприємець, який запропонував успішні моделі бізнесу в різнопланових сферах від агропромисловості до громадського харчування з загальною кількістю понад 500 робочих місць, мешканець Дрогобича, безпартійний. Вважаю себе соціально відповідальним бізнесменом – не можна бути заможним в бідному занедбаному місті. Можу впевнено сказати що маю необхідний досвід, знання і зобов’язання перед містом, в якому заробляю гроші, та живе моя сім’я.

2. В місті висловлюють побоювання, що коли такий бізнесмен стане міським головою, всі бюджетні кошти будуть скеровуватись на фірми пов’язані з мером. Це було видно як закуплялись товари та надавались послуги фірмами наближеними до Радзієвського та Коростельова. Чи так буде при Вас?
Ви мене погано знаєте, так не буде. Будуть прозорі правила гри під контролем громадськості, адже тільки малий та середній бізнес зможе наповнити бюджет міста. Бюджетні закупівлі мають проводитись у дрогобицьких підприємствах та підприємців, адже вони наповнюють бюджет, і бюджетні кошти пройшовши через місцеві підприємства повернуться у бюджет у вигляді податків, працівники отримавши зарплату, витратять її частину у місцевій торгівельній мережі, тобто пожвавлять торгівлю. Це значить, що бюджетні кошти допоможуть в становленні місцевому бізнесу – наповнювачу бюджету.

3. Для цього стара команда скоріш за все не годиться. Звідки візьмете нових людей у владу?
Так, систему управління містом треба змінювати. Я в перші два місяці запропоную нову структуру виконавчих органів міської ради, проведу публічне обговорення, і опираючись на громаду та депутатський корпус, проведемо конкурс на керівників служб та підрозділів підприємств. Планую, що будуть значні скорочення у чиновницькому апараті, а ті хто будуть працювати отримають достойні зарплати.
Це стане одним із запобіжників від чиновницького хабарництва та свавілля. Іншим запобіжником буде прозорість влади — публікація проектів рішень виконкому та ради, прозоре проведення тендерів, участь громадських організацій у засіданнях ради та виконкому. Коли стану міським головою обовязково проведу за участі громадськості перевірку діяльності попередньої влади. А юридичну оцінку повинні дати правоохоронні органи.

4. У Вас велика родина, які у Вас стосунки з братами – партнерами по бізнесу?
Питання звісно провокаційне і я не збираюсь обливати когось брудом та виносити «сміття з хати». Скажу що в нашій родині всі дорослі та мають свій окремий бізнес.
Так у мене є спільне майно та спільний бізнес з братами, але в нас є певні розбіжності що до ведення господарства. Та це суто сімейні стосунки.
Я вірю що при бажанні завжди можна знайти компроміс в наших відносинах.

5. Сьогодні популярне гасло “Молодь – у владу!”. Вас важко віднести до “озимого” покоління, то може не варто йти у владу?
Я знайомий в висловом Вацлава Гавела про залучення молоді у владу: “Краще п’ять років помилок, ніж п’ятдесят років саботажу” і цілком з ним погоджуюсь. Але є обставини, коли право на помилку заборонено. Проведем паралелі- коли пацієнт в реанімації в стані клінічної смерті, кому Ви від дасте перевагу – медикам – початківцям, чи спеціалісту?
Моє завдання вивести місто із затяжної кризи, закласти засади розвитку і коли кризовий стан мине, можемо передати Дрогобич в руки молодому поколінню.

6. За скільки часу можемо очікувати змін в Дрогобичі при міському голові Роману Танчуку?
Зміни в системі управління містом почнуться одразу після виборів. Розпочнемо процес підбору кадрів, які зможуть керувати оновленим містом. Зміни в правилах гри для підприємців, напрацьовуватимемо спільно з ними та депутатським корпусом і я думаю, що за рік підприємці відчують, що мають можливість незалежно від чиновників розвивати бізнес. Моя модель розвитку міста, як комплексна система запрацює на другому – третьому році, а боротьбу з хабарництвом та відмиванням грошей почнемо з першого дня. Винні у розтратах бюджетних коштів мають нести відповідальність.
Така моя майбутня політика в місті.

Питання задавала Леся Боднар, журналіст інтернет-сайту “Дрогобич- королівське місто”

  1. Симпатичний ,розумний,вмыэ керувати людьми ы пыдбирати людей,але прызвище ТАНЧУК у мысты заплямоване дружбою ыз РАДЗЫЭВСЬКИМ Але вын повинен себе показати ы проявити ы хтозна

Leave a Reply